FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-12-10 21:37  [Zapowiedź] Parowóz Br86 1:25 Answer - całkowicie wycięty laserem
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Witam
Mam przyjemność zapowiedzieć model niemieckiego parowozu tendrzaka BR86 w skali 1:25 całkowicie wyciętego laserem.
Model można będzie zamawiać w firmie Answer
cena modelu 275 - 290 zł.
Zainteresowani mogą składać zamówienia : biuro@answer.pl
Model wycięty jest w tekturze 1.5 mm, 1 mm, 0.5mm oraz brystol 0.2mm
Do modelu dołączony będzie schemat malowania oraz instrukcja budowy.


Tak wygląda schemat malowania

Model kleiłem w wolnych chwilach i sklejenie "białego " modelu zajeło mi 3 tygodnie
Nie dbałem o super jakość klejenia, gdyż był to test i sprawdzenie poprawności spasowania.
Błędy zostały na bieżąco poprawione
Z tego modelu można po przeróbkach zrobić ładny parowóz Tkt3

A tu pare fotek z budowy modelu
























A tu galeria gotowego modelu "surówki"





























--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
12-12-10 22:58  Odp: [Zapowiedź] Parowóz Br86 1:25 Answer - całkowicie wycięty laserem
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Tjaaaaa.... 300 zł.... Za te pieniądze zdecydowanie wolę kupić dobry plastik, a nie kilka kartek przypalonego papieru. Ceny laserowych dodatków, a w tym przypadku całego modelu są jakieś z kosmosu. Za co niby mamy płacić takie pieniądze??

--

 
12-12-10 23:00  Odp: [Zapowiedź] Parowóz Br86 1:25 Answer - całkowicie wycięty laserem
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czyżby to miał być mój pierwszy i zarazem ostatni model parowozu ;-) Oczywista o ile mi czas i finanse pozwolą. Pomysł mi się spodobał :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-12-10 08:27  Odp: [Zapowiedź] Parowóz Br86 1:25 Answer - całkowicie wycięty laserem
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

No rzeczywiście cena z kosmosu hehe;)

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
13-12-10 08:55  Odp: [Zapowiedź] Parowóz Br86 1:25 Answer - całkowicie wycięty laserem
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Cena z kosmosu??? Nikt nikogo nie zmusza. Kwestia gustu czy inaczej jak kto woli. U Halusia FUSO kosztuje 135 PLN i jakoś nikt nie marudzi.
Poczekam na polską Tekatkę i sobie zakupię .

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
13-12-10 08:59  Odp: [Zapowiedź] Parowóz Br86 1:25 Answer - całkowicie wycięty laserem
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fajny model :)

Mam pytanie o drut. Ten zielony na poręcze to drut florystyczny? Jaka średnica? Chce się zaopatrzyć i zastanawiam się nad średnicami :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
13-12-10 09:03  Odp: [Zapowiedź] Parowóz Br86 1:25 Answer - całkowicie wycięty laserem
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

"Ceny laserowych dodatków, a w tym przypadku całego modelu są jakieś z kosmosu."

Dlaczego?
Opracowanie programu na arkusz blachy to koszt od 25 do 400zł(netto) w zależności od skomplikowania. Cięcie to jakieś 2,5zł za metr do tego dodać jakieś wynagrodzenie dla pracownika a pewnie i dwóch (wygenerowanie programu i obsługa lasera) do tego zysk dla firmy wycinającej i wydawcy modelu i cena jest jaka jest.

--
Fanatyk Kartonu

 
13-12-10 09:05  Odp: [Zapowiedź] Parowóz Br86 1:25 Answer - całkowicie wycięty laserem
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Parowóz atrakcyjnie wygląda, tylko ta nazistowska gapa ... jakoś mi obrzydliwie się kojarzy (ciekawe co doczepiano do tego parowozu ...)
Lech

--
--
http://www.modele-kartonowe.com

 
13-12-10 09:08  Odp: [Zapowiedź] Parowóz Br86 1:25 Answer - całkowicie wycięty laserem
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

No i wszystko jasne .Dzięki Krzyś za odpowiedź.
Widać że model szykowany jest na niemiecki rynek.Tam go kupią i będą klaskać z radości.A my jak zwykle musimy pomarudzić.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
13-12-10 09:34  Odp: [Zapowiedź] Parowóz Br86 1:25 Answer - całkowicie wycięty laserem
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Łosiu - tak ten zieony drut to drut do kwiatów - ja kupiłem w hurtowni kilka paczek różnych średnic - 0.8mm , 1mm, 1.2 mm, 1.4 mm, 0.6mm jest tam do wyboru dość dużo :)
a paczka starcza chyba na całe życie modelarskie :) - choć ta farba jest paskudna i czasami trza zetrzec papierem ściernym.
A co do ceny - jak ktoś zauważył duzy model kartonowy + dodatki laserowe - cena podobna a czasami wyższa.
Model jest kierowany dla osób które chcą zbudowac model bez męczenia się w wycinanie - szczególnie drobnych cześći.
A dla tych co nei podoba się oznakowanie - pole do popisu - można zrobić Tkt3
Mnie się osobićsie fajnie sklejało i szybko - 3 tyg na model parowozu to mój rekord :) szczególnie że nie kleiłem więcej niz 2 godz. dziennie.

A zapomniałem dodać - autorem opracowania jest Adrian Wandke

--

Post zmieniony (13-12-10 09:35)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024