FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
21-04-10 13:59  Odp: [Relacja] IJN Kiji
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witam.
Jeżeli mogę doradzić, spróbuj zastosować drut mosiężny do tej „drutologii”, której przed Tobą jeszcze wiele. Unikniesz powichrowania poręczy.
Jak wcześniej Ci radzono: rzadsza farba 2x (druga po wyschnięciu pierwszej warstwy).
Dodam jeszcze swoją opinię dotyczącą całokształtu: szkoda że malowane.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
03-08-10 12:34  Odp: [Relacja] IJN Kiji
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Witam.
Dwa słowa od siebie.
Do tej pory wstawiałem tylko galerie modeli, i jakoś to szło, dostało się za to, za tamto, obiecałem poprawę. Niestety po założeniu relacji okazało się, że postępy w budowie są delikatnie mówiąc marne. Ze względów rodzinnych czasu na sklejanie jak na lekarstwo, a co za tym idzie zaczęło się jakieś chaotyczne sklejanie, a to coś zginie, a to się pogniecie, i tak w koło. Po za tym chyba ambicje mam większe niż umiejętności, jak się człowiek napatrzy co ludzie na forum wyczyniają, to też by tak chciał….. i gnie te druty, i leje klejem i paćka farbą, a efekt….no cóż daleki od zamierzonego.
Ale jak to ktoś ma gdzieś w opisie” kleję bo lubię, nie dlatego że umiem”. Model tak czy inaczej skończę ale czy za kolejną relację się porwę? Raczej zostanę przy galeriach.
A co z modelem?
Pozbierałem wszystko do kupy, żeby zobaczyć jak to w końcu wygląda, i się załamałem, i nie ma co składać na aparat, wydanie modelu i takie tam. A wyszło tak.
Witam.
Dwa słowa od siebie.
Do tej pory wstawiałem tylko galerie modeli, i jakoś to szło, dostało się za to, za tamto, obiecałem poprawę. Niestety po założeniu relacji okazało się, że postępy w budowie są delikatnie mówiąc marne. Ze względów rodzinnych czasu na sklejanie jak na lekarstwo, a co za tym idzie zaczęło się jakieś chaotyczne sklejanie, a to coś zginie, a to się pogniecie, i tak w koło. Po za tym chyba ambicje mam większe niż umiejętności, jak się człowiek napatrzy co ludzie na forum wyczyniają, to też by tak chciał….. i gnie te druty, i leje klejem i paćka farbą, a efekt….no cóż daleki od zamierzonego.
Ale jak to ktoś ma gdzieś w opisie” kleję bo lubię, nie dlatego że umiem”. Model tak czy inaczej skończę ale czy za kolejną relację się porwę? Raczej zostanę przy galeriach.
A co z modelem?
Pozbierałem wszystko do kupy, żeby zobaczyć jak to w końcu wygląda, i się załamałem, i nie ma co składać na aparat, wydanie modelu i takie tam. A wyszło tak.


Za radą Arta spróbuję jeszcze przemalować kadłub i poprawić te niby zacieki, poszukam też twardszego drutu, ponieważ teraz relingi prze de mną, a ten z którego robiłem do tej pory jest zdecydowanie za miękki, na Tone wygląda to strasznie, każde nawet lekkie dotknięcie kończy się pogięciem relingu.
No to się pożaliłem, ;-)
Do kolejnej odsłony, pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
03-08-10 13:27  Odp: [Relacja] IJN Kiji
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj Cyryl
W Twoim poście można wyczytać nutkę zwątpienia, może i zniechęcenia. Myślę a nawet jestem pewny że Twoja osoba dla wielu na tym forum jest potrzebna.
Każdy z Nas klei tak jak potrafi, są wsród Nas spece, są praktykujący i są też początkujacy. Każdy z nich klei na swój sposób, jedni doszli do perfekcji inni się jej uczą. Warto podpatrywać innych, słuchać rad i w miarę swoich możliwości je stosować.
Najważniejsze jednak to nie zniechęcać się, klej tak jak najlepiej potrafisz i nie przejmuj sie gderaniem innych bo to bo tamto.
To Tobie sklejanie ma sprawiać przyjemność i dawać zadowolenie. Większość z Nas ma rodziny, dzieci, czasu na hobby prawie co nic, ale jakoś te modele powstają, wolno ale są.
Co do samego procesu klejenia, coś ci tam ginie itd...wystarczy sie troszkę zorganizować :to mam tu, tam leży to.
Ambicja ważna rzecz, warto ją mieć i dążyć do celu, dlatego nie poddawaj się klej tak jak potrafisz, zrobiłeś już niejeden model, a każdy następny powinien być bogatszy o doświadzczenie zdobyte przy poprzedniej budowie.
Na koniec jeszcze jedna odwieczna rada, gdy Ci coś nie pasi, masz złe dni, nic się nie klei, odłóż model niech nabiera mocy urzędowej, zawsze przyjdzie ta chwila w której z radością i nową energią powrócisz do niego i będziesz kontynuował budowę. Nic na siłę.
Dużo optymizmu i więcej wiary w swoje umiejętności tego Ci życzę.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
03-08-10 14:49  Odp: [Relacja] IJN Kiji
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Zgadzam się ze słowami Jorzika. Każdy model się liczy. Głowa do góry kolego.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
03-08-10 16:53  Odp: [Relacja] IJN Kiji
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Właśnie Cyryl- nie przejmuj się tylko klej. Zobaczysz- następny będzie lepszy, bo praktyka czyni mistrza. Na pocieszenie dodam, że oszklenie sterówki wyszło Ci dużo lepiej niż moje w Hatsushimo . Sam nie mam jeszcze poziomu takiego jak wielu naszych forumowych wymiataczy, ale robię to bo lubię. Powodzenia.

--

Post zmieniony (03-08-10 16:54)

 
04-08-10 23:02  Odp: [Relacja] IJN Kiji
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Dzięki chłopaki za zrozumienie i wsparcie, postaram się w miarę możliwości przyspieszyć pracę nad modelem, w końcu to mój najmniejszy okręt ,a walczę z nim jak bym Foso kleił.;-), a jest w planie oj jest.
Pozdrawiam.

 
11-12-10 12:15  Odp: [Relacja i Galeria] IJN Kiji
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Hej.
No to szarpnąłem robotą! Po 4 miesiącach od ostatniego wpisu udało mi się prawie skończyć model. Prawie, bo jest jeszcze kilka drabinek do wklejenia z zawieruszyły mi się gotowe wycinane laserowo, jak znajdę to dokleję. Czy powinienem być z modelu zadowolony? Zdecydowanie nie, no ale skoro już zacząłem relację to wypadało by ją skończyć, jak widać rad nie wziąłem sobie do serca, a przynajmniej ich nie zastosowałem tak jak bym chciał. Ale model powstał, więc zapraszam do galerii.


Pozdrawiam
Cyryl

--

Post zmieniony (11-12-10 13:11)

 
11-12-10 13:23  Odp: [Relacja] IJN Kiji
Thunder909 

 

No i dobrze.Ladny model wyszedl i co najwazniejsze skonczony. Co mi sie rzuca w oczy to jesli ten kadlub taki ubrudzony to troche za jaskrawe te biale czesci. Moze ciut przybrudzic ,ale naprawde troszeczke. Troche rdzy tam gdzie woda splywa po burtach (np. przy kotwicach) Najwazniejsze to nie przesadzac.

 
11-12-10 13:44  Odp: [Relacja] IJN Kiji
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj Cyryl
Bardzo mnie cieszy fakt, iż w spokoju z dala od ,,forumowego zgiełku" jednak podjałeś ten trud i dokończyłeś Kiji.
To już kolejny model okrętu w Twojej kolekcji, myślę ze przy kolejnym powinieneś znaleść troszkę czasu i poczytać wszelkie sugestie, propozycje, które życzliwi Koledzy kierowali do Ciebie w trakcie budowy tego modelu i innych. Dlaczego- bo uważam że stać cię na klejenie na jeszcze lepszym poziomie.
Może kolejny model postaraj się nie malować, a relingi zastosuj np. laserowe kartonowe.
Wiem jak to jest jak sie rozgrzebało model i chce się go szybko wykończyć, w tym przypadku czas jest złym doradcą.
Tak jak napisałem w poście wyżej, to Tobie ,,ta zabawa" ma dawać satysfakcję, a wierz mi może być ona jeszcze większa gdy poprawisz warsztat pracy, czego serdecznie Ci życzę.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
11-12-10 14:26  Odp: [Relacja] IJN Kiji
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witaj
Fajnie że się nie załamałeś i skończyłeś model :-) Plus dla Ciebie.
Sam na własniej skórze widzę że malowanie tylko z pozoru wydaje się łatwe. Najważniejsze by spokojnie korzystać z rad i nie zrażać się.
Toć to ma być dla nas zabawa i wypoczynek
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024