FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
09-12-10 16:53  [Relacja/Galeria] Su-122 Answer (Winter Storm)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Temat co nieco dziwny, ale dlaczego taki, zaraz wyjaśnię ;)
Ręce nie mogą nic nie robić, bo zgrabieją, trzeba się więc było na coś zdecydować. Model został wybrany. W sumie to wybór padł już w Przeciszowie, gdy kleiłem jeszcze Hetera.
Na warsztat trafiły na początek gąsienice, nie lubię bowiem momentu, gdy prawie skończony model czeka ~2 miesiące, aż się z nimi uporam. Tym razem to one będą czekały na resztę modelu. Gąsienice są Design by QŃ, dostępne w fanatyku kartonu. Tym razem postanowiłem lekko zmodyfikować sposób ich brudzenia. Jako, że model do którego są przeznaczone, jest w malowaniu zimowym, nie pasowałby tylko ziemisty bród. A więc było to tak:
Najpierw sklejone same paski z wydruku, tutaj nie ma za bardzo, co opisywać – wyciąć, skleić, zmontować w całość. Na razie sklejone bez zębów, żeby nie przeszkadzały w ciapaniu. Dodatkowo nałożone przetarcia. Pomimo, że i tak zostaną one przypudrowane, na końcu łatwiej będzie je znowu wyciągnąć na wierzch.



Następnie całość została pociągnięta znanym Wam już z moich wcześniejszych relacji brązem.



Na to poszedł czarny:



Następnie biały, który miał rozjaśnić trochę całość i poudawać śnieg, a w sumie to raczej błoto pośniegowe. Idąc sobie ostatnio do pracy przestudiowałem roztopioną breję leżącą na ulicach i to je mniej więcej to ;) – tutaj fotek brak. Po ostatnim brudzeniu nastąpiło kolejne „szlifowanie”. W trakcie ciapania celowo, starałem się nakładać poszczególne kolory pasteli nierównomiernie, w różnych ilościach, żeby uzyskać niejednolitą barwę.
A tak wyglądają gotowe gąsienice. Dwie taśmy po 74 ogniwa, plus dwa kawałki po 6 ogniw do regulacji napięcia.



A teraz najlepsze. W międzyczasie jak dłubałem przy gąsienicach był u mnie Mikołaj i dostałem Panterę z Modelika. Teraz jak ten gazda po weselu, a przed poprawinami „wachom się” co robić. Jak wejdę w model, który był planowany, to na co najmniej pół roku inne tematy z głowy, jak się wezmę za Panterę, to te zrobione gąsienice pójdą do pudełka, a ja będę na następny co najmniej miesiąc ugotowany w nowych : ) Tak źle, tak niedobrze, muszę się z tematem przespać…

--

Post zmieniony (11-03-11 23:15)

 
09-12-10 18:25  Odp: [Relacja] z budowy gąsienic ;)
indianscout   

Gąski oczywiście do T 34 lub czegoś na jego podwoziu ? Zdradź nam tajemnicę co to ma być .Volkswagen forever .

Post zmieniony (09-12-10 18:28)

 
09-12-10 18:31  Odp: [Relacja] z budowy gąsienic ;)
kari   

... zrób Panterę na ... gąskach T-34 :-) i będzie git :-)
--------------------------------------------------------------

 
09-12-10 23:08  Odp: [Relacja] z budowy gąsienic ;)
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Zrób SU85 , pantera poczeka choć model fajny, a Ty ,będziesz miał czas na przemyślenie jak usunąć z opracowania błędy .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
09-12-10 23:38  Odp: [Relacja] z budowy gąsienic ;)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dobra, decyzja zapadła, wręgi już "się wycinają". Tak jak Piter podpowiedział Pantera zaczeka, a na warsztat trafia answerowe Su, z tą różnicą, że 122 (stąd to zimowe malowanie o którym wspominałem na poczatku). Przy kolejnej aktualizacji, zmodyfikuję tytuł.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
11-12-10 23:57  Odp: [Relacja] z budowy gąsienic ;)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jako, ze wybór już padł i wiadomo co będzie klejone, lecimy dalej z budową. Z tej strony mnie jeszcze nie znacie, bo zawsze był na warsztat brany sprzęt niemiecki, ale w końcu każdemu należy się jakas odmiana ;) Na początek standardowo szkielet. To co jest w wycinance wygląda tak:



Na płycie nad silnikowej wyszło małe rozjechanie w rozmiarach, wręgi były szersze po obu stronach od samej płyty. Były one jednak i tak przeznaczone pod lekkie przycięcie celem zabudowy wspomnianego wcześniej pudełka.



Ze swojej strony dodałem wypełnienie pomiędzy wręgami aby uzyskać pełne pudełko. Po sklejeniu w całość niektóre krawędzie nasączyłem Super Glue, a potem było szlifowanie. Muszę przyznać, ze nigdy się jeszcze tak nie bawiłem ze szkieletem, zobaczymy co z tego wyjdzie przy oklejaniu.



Następny krok to będzie oklejanie.

--

Post zmieniony (11-12-10 23:59)

 
12-12-10 19:24  Odp: [Relacja] Su-122 Answer (Winter Storm)
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Też tak bawiłem się ze szkieletem w tym modelu - warto robić te uzupełnienia :)

Model poza tym zacny i efektowny. Polecam.

--
pzdr
-----------
ams



 
13-12-10 23:40  Odp: [Relacja] Su-122 Answer (Winter Storm)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

To jest to, co mnie ujęło w tym modelu i pojeździe– wygląd myśliwca/drapieżnika oraz malowanie. Aby okleić bryłę kadłuba konieczne było lekkie podszlifowanie tu i uwdzie szkieletu, w innych zaś miejscach dodatkowe podklejenie/pogrubienie. Część oklejek (spód wanny, płyta nadsilnikowa) został porozcinana, natomiast oklejka nadbudowy jest przyklejona w całości. Zmieniłem również lekko kolejność klejenia w stosunku do opisanej w modelu. Najpierw oklejona została wieża, później natomiast płyta nadsilnikowa.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-12-10 00:05  Odp: [Relacja] Su-122 Answer (Winter Storm)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ja cały czas patrzę i będę bezlitosny w mojej ocenie tego tu rękodzieła:-)
Nie rozumiem, dlaczego niektórzy marudzą, że posiadanie małych dzieci uniemożliwia im sklejanie modeli.... Demon ma dwójke małych diabłów i wali model jeden za drugim. Rozwiązania są dwa - albo to nie jego i tylko się z nimi pokazuje, pożyczając od kogoś, by być lepiej postrzeganym przez społeczeństwo, albo wysyła je na survival w nocy w lesie - wywozi do pobliskiego boru i każe zbierac jagody tudzież polować na grubego zwierza:-)

Gąsienice masz już zrobione, to teraz z 2-3 dni i koniec?:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-12-10 04:53  Odp: [Relacja] Su-122 Answer (Winter Storm)
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Musi być że ma świętą za żonę. U mnie by takie numery nie przeszły :)

--
Pozdrawiam,
Szymon

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024