FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-03-10 11:32  [Galeria] Kawasaki Ki-45 Toryu - Fly model 40
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Witam!
Tym razem chciałbym przedstawić model japońskiego ciężkiego myśliwca. Jest to wydanie z 2003 r.model opracowany przez p. T.Grzelczaka a przerysowany komputerowo przez p. G.Świerczewskiego. Zaprojektowany na dwie, bliźniacze wręgi, ja jednak przerobiłem na jedną wręgę i pasek łączący. Model nieskomplikowany ale po sklejeniu wygląda dosyć efektownie.

 
04-03-10 12:19  Odp: [Galeria] Kawasaki Ki-45 Toryu - Fly model 40
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nieskomplikowany i efektowny - fakt. A poza tym ładnie zrobiony. Jedynie napiąłbym linkę łączącą antenę radiową z statecznikiem i poprawiłbym ciut kołpaki. Poza tym w porządku!
Pytanie - koła i oszklenie kabiny robiłeś sam czy zakupiłeś gotowe?

 
04-03-10 12:24  Odp: [Galeria] Kawasaki Ki-45 Toryu - Fly model 40
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Koła i oszklenie sam robiłem. Kabina nie ma wypukłych kształtów więc nie trzeba tłoczyć. Można zrobić z płaskiego kawałka folii.

 
04-03-10 17:25  Odp: [Galeria] Kawasaki Ki-45 Toryu - Fly model 40
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Jedno jest pewne; zdominowałeś dzisiaj forum na maksa. Dużo masz jeszcze tych modeli? :)

--
Pozdrawiam!

 
04-03-10 20:20  Odp: [Galeria] Kawasaki Ki-45 Toryu - Fly model 40
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Mam jeszcze trochę modeli z Małego Modelarza, galerie będę wstawiał do projektu 50 lat MM. Zastanawiam też się nad wstawieniem galerii USS Alaska ale ja tego modelu nie kleiłem tylko mój ojciec ponad 10 lat temu, model jest trochę nadgryziony zębem czasu i nie wiem czy jest sens go pokazywać.

 
06-12-10 21:56  Odp: [Galeria] Kawasaki Ki-45 Toryu - Fly model 40
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Małe odgrzebanie wątku. Przymierzam się do sklejenie tego modelu. Napisz czy trzeba gdzieś szczególnie uważać przy klejeniu tego modelu.

Dziękuje i pozdrawiam

--

 
06-12-10 23:47  Odp: [Galeria] Kawasaki Ki-45 Toryu - Fly model 40
bajkal22   

Mam zamiar wziasc sie za "Zerowke" z Kartonowej Kolekcji... zaczalem wiec sie troche wczytywac w temat... dziwi mnie ze z wyjatkiem wersji na bialo wszystkie inne byly malowane na zielono... mimo ze wiekszosc czasu spedzaly nad Oceanem. Przeciwnik malowal przeciesz bez wyjatku na szaro lub niebiesko... czy istneje jakies logiczne wytlumaczenie?

 
07-12-10 11:41  Odp: [Galeria] Kawasaki Ki-45 Toryu - Fly model 40
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Mejdej uważać trzeba praktycznie na każdym kroku bo jest dużo drobnych niedopasowań wynikłych pewnie z komputerowego przerysowania ręcznego projektu. Przy odrobinie cierpliwości i wprawy można sobie poradzić z tymi babolkami. Przede wszystkim trzeba trzymać się zasady razy przymierz raz klej. Pozdrawiam.

--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024