FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
07-12-10 19:08  Odp: [dyskusja] Założenie modelarni.
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


sam planuję powstanie modelarni :) i będę potrzebował informacji
gdzie i co trzeba załatwić żeby modelarnia mogła powstać ( rejestracja itd ).
bo mysle że o to chodzi :) i z tymi informacjami jest największy problem
A jak moge zaoszczędzić czas dowiadując sie tego z formu to byłoby cool:)

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
07-12-10 19:21  Odp: [dyskusja] Założenie modelarni.
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Anioł, czyli co, lokal masz wstępnie zaklepany, tak? To teraz masz już tylko z górki :)

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
07-12-10 19:30  Odp: [dyskusja] Założenie modelarni.
@nioł stróż 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No jak na ten moment tak. Lokal w moim przypadku to najmniejszy problem.
Pozostaje reszta.

--
Always look on the bright side of life.

Walka z marzeniami trwa...................

 
07-12-10 19:36  Odp: [dyskusja] Założenie modelarni.
mario1970   

Tak. A ja napiszę coś mało popularnego. I nie wszystkim się to spodoba.

1. Dlaczego modelarnia, a nie klub modelarski
Dlaczego cały czas niektórzy żyją w tamtym ustroju. Z modelarnią , instruktorem , który pokazuje dziatwie jak części wycinać. Niech dziatwa w domu wycina , a do modelarni przychodzi wymienić doświadczenia, rozwiązać problem , który się przy sklejaniu w domu pojawił. Ojca, matkę niech o pomoc poprosi. Od tego oni są, od opieki i od wychowywania dzieci. Niech razem coś skleją , czas poświęcę , połączy ich pasja. Tymczasem pasjonat modelarstwa będzie im dzieci wychowywał, a oni w spokoju będą kasę na kolejną furę i dom zbierać pracując 12 godzin na dobę. Nie tędy droga. Od wychowywania jest w pierwszej kolejności rodzic, a jak jego nie ma to dopiero nauczyciel i instruktor. Dla mnie takie modelarnie i siedzący w nich instruktorzy relikt przeszłości.
Jestem w stanie zrozumieć takie zajęcia jedynie dla dzieci z trudnych rodzin, niekiedy patologicznych, czy w ośrodkach szkolno wychowawczych, gdzie dziecko nie ma dobrych wzorców do naśladowania.To jeszcze wtedy ma sens.


2. Dlaczego dzieci , a nie dorośli.
Na zachodzie kluby modelarskie tworzą osoby dorosłe. Nie spotykają się sklejać , ale wymienić doświadczenie , dokumentację , ocenić własne modele. Uiszczają składki na utrzymanie klubu, czy lokalu. łatwiej im znaleźć sponsorów. U nas jest tylko jedna wizja. modelarnia dla dzieci bo inaczej Gmina, Dom Kultury, kasy, lokalu nie da i 300 zeta dla instruktora nie będzie.

3 Społecznicy i działacze

Napiszę tak. Są osoby, które faktycznie pracują dla idei. Ale jest często tak, że jest to mit , bo instruktor tak naprawdę liczy na jakiś grosz. jak nie teraz to później. Żyjemy w świecie konsumpcjonizmu i idee szybko się kończą jak micha pusta , a instruktor zajęcia traktuje jako dodatek do pensji lub emerytury, a zwyczajnie innych możliwości dorobienia nie ma.
od x lat miał za to kasę i nagle Gmina mówi, że kasy nie budjet. I nagle modelarnia kończy działalność , chociaż wszyscy twierdzili , że to społecznie było

I tyle.

--



 
07-12-10 19:55  Odp: [dyskusja] Założenie modelarni.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

W Bełchatowie połączono wszystkie punkty wypowiedzi mario,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-12-10 20:11  Odp: [dyskusja] Założenie modelarni.
@nioł stróż 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Modelarnia, klub modelarski. Jakie to ma znaczenie?? Ważne żeby coś się działo.
Ja akurat mając 29 lat mało pamiętam tamten ustrój. Nie mam uprawnień instruktora,a jako oficer naszej wspanialej armii byt mam zapewniony.


--

Post zmieniony (07-12-10 20:14)

 
07-12-10 22:41  Odp: [dyskusja] Założenie modelarni.
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Witam, ja osobiście mogę się w temacie wypowiedzieć, w mojej małej mieścinie uczęszczam na modelarnie. Najlepiej pomocy szukać np w miejskich domach kultury.Dają nam pomieszczenie, składki mamy 10 zł na miesiąc na klej i inne drobne wydatki. Na początek najlepiej zaopatrzyć się w Małe Modelarze, i najpotrzebniejsze żeczy,tak na początek. Grunt to zorganizować spotkanie organizacyjne i zorientować się czy będą jacyś chętni. U nas jest nas 7. Sponsorzy: tego nie mogę powiedzieć, bo my jesteśmy zdani na siebie, niestety. Brak funduszy daje w kość, a i też nie ma co liczyć że trafi się na bogatych podopiecznych, co wnaszym przypadku nie mialo miejsca. Ważnie tylko zeby na "łeb" się nie lało i ciepło było. No i zeby stworzyć miłą atmosferę

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
07-12-10 22:46  Odp: [dyskusja] Założenie modelarni.
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

I jeszcze sprawa jedna,można ukończyć kurs wychowawcy kolonijnego i powinno być ok aby prowadzić zajęcia

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
10-12-10 09:28  Odp: [dyskusja] Założenie modelarni.
ROBO 

 - 10

...kolega mnie zaanonsował znajomemu z pracy ktory to,prowadzi modelarnie u nas na osiedlu ,wiec zostałem zaproszony i ....mam gdzie chodzic w zimowe wieczorki :]
Modelarnia owa działa juz wiele [kilkanascie lub wiecej ] lat i prawie co dziennie obok niej przechodze, ale nigdy tam nie zagladałem bo parali sie modelami zdalnie sterowanymi,nie mniej wiele ulicznych pokazow ogladałem.
Jakis czas temu jednak, zdecydowali sie na rozwiniecie swej działalnosci jak było to na poczatku istnienia modelarni i mozna kleic tam obecnie wszystko : plastik,karton itd. plus RC oczywiscie....
Pomieszczenia sa po piwniczne w bloku społdzielni mieszkaniowej.
Finansowanie maja z kilku zrodeł w dosc duzej kwocie [o kasie nie bede pisał] ze wzgledu na dosc kosztowne maszynerie ....jak z finansowaniem bedzie w nastepnym roku diabli wiedza...
Jesli szanowny kolega ma tylko na mysli klejenie - nie powinno byc problemu z dofinansowaniem o ile bedzie taka wola:)
I tak jak wyzej napisał ReVan_1991 ,ma byc ciepło i sucho ....

...taka mysl mnie tez naszła,ze warto by było zaczac od spotkania sie z miejscowym radnym i naswietlic mu sprawe,moze pomoze a napewno nie zaszkodzi.Mozna swa działalnosc oprzec o pomoc dzieciakom [przeciwdziałanie narkomani i patalogiom społecznym],co by moze i władze miejscowe były w tym zainteresowane .
Klub sportowy w ktorym jestem robi pod tym katem turnieje i rozne imprezy okolicznosciowe i z tego tytułu ma jakies tam dodatkowe dofinansowanie z UM -a.Wiec mozliwosci jest wiele ale ile dobrej woli jest ,to kazdy z nas wie....


powodzenia zycze i mam nadzieje,ze sie uda :]

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
10-12-10 13:38  Odp: [dyskusja] Założenie modelarni.
@nioł stróż 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Machina ruszyła, powoli się rozpędza. Modelarnia bez ograniczeń wiekowych, bez ograniczeń materiałowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, może do lutego przyszłego roku uda się wszystko pozałatwiać. Pomieszczenie mamy zaklepane, dyrektorka GOK-u patrzy przychylnym okiem na mój pomysł. W tym tygodniu mam spotkać się z prezesem jednej ze spółdzielni oraz sołtysem.
Z postępów prac będę na bieżąco zdawał relację, co do dyskusji mam nadzieję, zenie umrze śmiercią naturalną i pochwalicie się swoimi osiągnięciami.



Pozdrawiam
Przemek

--
Always look on the bright side of life.

Walka z marzeniami trwa...................

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024