FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
02-02-13 11:08  Odp: [Dyskusja/Technika] Żywotność modeli kartonowych
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Witam zgromadzonych , a może poprostu go niesklejać , nie rozpakowywać to przetrwa nawet 100 lat . Tak sobie myślę , skoro już brnę w tym modelarstwie kartonowym to choć zrobię kilka fotek dla potomnych i to jest moim zdaniem prawdziwa żywotność modeli. Bo cóż począć jak się ma małe mieszkanie a modeli jest powiedzmy ze setka ??? A nowe prace już na warsztacie . Pozostaje tylko je porozdawać dzieciom i kleić kolejne. Niczego tu nie sugeruje jeno przytaczam mój przypadek zgoła podobny do posiadaczy podobnego problemu. Duży szacunek dla bractwa papieru i kleju od przodownika Marka .

 
02-02-13 11:19  Odp: [Dyskusja/Technika] Żywotność modeli kartonowych
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Kolego Marcelszpak, wydruk atramentowy absolutnie nie nadaje się do jakiejkolwiek impregnacji ponieważ jest nietrwały na rozmywanie np wodą . Ja osobiście drukuję na drukarkach laserowych na papierze z połyskiem co daje już samo w sobie swietny efekt . I w moim przypadku nie ma mowy o lakierowaniu bo ten papier wyglada jak polakierowany. To moje spostrzeżenie w tej kwestii.

 
02-02-13 18:08  Odp: [Dyskusja/Technika] Żywotność modeli kartonowych
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

andy napisał:
... wydruk atramentowy absolutnie nie nadaje się do jakiejkolwiek impregnacji ponieważ jest nietrwały na rozmywanie np wodą.

Właśnie by zabezpieczyć taki wydruk przed wodą należy go zaimpregnować Caponem.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-02-13 19:06  Odp: [Dyskusja/Technika] Żywotność modeli kartonowych
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Wydruki modeli z plujki impregnuję lakierem bezbarwnym w sprayu - nie rozmywają się podczas klejenia, mój ulubiony BCG radzi sobie z takim papierem.
Jedyne co mnie denerwuje to zmieniający się z czasem kolor wydruku.

--

 
02-02-13 19:45  Odp: [Dyskusja/Technika] Żywotność modeli kartonowych
karlos   

a co to znaczy z plujki? bo ja nie wiem o co kaman ?:-)

 
02-02-13 19:50  Odp: [Dyskusja/Technika] Żywotność modeli kartonowych
karlos   

Modele moga przetrwac wiele lat pod warunkiem ze maja do tego odpowiednie warunki np. moj ojciec skleil Soldka z mm i istnieje do dzisiaj w idealnym stanie ale pamietaj im mniej dotykasz tym lepiej

 
02-02-13 21:15  Odp: [Dyskusja/Technika] Żywotność modeli kartonowych
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mój "Porter" był malowany Pactrą, wszystko za wyjątkiem pokładu. Po kilku latach i po kilku zabiegach mycia okrętu pędzelkiem zwilżonym wodą wystąpiły przetarcia druku, aż do brudnobiałych plam. Tak więc caponować. Na Modelu Hunta od Hala polakierowałem pokład i nic takiego się nie dzieje. Farby tylko ciemnieją z czasem. Teraz oba niszczyciele mają wymianę olinowania. Stare nałapało mechów, kurzu i wogle. Szukam nitek bezwłoskowych, cienkich plecionek, co polecicie??

 
03-02-13 13:16  Odp: [Dyskusja/Technika] Żywotność modeli kartonowych
darekb 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 5

Vansen, wejdź pod ten adres: http://www.dudus.com.pl/search?st_search%5Bsearch%5D=nici&st_search%5Band_search%5D=1&st_search%5Bdetail%5D= Może te nici będą Ci pasować?

--
Pozdrawiam, darekb
https://darek.net

 
03-02-13 20:22  Odp: [Dyskusja/Technika] Żywotność modeli kartonowych
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki. Na pewno cos z tego wybiorę. Obiecuję galerie okrętów po "renowancji". Pozdro.

 
04-02-13 14:18  Odp: [Dyskusja/Technika] Żywotność modeli kartonowych
Marcelszpak   

kolego OSTOJA czy caponem traktujesz arkusz z jednej strony czy z obydwu? Ile razy?
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024