FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
31-01-13 22:48  Odp: [Dyskusja/Technika] Żywotność modeli kartonowych
Marcelszpak   

Kolego stachoo to jak to wydrukować? i czym pomalować? Na papierze w drukarce atramentowej?

 
31-01-13 22:50  Odp: [Dyskusja/Technika] Żywotność modeli kartonowych
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Rybiki mi jak na razie nie zjadają modeli. Czasem jakiegoś widuje w łazience ale przestałem z nimi walczyć.
Gdzieś wyczytałem że to formy życia które od wielu milionów lat żyją w niezmienionej formie, tzn w tym kształcie pamiętają dinozaury. Z szacunku dla starszych zacząłem je oszczędzać ;-))

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
01-02-13 07:05  Odp: [Dyskusja/Technika] Żywotność modeli kartonowych
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

To przy tym temacie zapytam się jeszcze, jak klei BCG karton potraktowany caponem? A na rybiki najlepszy jest kot :D mój namiętnie na nie polował i wytępił wszystkie w ciągu 3 tygodni, od tego czasu przez 4 lata żaden się nie pojawił już.

 
01-02-13 09:13  Odp: [Dyskusja/Technika] Żywotność modeli kartonowych
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Caponowany papier klejem BCG kleję tylko na styk, krawędź do krawędzi. By zwilżyć zagruntowany Caponem karton przed kształtowaniem trzeba do wody w słoiczku dodać kapkę rozpuszczalnika Nitro.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-02-13 11:40  Odp: [Dyskusja/Technika] Żywotność modeli kartonowych
Hator   

Bardzo ciekawy temat. Jak zaczynałem przygodę z klejeniem, nie lakierowałem modeli. Po tych, na które położyłem lakier śladu nie ma, bo były robione albo na prezent, albo w czasie przeprowadzek i remontów uległy mechanicznym uszkodzeniom. Od kiedy dowiedziałem się, że dobrym sposobem na utrwalenie kartonu i ochroną przed wilgocią jest kapon, zastanawiam się nad jego użyciem. Może żeby nie miał takiego kwiatowego zapachu, dawno bym się do niego przekonał.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
01-02-13 18:04  Odp: [Dyskusja/Technika] Żywotność modeli kartonowych
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Marcelszpak - Na atramentowej powinno być okej, i raczej nie na zwykłym papierze do drukowania.

Hator - Kwiatkami to ten capon nie pachnie :-) Ostatnio przerzuciłem się z rozcieńczonego nitro na capon właśnie, wrażenia zapachowe podobne. Wskazana maseczka na twarz i dużo świeżego powietrza.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
01-02-13 22:44  Odp: [Dyskusja/Technika] Żywotność modeli kartonowych
Hator   

Stachooo, żaden lakier kwiatkami nie pachnie, ale z wypowiedzi osób z for modelarskich, które stosują kapon można wywnioskować, że Chanel No5 to nie jest w porównaniu z innymi "zabezpieczaczami". Jak zaistnieją bardziej sprzyjające okoliczności przyrody, to spróbuję zmierzyć się z tematem.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
01-02-13 22:53  Odp: [Dyskusja/Technika] Żywotność modeli kartonowych
Marcelszpak   

Kolego stachoo no to teraz mam zagwostkę. Wydruk z drukarki atramentowej nie na papierze zwykłym a pogrubianym potraktowałem nitro i powiem tak masakra to delikatne słowo. Kolory się rozmazują. Zwłaszcza te ciemne dostają plam.

 
01-02-13 23:11  Odp: [Dyskusja/Technika] Żywotność modeli kartonowych
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Marcelszpak - nie wiem jaki papier masz na myśli. Ja bardzo mało modeli drukuję, zazwyczaj kroję prosto z wycinanki. Z doświadczenia wiem, że druk laserowy się nie nadaje i należy drukować na atramentówce. Są na forum osoby, które dużo lepiej orientują się w tym jak poprawnie wydrukować model. Odnośnie lakieru nitro, dobrze jest go rozcieńczyć przed impregnowaniem arkuszy.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
02-02-13 08:48  Odp: [Dyskusja/Technika] Żywotność modeli kartonowych
Hator   

@Marcelszpak
A może spróbuj zrobić tak. Nie lakieruj świeżego wydruku, bo to też może być jedna z przyczyn. Odczekaj z dzień, dwa i wtedy spróbuj. Skoro drukujesz na kartonie, więc tuszu idzie więcej, niż przy standardowym papierze 80/90gm. Jeżeli będzie tak samo, to można spróbować spryskać taki wydruk fiksatywą. To taki lakier dla artystów do utrwalania prac wykonywanych suchymi pastelami. Kolory się od tego nieco przyciemniają. Jak bardzo tego Ci nie powiem, bo to zależy od wielu czynników. (papier, rodzaj druku itd).

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024