FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
29-12-10 21:32  Odp: [Relacja] Okręt patrolowy WOP
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Teledzin:
Wiem :) generalnie mi chodzi o to, czy 902 i 912 korzystały z jednego typu kadłuba - czy na podstawie 902 z Answera można zbudować ładną 912 :))

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
30-12-10 17:45  Odp: [Relacja] Okręt patrolowy WOP
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Bardzo, bardzo ładny model. Ale jak świetny modelarz, to i model ekstra, no bo jak nie model ekstra jak świetny modelarz:).
Czy ściany nadbudówki podklejałeś kartonem? Są tak idealnie… płaskie, że pozazdrościć. Reling fantastyczny. Troszeczkę szkoda, że pomalowane dno, ale i tak pięknie to wszystko wygląda. Wraca wspomnień czar, kiedy polowało się na MMy po kioskach i na ogół nic nie zdobywało:). Drzewiej też robiłem ten modelik, ale już nawet nie pamiętam jak wyglądał – na pewno jednak nie był nawet trochę podobny do Twojego:).

Pozdrawiam
Mariaszek

 
02-01-11 15:09  Odp: [Relacja] Okręt patrolowy WOP
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Witam
Zanim coś nowego pokażę to pozwólcie że odpowiem na pytania :-)
Nadbudówki są tu i ówdzie podklejone kartonem. Była taka konieczność gdyż faktycznie niewąsko się zapadały. Dno pomalowałem a raczej tylko delikatnie prysnąłem dla ujednolicenia koloru. Malowanie sugerował sam autor więc zbytniego odstępstwa od instrukcji tu nie ma. Ale dla równowagi dodam że nie użyłem ani grama szpachli jak proponował autor ;-)
Fotki uzbrojenia.
Tu muszę się przyznać że poszedłem na łatwiznę. Zamki działek pomalowałem aby sprawiały wrażenie litej bryły metalu. Oryginalne pudełko zamka sklejone i tylko wyretuszowane wyglądało fatalnie. Sprzężony wkm to lekka fantazja. Wygląda jednak moim zdanie ciut lepiej niż zgięty we dwoje kawałek drutu jak proponował autor.















Koła ratunkowe, śruby i ster.
Tu nie ma co opisywać. Jaki jest koń każdy widzi ;-)







Olinowania nie będzie. Autor nie wspomniał słowem o jego wykonaniu więc też go nie robiłem. Tak samo jak bandery. Nazwę okrętu i przynależność odnajdziemy na podstawce.
Krótkie podsumowanie przed galerią. Małych Modelarzy z tamtych lat się nie ocenia w kategoriach złe czy dobre. Są jakie są dlatego też nie o tym.
Model klejony butaprenem i wzmocniony wikolem (szkielet) a reszta BCG. Jakieś tam drobne elementy i druciarnia kropelką. Retusz farbkami Pactry. Model dał mi dużo radochy ale nie polecam go nerwowym modelarzom. Zresztą, kto już dziś takie starocie klei ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy








Post zmieniony (19-04-24 08:22)

 
02-01-11 15:09  Odp: [Relacja] Okręt patrolowy WOP
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Zapraszam wszystkich chętnych na pokład.
Czas na galerię końcową.





























I to by było na tyle jeśli chodzi o ten model :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy








Post zmieniony (19-04-24 08:30)

 
02-01-11 15:20  Odp: [Relacja] Okręt patrolowy WOP
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Stary ale jary, prezentuje się ciekawie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-01-11 15:24  Odp: [Relacja] Okręt patrolowy WOP
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
„Stary” wyciągnąłeś naprawdę świetny model z tak zabytkowego wydania z roku 1978r naprawdę wielkie gratulacje, ale brakuje mi jednej rzeczy – bandery wiem, pisałeś, że autor o niej zapomniał, ale jak wygląda okręt bez bandery:D
Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
02-01-11 21:17  Odp: [Relacja] Okręt patrolowy WOP
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Model może nie powala na kolana, bo widać, że z innej epoki, ale relingi to mistrzostwo świata. Może napiszesz dwa słowa jak udało Ci się je tak pięknie wykonać.
Pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
03-01-11 12:58  Odp: [Relacja] Okręt patrolowy WOP
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Tak relingi bardzo mi imponują. Podpisuje się pod prośbą pol'a o komentarz co do sposobu ich wykonania, użytych materiałów etc.

 
03-01-11 18:34  Odp: [Relacja] Okręt patrolowy WOP
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Sposób wykonania relingów jest jak najbardziej typowy. Drut mosiężny 0,25 i 0,20 klejony kropelką.
Aby jakoś tam od biedy wyglądał to trzeba poświęcić trochę czasu na ustawianie słupków.
Oglądać pod każdym możliwym kątem i prostować, wyrównywać względem siebie i jeszcze raz prostować i tak w kółko ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
08-01-13 10:07  Odp: [R/G] Okręt patrolowy WOP
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Bardzo ładnie.To prawda, starych modeli z MM nie można oceniać w dzisiejszych kategoriach, to zupełnie inna epoka...Ale te modele mają jednak coś w sobie, chyba mają to coś co zazwyczaj nazywamy klimatem, urokiem...Gratulacje.

--
http://www.humvee-models.com/
(Tomek)

Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024