FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
01-07-10 16:17  Odp: [R] PzKpfW IV Ausf.h GPM 1:25, podejście drugie..
Ozzy(rys) 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam po długim czasie.
Dawno mnie tu nie było.. i w dodatku sesja mnie zaskoczyła. Nadeszły pierwsze dni luzu więc czas odkurzyć temat.
Przez ten czas udało mi się zakończyć prace nad układem jezdnym... Byłoby szybciej ale musiałem przerabiać koła napędowe - trzeba było zmniejszyć odległość między zębatkami, żeby gąsienice pasowały. Strasznie mnie to kombinatorstwo zmęczyło ale wybrnąłem jakoś z tego. Zęby pomalowane delikatnie aluminium i trochę przybrudzone mocno rozrzedzonym czarnym. Podobnie tylne koła. Glutowane, szlifowane, glutowane i znów szlifowane, a na koniec w całości malowane i delikatnie czarnym ubrudzone. Niebardzo ten 'brud' widać na zdjęciach ale wierzcie na słowo, że on jest :) Na zdjęciach poniżej na próbę założyłem gąsienice. Nie liczyłem ile ogniw weszło ale muszę jeszcze poszukać w sieci czy takie luzy na tych górnych napinających kołach nie są za duże.
To tyle, a teraz zdjęcia.



Pozdrawiam.

--
Pośród wieści dziwnej treści, czarny dzięcioł z chęcią pień ciął

 
30-11-10 20:01  Odp: [R] PzKpfW IV Ausf.h GPM 1:25, podejście drugie..
Ozzy(rys) 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Znów witam i znów po długiej przerwie.
Przez te miesiące, które upłynęły od ostatniej aktualizacji dałem radę zrobić gąski w 90% i kilka elementów kadłuba i wierzy. Na początek dodatkowy pancerz. Trochę trzeba było się natrudzić żeby wyszło zgodnie z instrukcją, choć zostawia ona dużo niewiadomych. Wyszło jako tako... całość jest symetryczna i ułożona tak jak to być powinno. Na wieży doszła wieżyczka dowódcy. Na obwodzie zabrakło mi trochę długości ale dosztukowałem brakujące ok. 2mm i całość zasłoniłem, także nie ma tragedii. Jeszcze nie wiem czy właz zostawię otwarty czy zamknięty. Boczne drzwi(?) wieży w pozycji zamkniętej. Zawiasy nieco przerobiłem na wzór zdjęć oryginału, znalezionych w sieci. To co proponował autor jakoś mi nie pasowało. I to na razie tyle. Muszę jeszcze trochę zacisnąć zęby i dokończyć gąski. Potem jeszcze ciut drobnicy na kadłubie i koniec.. Swoją drogą - minął rok od rozpoczęcia relacji, a ona trwa i trwa..

Czas na zdjęcia:





Pozdrawiam.

--
Pośród wieści dziwnej treści, czarny dzięcioł z chęcią pień ciął

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024