FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
02-12-10 10:37  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Przepraszam, zaćmienie umysłu. Miałem na myśli FineScale Model,a zasugerowałem się nazwą Super...

A co do nauki języków, to angielskim się posługuję bardzo płynnie, więc nie jest to dla mnie wada, że coś wychodzi w tym właśnie języku i miałem wrażenie, że w tym duchu oddałem to w poprzednim wpisie.

Co do dzielenia się przez ludzi wiedzą w necie to bardzo się mylisz i - choć "nic do nich nie masz" - traktujesz ich jednak trochę lekceważąco. Wikipedia, idąc tym tropem, to też zżynka z encyklopedii papierowej.

Post zmieniony (02-12-10 10:41)

 
02-12-10 12:02  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
ROBO 

 - 10

...to moze ktos zrobi na forum poradnik pt. WIKI-MO-DUS czyli wszystko o ...technice modelarskiej :) jest zima duzo czasu wolnego :P pomiedzy klejeniem i wycinaniem cos naskrobie tak ,aby było jasne ,przejzyste i było w jednym miejscu ...a moze w porozumieniu z innymi forami takowy opracowac ...?

...a co do czasopisma hm ? tu tez sie moze pojawiac pewien problem zwiazany z zakupem takowego, gdyz,ktos juz nabywa pewne czasopisma [np.MSiO,ksiazki - ja],a tu jeszcze kolejne i kolejne i....zona moze tego juz nie wytrzymac xD
pojawia sie drugi problem : składowanie [ja walcze o MORZE z lat 80-90 ktore zalega w szafie a inne publikacje trzymam juz czesciowo w pracy] ,no chyba,ze po przeczytaniu na smietnik z tym :(

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
02-12-10 13:03  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Że zacytuję Kolegę wyżej ... "to moze ktos zrobi" .... no z takim podejściem to raczej nie będzie problemu z miejscem w szafkach.

Nie "to moze ktos zrobi", tylko zakasuj rękawki i zaczynaj pisać, w końcu "ktoś" to musi zrobić.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
02-12-10 13:06  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
pepo ciufakers   

Mariusz -
a gdyby tak kilka bytów w jednym miejscu zgromadzić zaoszczędziłoby to czasu i nerwów tym bardziej, że wyszukanie konkretnej informacji w natłoku informacji jest coraz trudniejsze,
sam pamiętam jak zaczynałem z modelarstwem plastikowym, jaką skarbinicą wiedzy był dla mnie poradnik znajdujący się na stronie http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=21788 , myślę, że dla zupełnie zielonych kartonowców taka skondensowana forma była by bardzo pomocna [a jak ktos chce w wersji papierowej zawsze mozna ją wydrukować:)]

ps. z drugiej strony możliwe, że w sieci znajduje się już taki FAQ dla kartonowców.

pps. no wlasnie- poszperałem i juz takie cos znajduje się na sieci -
http://www.kartonwork.pl/forum/kb.php?mode=cat&cat=1

Post zmieniony (02-12-10 13:36)

 
02-12-10 18:17  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
mario1970   

Origami.

Tak mam dość krytyczny stosunek do tego co znajduje w necie. I do wszystkiego co nie ma przypisów źródeł i autorów. Bo tekst jaki tam jest jest zamieszczony jest często tak mądry jak źródło z którego zostało przepisane. A niestety piszący w necie często zdolności przepisywanie ze zrozumieniem też nie do końca posiedli.

--



 
02-12-10 18:28  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

No, ale jeśli piszący i udostępniający za free jest jednocześnie autorem i podpisuje się pod tym co napisał, to chyba byłoby OK? Bo o tym m.in. mówimy. O modelarskiej "Wikipedii" - gdzie modelarze zamieszczaliby swoje porady w bardzo konkretnych tematach.
Co do tekstów historycznych, technicznych, rysunków, schematów itp. zgoda. Trzeba być w miarę ostrożnym. Tzn. konfrontować wiedzę z różnych źródeł. Ale to niestety dotyczy także tych "oficjalnych", również książek, bo i tam potrafią głupoty pisać.

Post zmieniony (02-12-10 18:31)

 
02-12-10 18:58  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Śledzę wątek z zainteresowaniem od samego początku. Wielu z Was czeka na odzew wydawców. Myślę, że problem leży gdzie indziej. Panowie, to nie jest problem wydawnictwa. Przykładem jest choćby szybka reakcja kolegi Astra28, który na pomysł wydania "Poradnika modelarza kartonowego" powiedział - "Chłopy i Baby - jedziemy z koksem, nie zależnie ile to ma finalnie kosztować". Kochani, takie pisemka dla kartonowców nie wychodzą, bo po prostu tak na prawdę nie ma ich komu realizować. Wielu z Was chwali pomysł, że jest super, jednak jakoś nikomu nie chce się w to aktywnie zaangażować. Dopóki nie zmieni się Nasza mentalność to g.... z tego pisemka dla kartonowców wyjdzie. Jakiś czas temu, próbowałem założyć wydawnictwo, które by wydawało modele kartonowe żaglowców i statków. Uważam osobiście, że bardzo mało jest takich tematów na rynku modelarskim. Szukałem chętnych do współpracy. Niestety prawie nic z tego nie wyszło. Przeszkodą wcale nie była kasa za projekt. Po prostu nikt nie chce projektować modeli żaglowców bo..... nie i już. A może źle szukałem. Z resztą nie ma co daleko szukać. To w tym wątku narodził się pomysł wydania Poradnika modelarza kartonowego. Rezultaty, a właściwie ich brak możecie prześledzić w wątku "ABC modelarstwa kartonowego".
Tak więc Panowie i Panie nie ma co czekać na odzew wydawców, a tym bardziej na niespodzianki od nich. Trzeba po prostu zakasać rękawy i samemu coś zrobić.
To tyle.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
02-12-10 19:32  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Zgadzam się z uwagą,że sukces wielu przedsięwzięć zależy od zaangażowania ludzi je realizujących.
Otarłem się onegdaj o takie przedsięwzięcie ,byłem autorem 1-2 tekstów i... cisza,nikomu nie chce się tego pchać dalej...
Rozumiem,że czasy teraz wredne, trzeba zapewnić w pierwszym rzędzie byt rodzinie,a to pochłania czas i energię.
Zatem najpierw trzeba skompletować zdeklarowany,"napalony" zespół ludzi, zacząć robotę, nie załamywać się przeciwnościami, to może się uda...
A jak wiecie: "warto rozmawiać" ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-12-10 14:16  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
No to już chyba wszystko wiemy na temat czasopism przeznaczonych dla modelarzy kartonowych ;)

--

Post zmieniony (04-12-10 19:30)

 
05-12-10 00:46  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Heh pewnie wiemy, ale weź pod uwagę SZKUTNIKU jeszcze jeden fakt - żeby pisać taki podręcznik (trzymam kciuki za Twoją wytrwałość! Będę pilnie czytał i starał się stosować ;) ) musisz się czuć pewnie w modelarstwie i robić naprawdę dobre modele (bo przyznasz że jest gigantyczna różnica między klejeniem modelu "as is" z waloryzacją jaką tutaj można znaleźć w kilku tematach). Innymi słowy - rady można przyjmować od osób które robią modele lepsze niż osoba czytająca. A to już poważnie ogranicza krąg możliwych autorów.


Serdeczności,
Andrzej

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024