FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-11-10 09:20  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

ilość stron internetowych o modelarstwie kartonowym skutecznie blokuje możliwość zamieszczenia czegoś "odkrywczego" w czasopiśmie
Mariusz - ale:
1) nie wszyscy maja dostęp do internetu a ci co go maja niekoniecznie wiedzą o forach (spotkałem takie przypadki :)
2) można relacjonować "nowe" modele tylko dla czasopisma (np. sponsoring wydawcy - masz model, sklej, opisz dokładnie i rzetelnie)
3) ilość forów plastikowych też jest duża, jeśli nie większa od kartonowych a nie blokuje to czasopism
4) łatwiej wiedzę zamieści i znaleźć w periodyku niż czasami na forum (stad powtarzające się wątki "jak zrobić...") - jest droga otwarta do cyklu "modelarstwo od podstaw"
A jeśli chodzi o reklamy to weźmy pod uwagę nie tylko wydawców ale również sklepy oferujące modele oraz producentów akcesoriów, narzędzi czy chemii - rynek tu jest spory.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
30-11-10 09:48  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Nie wiem jak to wygląda w świecie "samolotowców" , "pancerniaków" i innych. Uważam, że "Modelarstwo Okrętowe" (wspomniane już powyżej) w wystarczający sposób dba o interesy kartoniarzy okrętowych.
Niewątpliwie przydała by się obszerna publikacja - "Poradnik modelarza kartonowego" ( taka z prawdziwego zdarzenia, a nie 50-80 stron), gdzie można by było wszystko znaleść w jednym miejscu. Szukanie w internecie potrzebnych czasami rzeczy zajmuje bardzo dużo czasu. A tak byłoby wszystko pod ręką.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
30-11-10 09:58  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Z tymi poradami to jest tak, jak z pismami dla młodych rodziców, praktycznie piszą w kółko o tym samym, bo mają dużą rotację czytelników. Nie jestem pewien, czy w modelarstwie kartonowym też jest taka duża rotacja. Jeśli nie (co jest bardziej prawdopodobne) to przecież bezsensem jest pisanie co jakiś czas tego samego dla tych samych odbiorców.
Tyle jeśli chodzi o porady.
Także z przyjemnością poczytałbym takie pismo, ale raczej za darmochę w sieci niż papierowo. A dlaczego? Bo wszystko co potrzebuję, praktycznie znajdę w internecie na forach i stronach i to mnie (poza czasem) nie kosztuje. To po co przepłacać ;-)

--


 
30-11-10 10:35  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Zgadzam się z Mario. Rotacja wśród modelarzy kartonowych nie jest tak duża jak w budownictwie, czy w wychowywaniu dzieci. Ale porady w formie książki, czemu nie.
Tak na szbciora, trochę na kolanie udało mi się stworzyć plan roboczy takiego poradnika dla modelarzy kartonowych. Dotyczy on jedynie spraw związanych z budową modeli żaglowców i statków ( to mnie interesuje najbardziej), ale nie ma problemu z dopisaniem innych rzeczy, Część tematów myślę jest wspólna dla wszystkich kartoniarzy. Resztę trzeba by było rozbić na rozdziały tematyczne.
Tak to by mogło wyglądać według mnie

PORADNIK MODELARZA KARTONOWEGO
1. TYPY MODELI KARTONOWYCH
2. MATERIAŁY
3. NARZĘDZIA MODELARZA KARTONOWEGO
4. MÓJ PIERWSZY MODEL KARTONOWY
5. PRZYGOTOWANIE DO BUDOWY MODELU KARTONOWEGO
5.1. CO TO JEST MODEL KARTONOWY?
5.2. ZAPOZNANIE SIĘ Z WYCINANKĄ
5.3. IMPREGNACJA PAPIERU
5.4. WYCINANIE
5.5. RETUSZ
5.6. KSZTAŁTOWANIE PAPIERU
5.6.1. Zginanie
5.6.2. Zwijanie kartonu w rulon
5.6.3. Wyoblanie
6. KLEJENIE MODELI Z PAPIERU
6.1. SZKIELET KADŁUBA
6.2. OKLEJANIE SZKIELETU KADŁUBA
6.3. WYPOSAŻENIE POKŁADU
6.4. TAKIELUNEK
7. WALORYZACJA MODELI KARTONOWYCH
7.1. WALORYZACJA SZKIELETU KADŁUBA
7.1.1. Wzmacnianie szkieletu kadłuba dodatkową tekturą
7.1.2. Piankowanie szkieletu kadłuba
7.2. WALORYZACJA KADŁUBA
7.2.1. Szpachlowanie kadłuba
7.2.2. Oklejanie kadłuba fornirem
7.2.3. Bulaje
7.3. WALORYZACJA POKŁADÓW W MODELACH KARTONOWYCH
7.3.1. Naginanie linii między deskami pokładowymi
7.3.2. Oklejanie pokładu fornirem
7.3.3. Komputerowa waloryzacja pokładu deskowego
7.3.4. Ryflowanie pokładów stalowych
7.4. WALORYZACJA WYPOSAŻENIA POKŁADOWEGO
7.4.1. Gretingi
7.4.2. Koło sterowe
7.4.3. Działa okrętowe
7.5. WALORYZACJA TAKIELUNKU
7.5.1. Omasztowanie
7.5.2. Olinowanie
7.5.3. Ożaglowanie
7.5.4. Drobny osprzęt związany z takielunkiem
8. LAKIEROWANIE MODELU KARTONOWEGO
9. PŁYWAJĄCY MODEL KARTONOWY
10. LISTA WYCINANEK WYDANYCH W POLSCE
11. LISTA WYCINANEK WYDANYCH ZA GRANICĄ

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
30-11-10 11:11  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fitter - wszystko to prawda, ale wciąż rozbieramy temat z jednej strony - zainteresowanych kupnem.
Ja jeszcze raz powtórzę - teraz czekam na głos ewentualnych przyszłych, lub byłych wydawców - jak to wygląda z ich strony.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-11-10 11:43  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Mariusz, święte słowa - czekamy.

Przy okazji ciekawy temat poruszył Szkutnik. Może tu jest furtka?
Zrobić taki poradnik dla okrętowców, samolociarzy, pancerniaków i dla początkujących wreszcie. Tematów mnóstwo.
Może nawet cykliczny. Ech... rozmarzyłem się ;).

A co do sensowności kupowania wersji papierowej.
Cóż, trzeba dawać to czego nie ma na forach ;).
I tego też by się trochę znalazło.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
30-11-10 17:49  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Ależ Panowie - jest wyjście dobre i dla nas i dla potencjalnego wydawcy. Przez pewien czas publikować artykuły na temat techniki, ot choćby wg spisu Szkutnika. A po ostatnim artykule (zakładam, że będzie kilku autorów) zebrać całość "pod redakcją" i opublikować jako wydawnictwo zwarte!
Co do wyboru druk - internet, ja osobiście wolę druk. Można się walnąć w wyrko i poczytać do poduszki. Wersja papierowa ma jeszcze jedna zaletę - można kupić i postawić do korzystania w modelarni - to też rynek zbytu.
A co do wydawców - nie wiem czy się odezwą, bo nigdzie nie widziałem nawet prostych wyjaśnień zniknięcia z rynku pism a co dopiero dywagować na temat "co by było gdyby..."

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
30-11-10 22:00  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
pepo ciufakers   

hmm, no to może wg. planu zaproponowanego przez szkutnika zrobić jakąś FAQ modelarza kartonowego na platformie w stylu wikipedii, gdzie każdy mógł by dodać swoje 18 groszy, aż ulepiło by się coś z tego sensownego?

 
30-11-10 22:38  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

:-)
Porady w necie = ok, ale nie ma to jak papier w ręku ;-)
Temat był o periodyku papierowym, którego podobno brakuje ,a pomału schodzi na e-zina , internet itp.
Wniosek nasuwa się sam, winny jest internet, w którym jest już niemal wszystko .
Dochodzi też pewnie zjawisko piractwa. Ktoś wyda czasopismo i po kilku minutach jest już na stronce u naszych wschodnich sąsiadów, więc sprzedaż szlach trafia.

--


 
01-12-10 08:32  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Pepo-ciufakers:
Pomysł dobry jak każdy inny , tylko że to o czym mówisz funkcjonuje w postaci naszego i każdego innego forum i to jak: relacje z prac ze zdjęciami.Jest tego tyle,że czytania jest na dłuuugie zimowe wieczory, więc jak to mówią-po co mnożyć byty bez potrzeby...?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024