FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-11-10 22:00  [G] Polski samolot BARTEL BM-6a /Card Plane 1:33/
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Chciałbym zaprezentować model samolotu polskiej konstrukcji z okresu 20-lecia międzywojennego BARTEL BM-6a. Jest to model dostępny za darmo na stronie Card Plane. Model sklejał się przyjemnie, choć opracowanie graficzne mogło być lepsze.





Model ten "wywalczył" w 2009 roku podczas konkursu w Będzinie Puchar Przechodni Stowarzyszenia Lotniczego "Parcina" za najlepszy model samolotu polskiej konstrukcji.



Pozdrawiam,
Zdzisław

Post zmieniony (31-10-18 12:08)

 
26-11-10 07:23  Odp: [G] Polski samolot BARTEL BM-6a /Card Plane 1:33/
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękny model i piękne zdjęcia. Gratulacje za puchar!

--


 
26-11-10 08:52  Odp: [G] Polski samolot BARTEL BM-6a /Card Plane 1:33/
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

GRATULACJE !!! - też chyba taki sobie zrobię.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-11-10 18:50  Odp: [G] Polski samolot BARTEL BM-6a /Card Plane 1:33/
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Dziękuję za miłe słowa.
Dla miłośników "szmato-płatów" mogę dodać, że jest to pod pewnym względem ciekawy model dwupłata - bez olinowania skrzydeł (nie licząc oczywiście linek sterowniczych). Posiada tylko zastrzały, które dla usztywnienia wzmocniłem cienkim drutem stalowym. Dla początkujących w tym temacie może to być jakimś ułatwieniem.
Ponieważ model musiałem wydrukować na kartonie - miałem okazję wypróbować pewien pomysł. Chodzi o odwzorowanie metalizowanego poszycia części silnikowej. Przed wydrukowaniem tych części modelu pomalowałem wstępnie karton średnio-srebrzystym Humbrolem - typu "stal". Powiem, że jest to problem nie-trywialny. Nie na każdej farbce można drukować na drukarce atramentowej ! Wydruk przed wycinaniem zagruntowałem bezbarwnym lakierem "Humbrol-Satin". Poniżej kilka fotek z tego etapu prac. A efekty niech ocenią oglądający.

Pozdrawiam, Zdzisław

Post zmieniony (31-10-18 12:09)

 
26-11-10 19:21  Odp: [G] Polski samolot BARTEL BM-6a /Card Plane 1:33/
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ciekawy model, ładnie sklejony.
Czy dobrze rozumię, karton potraktowany Humbrolem srebrnym dobrze przyjmuje natrysk z drukarki atramentowej? Jakiej?

 
26-11-10 19:30  Odp: [G] Polski samolot BARTEL BM-6a /Card Plane 1:33/
Vaden_Ker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Gratulacje - też mam go w planach. Pomysł z metaliczną farbą świetny!

--

 
26-11-10 19:55  Odp: [G] Polski samolot BARTEL BM-6a /Card Plane 1:33/
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

HP PhotoSmart 7260.
Ale obawiam się, że to bardziej zależy od faktury powierzchni - czyli rodzaj kartonu + farba. Dla drukarki atramentowej powierzchnia musi pozostać "nasiąkliwa". Ja karton tylko lekko przetarłem pędzlem. Warstwa farby nie może być jednolita. W przeciwnym wypadku tusz nie wysycha, rozmazuje się i ściera się, lub w ogóle nie przywiera do kartonu. Może ktoś ma inne doświadczenia w tej sprawie ?

Zdzisław

 
27-11-10 10:01  Odp: [G] Polski samolot BARTEL BM-6a /Card Plane 1:33/
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pomysł z wcześniejszym malowaniem uważam za udany. W miejsce humbrola stalowego spróbuj następnym razem dać humbrol aluminiowy - powinno być lepiej.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-11-10 21:32  Odp: [G] Polski samolot BARTEL BM-6a /Card Plane 1:33/
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Kolor aluminiowy - na pewno warto spróbowac, ale wtedy jak pracowałem nad modelem wydawał mi się za jasny.
Pozdrawiam, Zdzisław

 
31-10-18 12:21  Odp: [G] Polski samolot BARTEL BM-6a /Card Plane 1:33/
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Temat prezentacji modelu jest może "odgrzewany", ale chciałbym poinformowac moderatorów i gospodarza Forum, że stopnopwo prowadzę akcję przywracania fotek w swoich wątkach.
Może do końca roku zdążę :-)

Tak, przy okazji ... trochę się pochwalę.
Model mojego Bartla "jest może stary, ale jary". Na ostatnim III Międzynarodowym Przeglądzie Modelarskim 2018 w Bielsku-Białej zajął drugie miejsce w swojej klasie.



Pozdrawiam,
Zdzisław

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024