FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
22-02-11 22:01  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Jako że sesja została zaliczona z pozytywnym wynikiem, to i klejenie trochę ruszyło do przodu.Jak na razie jestem na etapie poszycia.

Zdjęcia robione na szybko, korzystając z dnia, tuż przed wyjściem do pracy.

Wręgi zostały zmniejszone tak aby dodać dodatkowe paski brystolu, żeby poszycie się nie zapadało. No i dodane zostały dodatkowe wręgi w środkowej części. Idealnie to może nie jest ale i tak o niebo lepiej niż w pierwszym moim podejściu. I Uwaga: jeśli istnieje taka możliwość części 63 i 69 przeciąć na dwa, bo przy tak dużej powierzchni trudno jest je formować.

--

 
23-02-11 15:13  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ciesze się, że budowa ruszyła znowu :D Już miałem wątpliwości, czy będzie jakaś odsłona. Dla mnie tam jest oki. Ładnie dość ci wchodzi poszycie. Są oczywiście małe, białe prześwity, ale i tak bym pewnie lepiej nie zrobił ;D Weź jeszcze rób bardziej ostre zdjęcia i większe przede wszystkim, bo nic na nich praktycznie nie widać. A tak jest fajnie :)
Życzę powodzenia w budowie :D
Pozdrawiam.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
23-02-11 17:42  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

A mnie wydaje się że słabo profilujesz karton i wychodzą takie dziwne wybrzuszenia
Pzdr

 
23-02-11 18:00  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Podzielam pogląd dokkera,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
23-02-11 18:01  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Duży okręt-dużo roboty.Wiem,bo go budowałem,jeszcze w starej wersjii z 95'
Ogólnie jak na moje tamte umiejętności,to nie był jakiś taki ciężki do budowy.Kadłub był dobrze opracowany,a to stanowi 90% decydującego wyglądu tego esexa.
To nowsze wydanie,czeka u mnie na półce- zamierzam popełnić raz jeszcze ten masywny model. Człowiek co nieco się poduczył,także zacieram już ręce.
Podoba mi się Twój pomysł na te hangary-ciekawa koncepcja.Grunt jak to będzie wyglądać finalnie. Narazie to tylko surówka przecież.Życzę powodzenia i cierpliwości :D

 
14-03-11 15:27  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Hmm, tak się zastanawiam na jakim papierze poprawiony pokład wydrukować.. na zwykłym bliku technicznym czy może na papierze fotograficznym?

 
14-03-11 17:09  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

To zależy jaką masz drukarkę. Na technicznym słyszałem, że można, a na fotograficznym nie powiem ci, bo nigdy takiego nie miałem w ręku. Albo miałem, ale nie zdawałem sobie z tego sprawy, że to fotograficzny :/ Moim zdaniem wydrukuj na technicznym.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
14-03-11 19:32  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Nigdy nie miales zdjecia w reku? :):)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
17-03-11 18:50  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Pokład wydrukowany na papierze technicznym, wyszedł o niebo lepiej niż na fotograficznym.
Co do profilowania - po prostu w tych miejscach nie był dany klej i zamiast "krowich żeberek" wyszły wybrzuszenia.

A teraz aktualny stan modelu:


Ale zdjęcia są bezlitosne... Pod burtami między wręgami wklejone są kawałki tektury, dzięki którym poszycie się nie zapadało. Hangary pomalowane kolorem przybliżony do koloru pokładu.

Co do szkieletu to nie było jakiś większych problemów, oprócz jednego. Nie wiem ale przy oklejaniu poszycia - zaczynałem od tyłu - dochodząc do przodu zabrakło może kilku milimetrów no może 1cm. ale szkielet skróciłem i wszystko było OK.

 
17-03-11 20:28  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Zapomniłeś chyba wyciąć na burcie tam na dziobie kółka, te miejsca na kotwice :)
A tak z ciekawości to ten pokład co drukowałeś to jest czarny? Bo w jakiejś relacji taki pan odrestaurowywał swojego Essex'a i miał taki sam pokład jak w wycinance, ale czarny. Fajnie wygląda...

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024