FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-11-10 11:33  [G] F1/March Cosworth 871
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Witam
Długo nic nie pokazywałem, ale to nie znaczy, że nic nie sklejałem. Tym razem trochę zmieniłem tematykę i skleiłem model bolidu F1. Konkretnie jest to bolid March Cosworth 871, zespołu Leyton House Racing, z sezonu 1987. W sezonie 1987 March’e 871 były przeważnie wyposażone w silniki Forda. Model natomiast przedstawia samochód z silnikiem Coswortha, opatrzony numerem fabrycznym 871-02 i numerem startowym 16. Bolidem tym w 1987 jeździł Mauricio Gugelmin, wtedy jeszcze kierowca testowy zespołu.
Co do samego modelu, to jest to model w skali 1/24, do darmowego pobrania z internetu. Sklejało się go całkiem dobrze, choć spasowanie mogłoby być lepsze- cięgle trzeba było coś docinać i przycinać. Dotyczyło to szczególnie monocoque’a i elementów nadwozia. Szczytem były natomiast felgi, które okazały się za szerokie aż o ponad 2mm. Musiałem je więc opracować całkowicie od podstaw. Wymiany wymagały również lusterka, ponieważ wycinankowe nijak nie przypominały oryginału. Zdjęcia:



Jako ciekawostkę podam, że obecnie dokładnie ten bolid można kupić po okazyjnej cenie 100.000 Euro. Samochód jest w pełni sprawny i po remoncie kapitalnym. Dodatkowo w ramach zakupu jest do zaoferowania pełen pakiet części zamiennych. Samochód można sobie zobaczyć min. na stronie www.carclassic.com

Pozdrawiam

--

 
18-11-10 11:42  Odp: [G] F1/March Cosworth 871
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fajny, ale gdzie ma uzbrojenie?? ;-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024