FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-11-10 22:22  [Relacja/Galeria] Armata przeciwlotnicza 40mm BOFORS wz.36 + ciągnik C2P GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam w kolejnej mojej relacji.

Impulsem do budowy tego modelu był ostatni program "Było nie mineło" w którym była relacja z odbudowy ciągnika C2P któy był holownikiem między innymi armat p-lot 40mm. Chwilowo mam przesyt gąsienic, a więc pod nóż poszedł Bofors.

Sama armata ma bardzo bogatą historię. Skonstruowana w Szwecji. Używana przez wszystkie armie II wojny światowej. Produkowana w wielu krajach m in. w przedwojennej Polsce w Starachowicach. Była znakomitym sprzętem obrony przeciwlotniczej. Niestety w Kampani Wrześniowej armat było za mało. Jej udoskonalona wersja znajduje się nadal na uzbrojeniu wielu armii i jest produkowana do dzisiaj.

Nie wiem czy do dzisiaj zachował się w całości jakikolwiek z wrześniowych Boforsów.

Model wyżej wymienionej armaty pochodzi ze stajni GPM i został wydany pod numerem 15/2009.

Autorem opracowania jest Pan Marek Góral. Model został rozrysowany na 6 arkuszach A4. Rysunki montażowe zawierają 4, a opis pół strony. Skala 1:25
Przykładowe rysunki:

Arkusze z częściami:


Budowę modelu rozpoczołem zgodnie z instrukcją od montażu podwozia:


Pozdrawiam

Post zmieniony (08-01-12 01:06)

 
04-11-10 22:49  Odp: [Relacja] Armata przeciwlotnicza 40mm BOFORS wz.36 GPM
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Z tego co pamiętam, to polski przeciwlotniczy Bofors znajduje się w zbiorach Muzeum Artylerii w Petersburgu ( jeśli nie pomyliłem nazwy).

 
07-11-10 22:47  Odp: [Relacja] Armata przeciwlotnicza 40mm BOFORS wz.36 GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Czas na kolejną aktualizaję.
Powoli naklejam kolejne doperelki. Niestety wyszły pierwsze kwiatki. Przede wszystkim plamy kamuflażu nie do końca się ze sobą zgrywają. Rysunki chociaż jest ich dużo też nie wszystko wyjaśniają.
Oto fotki:

Stabilizatory w wersji złożonej


Pozdrawiam

 
20-11-10 21:19  Odp: [Relacja] Armata przeciwlotnicza 40mm BOFORS wz.36 GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Czas na małą aktualizację. Oto co udało mi się skleić ostatnimi czasy:


Model nie jest taki prosty jak mi się początkowo wydawało. Nie jestem zadowolony z kół i musiałem je trochę wzmocnić. Z onitowania całości będę chyba musiał zrezygnować, bo te boczne stabilizatory poździerają naklejone kółeczka przy rozkładaniu armaty. I cały czas drażni mnie to niezgranie kolorów wrrrrr ...

Pozdrawiam

 
27-11-10 20:31  Odp: [Relacja] Armata przeciwlotnicza 40mm BOFORS wz.36 GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Oto kolejny mały update mojej armatki. Na warsztat trafiła podstawa działka. Problemów większych nie było. Jedyne co musiałem zrobić to podniosłem tylny podest o 1mm.


A oto pierwsze boje z samym działkiem. Lufa :-)


Pozdrawiam

Post zmieniony (27-11-10 20:33)

 
17-12-10 11:22  Odp: [Relacja] Armata przeciwlotnicza 40mm BOFORS wz.36 GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Tempo prac wyrażnie spadło. Spostzregawczy zobaczą na zdjęciach dlaczego ;-)
Armata na razie poskładana na sucho.


Pozdrawiam

--

 
08-01-11 21:10  Odp: [Relacja] Armata przeciwlotnicza 40mm BOFORS wz.36 GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam po dość długiej przerwie.
Chwilowo wygrzebałem się z pieluch i mogę pokazać owoc swojej pracy.

W każdej budowie modelu nadchodzi taki moment, że już nie ma co wycinać. I ja dotarłem właśnie do tego momentu. Z jakim wynikiem oceńcie sami.

Położenie marszowe:


Położenie bojowe:




Model bardzo ciekawy i nie taki prosty na jaki wygląda.
Minusy poza moim wykonaniem oczywiście to nie do końca zgrywające się plamy kamuflażu, przesunięcie kolorów na elementach jarzma armaty i jej osprzęcie, mało czytelne rysunki montażowe armaty. Miałem problem z montażem osprzętu działka.

Na razie to tyle. Chociaż jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa.


Pozdawiam

PS: Tan paproch na lufie już usunięty. W kolejnej galerii go nie będzie

--

 
08-01-11 21:26  Odp: [Relacja] Armata przeciwlotnicza 40mm BOFORS wz.36 GPM
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Gratuluję ukończenia ciekawego modelu. Efekt końcowy bardzo fajny.
Pozdrawiam pol.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
08-01-11 22:14  Odp: [Relacja] Armata przeciwlotnicza 40mm BOFORS wz.36 GPM
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Bardzo ładny modelik! Fajnie, że ostatnio jest tyle rekonstrukcji i renowacji pojazdów z września 39. A do tego twój bofors i byc może niedługo C2P! No mnie też wciągneło "było nie minęło"!:) Jeszcze raz gratuluję modelu iczekam na dalszą relację!:)

 
20-01-11 20:48  Odp: [Relacja] Armata przeciwlotnicza 40mm BOFORS wz.36 + ciągnik C2P GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Czas zabrać się za holownik tej pelotki.
W 1937 roku po serii prób i testów na wyposażenie WP wszedł ciągnik C2P. Powstał on w oparciu o czołg TKS. Przeznaczono go do holowania armat przeciwlotniczych i przyczepek z amunicją. Do 1939 wyprodukowano 196 pojazdów.

Model C2P pochodzi ze stajni GPM. Autor wydania jak to często w tym wydawnictwie bywa nieznany. Skala 1:25 Objętościowo model zajmuje 4 niezbyt gęsto upakowane strony A4. Rysunki 2 strony, opis budowy pół.


Pierwsze fotki z budowy


Musiałem trochę pokombinować(porozcinać), żeby spasować wewnętrzne poszycie. Jak będzie dalej zobaczymy.

CDN...

Zapraszam i pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024