FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
03-11-10 11:16  Odp: [Technika] Jak prosto wytłoczyć kabinkę.
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

~

Post zmieniony (20-04-12 05:41)

 
03-11-10 11:30  Odp: [Technika] Jak prosto wytłoczyć kabinkę.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja kopytko robię z żywicy - np.Distal.
Po związaniu też daje się obrabiać. Chyba najlepiej do kopytka dokleić ( u mnie też Distal) długi i dość gruby wkręt do drewna,a wkręt wkręcić w deseczkę

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-11-10 12:52  Odp: [Technika] Jak prosto wytłoczyć kabinkę.
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Butelka to stojak. Stoi sobie po prostu obok świeczki. A dzięki temu, że jest dosyć smukła i wysoka, to nie ma problemu z porządnym naciągnięciem rozgrzanej folii na kopyto
Samo kopytko to oczywiście odrysowana na bristolu siatka owiewki: sklejona superglutem, potem zalana wewnątrz butasiem i vikolem, następnie zaszpachlowana i oszlifowana.

--
Syn ciężkostrawny.

 
03-11-10 17:03  Odp: [Technika] Jak prosto wytłoczyć kabinkę.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Duźgu - zapytam o świeczkę: czy jakaś konkretna, bo te,które znam okopcają podgrzewaną powierzchnię na czarno ( warstwa sadzy)...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-11-10 17:12  Odp: [Technika] Jak prosto wytłoczyć kabinkę.
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam
Ja używam folii do bindowania kupionej w papierniczym (była tylko jedna akurat więc nie miałem za bardzo wyboru) i sprawdza się znakomicie. Rozgrzewam ją nad gazem i szybko naciągam na kopytko, oczywiście za pierwszym razem jeszcze nigdy mi nie wyszło ale po kilku próbach i zrobieniu kilku kabinek wybieram tą najlepszą. Kopytko robię z papieru i utwardzam cyjanoakrylowym klejem potem szlifuje, do wewnątrz wklejam ożebrowanie z tektury albo zalewam gipsem (w zależności od kształtu kabinki). Ot i cała robota ;-)))

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
03-11-10 20:49  Odp: [Technika] Jak prosto wytłoczyć kabinkę.
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Mariusz użyłem świeczki mniej więcej tego typu co ten gościu na filmie z pierwszego postu. Nie kopciła, za to pachniała kwiatkami, bo się okazało, że zapachowa :)

--
Syn ciężkostrawny.

 
08-11-10 13:51  Odp: [Technika] Jak prosto wytłoczyć kabinkę.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Aaaaa...
Bo te pachnące są z założenia szlachetniejsze...;-) ;P

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-11-10 17:43  Odp: [Technika] Jak prosto wytłoczyć kabinkę.
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

A ja panowie do ogrzewania folii używałem opalarki elektrycznej .Montowałem ją nad stołem na którym ustawiałem podstawę kopyta i do której za pomocą takera przybijałem folię ,rozgrzewałem a następnie formowałem kopytem .W zależności od wysokości podwieszonej opalarki uzyskiwałem optymalne temperaturę .

Pozdrawiam .

Jańcio .


HEY HEY !

p.s.

Post zmieniony (08-11-10 17:58)

 
08-11-10 20:04  Odp: [Technika] Jak prosto wytłoczyć kabinkę.
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

~

Post zmieniony (20-04-12 05:42)

 
08-11-10 20:47  Odp: [Technika] Jak prosto wytłoczyć kabinkę.
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Mirek ,a więc objaśniam . Kopyto jest zrobione ze szpachli samochodowej odpowiada kształtowi oszklenia przodu Łosia . Jednak wytłoczkę nie byłem w stanie zrobić jako jeden element tak więc kopyto używałem za równo do wytłoczenia oszklenia samego nosa ( podstawa otwór owalny ) jak i górnej powierzchni znajdującej się już na kadłubie (podstawa z otworem wzdłużnym ). Podstawy są wykonane z meblowej płyty pilśniowej a otwory wycięte z pomocą wyrysowanych kształtów na papierze milimetrowym co widać w postaci szczątkowej .Tektura na płycie zabezpieczała folię przed rysowaniem w czasie wyciskania . Jako materiał na oszklenie stosowałem folię do bindowania chociaż przydałoby się coś grubszego , Z przeźroczystością nie było problemu . Tak to wygląda w małym skrócie .

Pozdrawiam .

Jańcio .


HEY HEY !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024