FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
02-11-10 17:14  [Relacja/galeria] Neubaufahrzeug VI- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam Wszystkich:)

Dawno mnie tu nie było, ale „ciężko pracowałem”;). Nie będzie to żadną tajemnicą, co dla niektórych, że tym czasie pracowałem nad Neubaufahrzeuge V (NbFz). Model jeszcze nie jest ukończony, ale postanowiłem przeprowadzić relację z wykonania prototypu. Czy będzie on wydany to jeszcze nie zdecydowałem, ale jak napisałem wcześniej jest on jeszcze w fazie budowy. Praca zawodowa w systemie trójzmianowym nie bardzo sprzyja szybkiemu projektowaniu i budowie.
Na wstępie może zdjęcie pojazdu i wstępnie wykonany rysunek:


Oraz kilka zdjęć z budowy kadłuba:




Kadłub ma budowę złożoną z trzech modułów:
- kadłub;
- nadbudowa pod wieżę główną;
- boczne „nawy” - taką nazwę sobie przyjąłem:)

W celu budowy napięcia to na tym etapie może zakończę;)).Model jest w fazie bardziej zaawansowanej
Na razie to tyle i obiecuję, że ciąg dalszy nastąpi:)

Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (18-03-11 12:09)

 
02-11-10 17:29  Odp: [Relacja] Neubaufahrzeuge V- projekt własny
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Cześć, bardzo fajny temat. Sam go miałem w dość odległych planach, no ale mnie ubiegłeś ;) . Jest mało materiałów o tym pokraku więc (jeśli nie znasz) to może ta relacja z budowy "plastika" Ci pomoże:

http://www.planetarmor.com/forums/showthread.php?t=6786

Jeśli opierasz się na planach z "Militarii" to radze uważać. W przypadku Karla sprawiały one wrażenie jak by rysował je ktoś, kto wie że to miało gąsienice i lufę, reszta to wolna amerykanka.
Będę obserwował z dużym zainteresowaniem,

Powodzenia!!!

--
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...

 
02-11-10 17:48  Odp: [Relacja] Neubaufahrzeuge V- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Dzięki Darku za link. Szkoda, że nie nie miałem go wcześniej. Z militarii wykorzystałem jedynie zdjęcia. Rysunek, który jest na początku, powstawał w wielkich bólach, bo jak wykonać pojad mając do dyspozycji rzuty z rosyjskiej strony i kilka zdjęć. Najgorsze jest to, że tych pojazdów było, jak się nie mylę, pięć sztuk i każdy był inny(!).

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
02-11-10 18:28  Odp: [Relacja] Neubaufahrzeuge V- projekt własny
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Z tego napięcia to mi chyba majty strzelą:-)
Super Mario - Super temat:-)! Brawo!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-11-10 20:01  Odp: [Relacja] Neubaufahrzeuge V- projekt własny
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

No i mario nam znowu coś zmajstruje ;)

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
03-11-10 10:29  Odp: [Relacja] Neubaufahrzeuge V- projekt własny
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czekaj, czekaj, bo nie wiem o o chodzi z tym: "Czy będzie on wydany to jeszcze nie zdecydowałem" - powariował facet czy co? ; ) No jakżesz możesz się nawet zastanawiać?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
03-11-10 11:02  Odp: [Relacja] Neubaufahrzeuge V- projekt własny
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam. Model świetny. Od lat leży u mnie jego kadłub i wieża, nieskończone, bo czekałem na wenę tworczą. Materiałów jest w bród, planów także, np. w Tankmasterze.

--
gienek

 
03-11-10 11:07  Odp: [Relacja] Neubaufahrzeuge V- projekt własny
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

To ci dopiero "pokrak" ;-)
Ale po wypowiedziach kolegów prawdopodobnie będziesz musiał zaczynać od początku - bo podobno jest dużo materiałów...
Dobrze,że to na początku roboty!
Trzyman kciuki - temat chyba dziewiczy=zwłaszcza jako wycinanka-efekt końcowy!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-11-10 14:47  Odp: [Relacja] Neubaufahrzeuge V- projekt własny
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
Wielkie radości zapanowały. Będzie na czym skalpel tępić i nity przyklejać. Bryła spora trzeba odkładać kasę (dużo papieru droższy model, plus wzrost podatku wat od stycznia) bo to pewniak do zakupu, a pachnie wydaniem "Wak Extra" więc w Empiku pewnie nie uświadczymy.
Pozdrawiam i cierpliwie czekam.

 
03-11-10 15:36  Odp: [Relacja] Neubaufahrzeuge V- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam ponownie:)

Dziękuję za wsparcie i słowa aprobaty na to co staram się wykonać. Trudno mi uwierzyć ilu z Was zamierzało lub wręcz ma rozpoczęty model tego pojazdu. Ja byłem przekonany, że dotykam tematu wręcz niechcianego.

Jak wcześniej zaznaczyłem model w budowie jest już w fazie zaawansowanej. Brakuje wieży głównej, gąsienic oraz paru drobiazgów, więc raczej nie ma mowy o rozpoczęciu go od nowa. Pomimo, że odnalazłem w nim kilka błędów. Dlatego Panowie nie krępujcie się – budujcie ten pojazd, bo warty jest tego – Jest tak brzydki, że aż piękny;))

Gienek - co do tej masy materiałów na jego temat to mam mieszane uczucia, a zwłaszcza co do jakości rysunków.
Wystarczy już tej pisaniny pora na następny materiał:)

Elementy układu jezdnego:





Widok całości – Już z błotnikami oraz prawie kompletnym układem jezdnym:





W tym momencie chciałbym podziękować Jackowi Obuszyńskiemu, naszemu forumowemu Rajdenowi za pomoc przy projektowaniu niektórych elementów za pomocą programu SketUp.

To by było na tyle – C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024