FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-11-10 18:25  [ Galeria ] Polonez Cargo Ambulance - Modelik
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Witam w galerii Poloneza w wersji sanitarnej, wydanego w Modeliku.

Co do projektu - Model chociaż pozornie łatwy wymaga sporo uwagi. Z jednej strony wynika to z białego malowania, czyli każde najmniejsze zabrudzenie jest widoczne... czego i ja się nie ustrzegłem. Druga sprawa to drobne błędy, których jednak parę jest. Dotyczą one przede wszystkim szkieletu tylnej budy oraz prawidłowego umieszczenia zderzaków względem karoserii. Chcącym kleić polecam ich wcześniejsze zwymiarowanie. Kolejną rzeczą są zbyt szerokie ośki mocujące koła do kadłuba - ja przyciąłem je o 1 mm.

Model powstawał ok. 2 miesięcy. Od siebie dodałem zrobiony od podstaw "kogut" oraz lampy. Powstały na bazie linijki, gdzie przykładowo kogut z kilku sklejonych warstw, wyszlifowany oraz pokryty farbą do witraży. Przednie reflektory wewnątrz pomalowałem metalizerem, oszklenie to pozaginana, sklejona od tyłu na uszka folia, dodatkowo naciąłem linie odbłyskowe. Pomalowałem również dekle.

Z modelu nie jestem zbyt zadowolony. Rzeczą z której najbardziej mnie razi jest tył... psuje cały efekt :( Zrezygnowałem z otwartej klapy.

Zapraszam do galerii oraz oceny:



--

Post zmieniony (02-11-10 12:56)

 
02-11-10 10:53  Odp: [ Galeria ] Polonez Cargo Ambulance - Modelik
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

EXTRA model !!!
Wiem ile kolega musiał włożyc w to pracy,bo sam kiedyś robiłem poloneza z modelika tylko straż pożarną.

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 
02-11-10 15:42  Odp: [ Galeria ] Polonez Cargo Ambulance - Modelik
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Dzięki :)

Z założenia miał to być model odpoczynkowy... klejony dla relaksu i to w akademiku ;) Tylna klapa łącznie z budą to segment wymagający chyba największej uwagi.
Dodatkowo w moim modelu efekt psują ramki okien - przed lakierowaniem użyłem w zbyt dużych ilościach płynnego maskolu. Wygląd progów to również moja wina - przy mierzeniu względem podłogi wyszły za krótkie, natomiast po przyłożeniu do burt okazały się być ok.... cóż, musiałem sztukować.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024