FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-10-10 07:32  [G] Tiger VK 4501(P) - WAK Extra 2006/01
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
W poszukiwaniu weny modelarskiej zmierzyłem się z Tigerem Porscha. Pełen świadomości ryzyka porażki zrobiłem eksperyment i nawet coś wyszło. Projekt do wykonania w standardzie odpada z powodu błędów o których od dawna wiadomo. Z nowości na jakie się porwałem to imitacje spawów, ryflowane błotniki i co najbardziej się rzuca w oczy to brudzenie pastelami trochę się zagalopowałem cóż uczymy się. Gąsienice GPM-u ogniwa porozcinane przeszlifowane. Model naturalnie pomalowany na panzergrau i pobawiłem się w łamanie barw plus obicia i zacieki ..... bla bla bla. Oto fotki.










Pozdrawiam.

Post zmieniony (16-10-20 14:31)

 
26-10-10 09:07  Odp: [G] Tiger VK 4501(P) - WAK Extra 2006/01
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Wpisze się jako pierwszy :-)
Dobrze sklejony model, czysto i dokładnie.
Podoba mi się tym bardziej, że lubię ten pojazd.
Jedynie, nawiązując do tego, co już napisałeś, troszkę za dużo kurzu - model wygląda jakby rok stał na półce nieruszany.
Ale masz rację : "...cóż uczymy się"
Powodzenia i jeszcze raz gratulacje.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
26-10-10 09:31  Odp: [G] Tiger VK 4501(P) - WAK Extra 2006/01
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wszystko ładnie i pięknie, tylko ja się zapytam:
Gdzie jest kurna relacja???!!!
Tak wziąść i wydłubać sobie model, na kolejnym poziomie technicznym i nic? Ehhhhh ; )
Fajny jest.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
26-10-10 10:37  Odp: [G] Tiger VK 4501(P) - WAK Extra 2006/01
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W łykend pewnie skleił jak forum nie działało ;-)

Model jak zwykle świetny. Fabryka działa pełną parą :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
26-10-10 11:27  Odp: [G] Tiger VK 4501(P) - WAK Extra 2006/01
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Demon relacji nie było bo do puki go nie pomalowałem traktowałem model jako poligon. Najwięcej zamieszania jest przy zawieszeniu. Te same mankamenty co przy protoplaście czyli Elefancie z GPM-u. Zawieszenie należy składać dopiero mając wykonane wszystkie jego podzespoły. Koła napędowe mają dziwną ilość zębów trzeba ściąć i poprawić, dystans wózków w stosunku do wanny kadłuba ustalamy mając przymierzone koła napędowe. Ostatnia rzecz to mankament szkieletu pudełkowego bez usztywnień i wzmocnień będzie jazda z płaszczyznami jak nie od razu to po jakimś czasie patrząc sobie na model na półce okaże się tu się nagięło tu zapadło i pozamiatane. Szata graficzna dla mnie osobiście była zbyt oryginalna.

Łosiu - zgadza się fabryka działa sprawnie ale nie aż tak szybko jak sugerujesz elfy i krasnoludki też mają swoje ograniczenia ;-).

Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnej relacji.

 
26-10-10 14:48  Odp: [G] Tiger VK 4501(P) - WAK Extra 2006/01
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Model ładny, ale brudzenie kompletnie nie wyszło.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-10-10 15:24  Odp: [G] Tiger VK 4501(P) - WAK Extra 2006/01
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Przynieś go na kolejną Sjestę to oblukamy na żywca :)

--
Pozdrawiam!

 
26-10-10 17:02  Odp: [G] Tiger VK 4501(P) - WAK Extra 2006/01
Ijon 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Model jest naprawdę świetny. Bardzo mi się podoba.Na 3 ostatnich zdjęciach widać Tygrysa z Kartonowego Arsenału jeśli się nie mylę. Mógłbyś wrzucić kilka jego fotek? Dłubie przy nim już od dość dawna, a końca jeszcze nie widać. Chciałbym zobaczyć jak sie prezentuje. Szczególnie wnętrze, jeśli jest oczywiście.
Pozdrawiam

--

 
27-10-10 07:32  Odp: [G] Tiger VK 4501(P) - WAK Extra 2006/01
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
Proszę Ijon_Tichy oto link do kociaka a najbliższa relacja będzie też z kociakiem ale z Answeru.
Jasiek na ŁSM planuję zabrać kotka i suczkę.
Pozdrawiam.

Post zmieniony (27-10-10 07:33)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024