FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 73Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
29-11-12 18:19  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Mnie jak i kolegów zza ściny ten model a zwłaszcza realizm powala na maksa. Wielki szacun za ten model i inne Twoje modele - jesteś de'beściak i tyle.

Post zmieniony (29-11-12 18:20)

 
29-11-12 19:49  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Precyzyjny, obawiam się że nie znajdzie się smiałem godzien konstruktywnie krytykować jakikolwiek element Twojej pracy. Przynajmniej jak na razie. :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
29-11-12 20:01  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękna robota!

--


 
19-12-12 17:19  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Skleiłem i pomalowałem podkładem większość elementów układu przeniesienia napędu z silników na koła. Na razie jest to faza wstępna, podkład miał na celu m.in. wskazanie niedoróbek, które będą wymagały jeszcze poprawek. Wszystkie elementy są od podstaw zaprojektowane przez mnie i różnią się znacznie od tych, które są w wycinance. Dodałem więcej detali jak kliny, śrubki, zawleczki, poprawiłem kształt wszelkich rozwidleń. Dzisiaj niestety zdjęcia przy sztucznym świetle, więc jakość zdjęć nie najlepsza.





Teraz czeka mnie pomalowanie i ubrudzenie powyższych elementów, a następnie ich zamontowanie, ale to po Nowym Roku.

Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
19-12-12 20:58  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Piter63 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Bardzo podoba mi się twój krzyżulec, zwłaszcza oliwiarka jak żywa. Szczegółowość wiązarów - mniam; ja kliny tylko imitowałem (z nie najgorszym rezultatem), Ty je zrobiłeś !!! nic tylko pogratulować . Jeśli mogę coś dodać, to warto końcówki drągów potraktować metalizerem (lekko brąz) nieco pobrudzić i polakierować.



Moim zdaniem takie są bardziej naturalne niż pomalowane na czarno jak choćby w Okz32 z Chabówki.

--
Pozdrawiam, Piter63

 
20-12-12 06:50  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Zrobiłem podobny eksperyment o jakim mówi Piter, tylko że "końcówki" były przetarte metalizerem, następnie wash, grass and oil i mocno rozcieńczony brązowy pigment. Wyszło dobrze a ma to taka zaletę, że jak co nie wyjdzie, to można usunąć zwykłą wodą.

--

 
20-12-12 14:02  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Tylko z metalizerem jest mały problem. Jak go mocno rozrzedzić, żeby położył się cienką warstwą, to przy malowaniu pędzelkiem nie kryje dokładnie powierzchni. Jak nie jest rozcieńczony, to kryje prawidłowo, ale warstwa jest grubsza i mogą się zalać detale. Poza tym gęstszy metalizer malowany pędzelkiem nie wygląda za dobrze, widać pociągnięcia pędzla. Aerografu niestety nie posiadam, model maluję farbami w sprayu, a takiego metalizera w sprayu nie ma. Są spraye z lakierem typu metalic, ale to podobne jak lakier metalic na samochodach, a nie jak metalic np. Humbrol 27003.

Raczej po kilku przemyśleniach zdecyduję się na pomalowanie elementów przeniesienia napędu sprayem na czerwono. Kładzie się on cieniutką warstwą i nie zalewa detali. A na czerwonym można zrobić bardzo dobrze widoczne oleiste czarne zabrudzenia i metaliczne obtarcia metalizerem metodą suchego pędzla.

Coś jak na zdjęciach Oelki z www.parowozy.com.pl, autorem fotek jest Wojtek Lis.





--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
20-12-12 16:23  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
indianscout   

Mariusz spytaj w sklepie z lakierami o tzw. chrome effect , ja kiedyś takim czymś malowałem felgi od Junaka . Typowy efekt metalu , nie widać ziarna jak w lakierach typu metalik . Jeżeli dostaniesz takie coś to efekt powinien być zadowalający . Model wychodzi Ci pięknie. Powodzenia w budowie , pozdrawiam - Paweł .

 
20-12-12 21:53  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ja mam taki patent na przecierki metalizerem.
Nakładam grubą kroplę na kartkę papieru, potem szerokim pędzelkiem ok 10mm pędzluje wyschnięty metalizer, pędzele siłą rzeczy zaczyna nabierać kolor metalizera.
Potem takim własnie suchym szerokim, metalicznym pędzelkiem przecieram konkretne elementy i jest to o co chodzi, lekka przecierka metaliczna. Polecam potestować, tylko pędzel musi być miękki i gęsty, żeby nie uszkodził przecieranego elementu.

--

 
21-12-12 08:59  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jest Alclad w sprayu, tyle, że drogi.

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 73Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024