FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 69 z 73Strony:  <=  <-  67  68  69  70  71  ->  => 
09-05-18 10:19  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Dzisiaj przedstawiam galerię z fotkami gotowego tendra 32D29. Przybyło na koniec kilka elementów m.in.: boczne skrzynie na narzędzia, długie grace do czyszczenia paleniska, dodatkowe drewniane podwyższenie skrzyni węglowej, łopata do węgla, miotła, drabinki, instalacja ogrzewania parowego, złącza przewodów wodnych (czyli tzw. rury). Na koniec nasypałem do skrzyni prawdziwego węgla, który kiedyś otrzymałem od drużyny parowozu Ty2 podczas parady w Wolsztynie, już bardziej parowozowego węgla być nie może:)
Miałem kłopot z wykonanie rur, prosty odcinek wychodził ładnie, ale jak trzeba go było wygiąć, to robiła się brzydka harmonijka, karby też nie są ładne, bo rurka termokurczliwa po obkurczeniu tworzyła dość grubą ściankę, no cóż, będę musiał jakoś z tym żyć. Wszystkie rury i przewody łączące tender z parowozem są jakby przecięte, ich końce znajdują się przy parowozie i jak się dosunie obie części, to przecięcie nie rzuca się w oczy.

Fotek narobiłem ponad 160 w różnych ujęciach. Gdy na wybór i korektę zdjęć poświęciłem więcej czasu, niż na ich wykonanie, to dałem sobie spokój z selekcją i zamieszczam wszystkie, które mi zostały, bo przecież i tak najbardziej lubicie oglądać fotki.











































































Pozostało mi jeszcze zaprezentować podstawkę po model w postaci torowiska i zrobić finałową galerię parowozu z tendrem, ale to w następnym miesiącu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
09-05-18 14:36  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - TENDER GALERIA str. 69
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Super. Pytanie jak zostały wykonane tabliczki ostrzegające przed prądem?

 
09-05-18 21:33  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - TENDER GALERIA str. 69
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Pięknie !!! :)

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
09-05-18 23:05  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - TENDER GALERIA str. 69
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To jest po prostu niesamowite!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
10-05-18 01:11  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - TENDER GALERIA str. 69
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Genialne...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
10-05-18 06:35  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - TENDER GALERIA str. 69
Yarpen_Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wszystko ładne, ale... miotła nie wyszła. Witki są dużo za grube.

 
10-05-18 13:26  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - TENDER GALERIA str. 69
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Interesuje mnie czy węgiel to węgiel , jak zabezpieczony przed wysypywanieiem i brudzeniem.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
10-05-18 15:07  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - TENDER GALERIA str. 69
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Model za bardzo uproszczony, ale w tłoku ujdzie ;-)

 
10-05-18 16:21  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - TENDER GALERIA str. 69
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Każdy najmniejszy nawet ,,duperelek" dopracowany idealnie !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-05-18 13:51  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - TENDER GALERIA str. 69
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Dziękuję wszystkim za wyrazy uznania, ocena wystawiona przez modelarzy, często prawdziwych speców i mistrzów znających się na rzeczy, jest dla mnie najcenniejsza.

Dweler, tabliczki są zrobione z kropli żywicy rozprowadzonej na prostokącie o odpowiednim wymiarze, następnie pomalowanej na żółto i naklejonej kalkomanii z napisem Uwaga...

Yarpen_Zirgin, miotła owszem ma trochę grube witki, ale to najcieńsze naturalne gałązki jakie udało mi się znaleźć w pobliskim lesie. Patyczki mają zaletę, że wyglądają naturalnie bez malowania. Macie jakiś inny pomysł na zrobienie takiej miotły ?

Alski, węgiel jest najprawdziwszy, pisałem o tym w poprzednim wpisie. Węgiel potłuczony młotkiem segreguję na sicie, odpowiedniej wielkości kawałki wrzucam do słoika 0,5 l, nalewam łyżkę stołową wikolu i wody. Mieszam wszystko, aż się dokładnie oblepi, następnie nakładam na model. po wyschnięciu nic się nie brudzi i wszystko trzyma się razem.

Borowy, owszem, każdy duperelek jest dopracowany, bo każdą część traktuję tak, jakby to był samodzielny model, ale ile lat to trwało ? Aż się cisną na usta słowa klasyka "przez osiem lat..."

Na koniec na zachętę jedno zdjęcie całego modelu, nie zwracajcie uwagi na kiepski fotomontaż z tłem, galeria końcowa będzie robiona w plenerze.



--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 69 z 73Strony:  <=  <-  67  68  69  70  71  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024