FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 66 z 73Strony:  <=  <-  64  65  66  67  68  ->  => 
25-01-18 19:45  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 22
Galerie - 21

- 9

Suszarka raczej nie ruszy tego. Jak nie miałem opalarki to stosowałem zapalniczkę, ale zdarza się że okopci. Proponuję delikatnie nad palnikiem gazowym. Rurki są przeróżnej średnicy. Najlepiej minimalnie większa, taka żeby tylko sprężynka weszła.

--
Pozdrawiam.
-----------------

Odpowiedz na tę wiadomość 

26-01-18 12:10  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Endrju 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

Proponuję rozpatrzyć opcję wyrzeźbienia w plastelinie i zrobienia odlewu z żywicy. Nie wiem czy nie będzie najprościej a efekt murowany.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: Renault 17-FT , T-70, BRDM-2

26-01-18 15:42  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
zremb 

Sprężynka, koszulka termokurczliwa i wrzątek. Poniżej efekty.
Koszulki są oznaczane średnicą przed i po obkurczeniu. Ta na zdjęciu ma 6,4/3,2.

Post zmieniony (26-01-18 15:48)

26-01-18 15:51  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 3

Dzięki Zremb, wyszło ekstra, o taki efekt mi chodzi. Da się taka koszulka malować farbką akrylową ?

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30, wagon BCi, parowóz OKz32

Na warsztacie:

parowóz Pu29

26-01-18 16:47  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

A jednak. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

26-01-18 17:39  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Witam,po co malować koszulki termokurczlliwe są w kolorze czarnym ,niebieskim ,czerwonym o różnych średnicach,pozdrawiam Marek

--

W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | Grom 40 | IJN Hiei
Ewa
kuter PT

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254 proj 253
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

26-01-18 19:01  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 3

Marek1, musi być malowane, przynajmniej brązowym podkładem. Zobacz na zdjęcie prawdziwej rury na poprzedniej stronie. Koszulka bez malowania wyglądałaby plastikowo, a tam jest cała gama rdzawobrązowych barw, po pomalowaniu w farbę dają się wcierać pigmenty, w goły plastik tego nie zrobisz.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30, wagon BCi, parowóz OKz32

Na warsztacie:

parowóz Pu29

26-01-18 19:27  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
stary 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1

- 2

Zmatowić przed obkurczeniem i na pewno da się pomalować.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy

26-01-18 19:48  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Może drut ,cyna, czyli coś miękkiego na to nawijamy sprężynę ,to wszystko owijamy na BCG torebką po herbacie ,malujemy temperami,.

--

W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | Grom 40 | IJN Hiei
Ewa
kuter PT

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254 proj 253
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

07-02-18 11:32  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 3

Dziękuje wszystkim za porady, spróbowałem zrobić taki wąż poprzez obkurczenie koszulki termokurczliwej na sprężynce, tak jak pokazał Zremb i efekty są dobre. Ale ostateczne wykonanie będzie nieco później, bo najpierw tender musi stanąć na własnych kołach, żeby można było ustalić dokładnie kształt i położenie tych elementów względem parowozu.

Dzisiaj mam do zaprezentowania, jak wykonałem różne drobiazgi z przodu tendra. Przybył pomost, sprzęgi i ściąg, odpowietrznik układu hamulcowego, górna część hamulca ręcznego. Zrobiłem też dźwignie zaworu odcinającego, schowek na długie narzędzia oraz drewniane zapórki.

Na samym końcu, jak nasypię węgla do tendra, pomost zostanie jeszcze dobrudzony.

Tradycyjnie zdjęcia w różnych warunkach, robione różnymi aparatami i z różnym tłem. Kombinuję na różne sposoby, bo fotki wychodzą mi takie sobie, mistrzem fotografii to ja nie jestem :) Aparat trochę przekłamuje kolory, czerwony w rzeczywistości jest bardziej zabrudzony na czarno, a białe nacieki z boku tendra są mniej widoczne.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------

Na warsztacie:

parowóz Pu29

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 66 z 73Strony:  <=  <-  64  65  66  67  68  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018