FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 58 z 73Strony:  <=  <-  56  57  58  59  60  ->  => 
20-04-16 13:49  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Te poręcze pod zderzakami służyły kolejarzom rozprzęgającym lokomotywę od wagonów do łatwiejszego przejścia pod spodem zderzaka, coby sobie głów nie porozbijali :-)
A model piękny - każde zdjęcie oglądam wielokrotnie pełen podziwu dla Twojej pracy i kunsztu.

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
20-04-16 17:41  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

A tu wizualizacja po co są te uchwyty pod zderzakami:)
http://covalus.ovh.org/bhp/4/10.jpg

Post zmieniony (20-04-16 17:42)

 
21-04-16 12:38  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Dziękuję Koledzy za wyjaśnienie przeznaczenia uchwytów, nie wiedziałem o tym, myślałem, że te uchwyty to raczej po to, aby można było gdzie oprzeć zderzak przy jego montażu lub demontażu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
21-04-16 17:06  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Na amerykańskich filmach takie uchwyty służą też do poruszania się pod pociągiem w trakcie jazdy. Widziałem to kilka razy. U nas się takich rzeczy chyba nie robi :-)

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
19-05-16 08:59  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam ponownie, dzisiaj ciąg dalszy relacji. Tym razem prezentuję jak wykonałem sprzęg, zderzaki i stopnie manewrowe. Przeznaczenia tych elementów jest chyba dla każdego wiadome, więc nie będę opisywał.

Sprzęg ma trochę za mało widoczny gwint, nawinięty drucik jak był goły, to wyglądał dobrze, ale jak go pomalowałem i dałem trochę "smaru", to zwoje się trochę zalały farbą.









A tak to wygląda po zamontowaniu:





I pamiątkowa fotka całego modelu:



Do zakończenia budowy modelu parowozu zostało już bardzo mało, najwyżej na dwa wpisy.
--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
19-05-16 09:39  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Brak słów.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
19-05-16 11:01  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
kari   

Precyzyjny, bez dwóch zdań: powinieneś wystartować w "Mam Talent"; przedstawisz kilka fotek z relacji żeby nie było "to, tamto"
i główną nagrodę zgarniasz nawet wtedy gdy sam Copperfield będzie brał udział w programie. :-)
--------
ps. ... dzięki takim relacjom jak Twoja nawet zatwardziali samolociarze, okrętowcy czy pancerniacy "wymiękają" i chylą czoła ;-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (19-05-16 11:32)

 
19-05-16 13:38  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Powinieneś jakąś wystawę objazdową wykombinować. Piękna masakra...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
19-05-16 15:00  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Cześć,
Mariusz, jeśli chcesz otrzymać ładny gwint to można to zrobić następująco:
nawijasz jednocześnie dwa lub nawet trzy druciki. Zaklejasz je na końcach a potem jeden odwijasz. Musisz to zrobić prostymi drucikami bo gdy są pofalowane to skok gwintu się zmienia. Ot taka mała sugestia.

Pozdrawiam
Mirek

 
01-06-16 13:20  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Mirmic, dobry pomysł z podwójnym nawinięciem drutu, szkoda tylko, że za późno się o tym dowiedziałem, bo sprzęg do tendra też już zrobiłem za jednym "zamachem".

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie relacją z budowy tego modelu, bez Was nie byłoby 200000 odwiedzin.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 58 z 73Strony:  <=  <-  56  57  58  59  60  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024