FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 57 z 73Strony:  <=  <-  55  56  57  58  59  ->  => 
08-04-16 14:59  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

MAriusz nie wszyscy maja tą sama strefe czasowa :)

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
08-04-16 15:06  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Maverick33, skoro się uaktywniłeś, to zapytam, czy Ty51 skończyłeś ? Kiedy coś pokażesz ?

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
08-04-16 21:34  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Oj troszkę jeszce przy modelu spędze czasu - na razie pare innych projektów sie robi :)

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
09-04-16 17:23  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Mariusz jeżeli będziesz chciał to pójdę do Muzeum Kolejnictwa i zmierzę co potrzeba.

 
09-04-16 18:22  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

rowin - już raczej nie pójdziesz i nie zmierzysz ponieważ muzeum jest zamknięte z powodu likwidacji, a na nowy gmach musimy poczekać jeszcze kilka lat. Chyba, że masz jakieś dojścia i zostaniesz wpuszczony. Można też spróbować zrobić zdjęcie z za ogrodzenia dopóki parowozy jeszcze tam stoją.

--

 
09-04-16 18:43  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Rowin, dziękuję, ale nie trzeba. Byłem już kilka razy w skansenie przy prawdziwym parowozie Pu29. Niestety jest on w dużej część odbudowany na potrzeby muzealne, bo wrak był w żałosnym stanie, wiele elementów jest wziętych z innych parowozów, są to konstrukcje podobne, ale nie nie zawsze identyczne. Do zamienionych należą także wiatrownice. Te w ostatnich latach służby miały z boku otwór, te obecne nie mają takiego otworu i nie ma śladów jego zaspawania. Wiatrownice z wraku były tak skorodowane, że zostały zamontowane inne, jak pisze kolega Halicz na innych forach, te obecne pochodzą od Pt47, mają wymiar od pomostu 1793 mm, nikt nie wie, czy te oryginalne z otworem były identycznej wysokości jak te dzisiejsze, czy nie.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
20-04-16 12:31  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Coś tam dorobiłem do mojego modelu, są to elementy montowane do czołownicy parowozu, to ta czerwona belka z przodu. Zamontowałem do niej zawór ogrzewania parowego - podłącza się do niego wąż od wagonu w celu doprowadzenia pary do ogrzewania składu, zrobiłem sprzęgi hamulcowe, które z kolei służą do doprowadzenia sprężonego powietrza do układów hamulcowych w wagonach. Zamontowałem także zgarniacze, to na dole takie pionowe blachy przed kołami, które zgarniają z szyn drobne przeszkody - kamienie, gałęzie itp. Na środku jest zamontowany prowadnik haka cięgłowego, a pod miejscem na zderzaki uchwyty, których przeznaczenie jest mi nie znane, na pewno się na tym nie stawało.

Zauważone obtarcia metalizera zostały już uzupełnione.









Jak widać na ostatnich dwóch fotkach, do zakończenia budowy parowozu, nie licząc tendra, zostało już niewiele.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
20-04-16 13:18  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przewody hamulcowe, zwykle mają widoczny oplot. Dałbyś pasek bibułki papierosowej, jako oplot, to by wyglądały jak prawdziwe.

--


 
20-04-16 13:31  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Mario, ale ja nie palę papierosów i na taki pomysł nie wpadłem, a zwykły papier ksero się do tego nie nadawał, bo się marszczył i zaginał. Brzydko to wyglądało, a ponieważ w rzeczywistości ten oplot jest bardzo słabo widoczny, to z niego zrezygnowałem.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
20-04-16 13:42  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja też nie palę :-) Nie trzeba palić, za kilka zł kupisz tutki z bibułki papierosowej, w ilości na całe życie. A oplot jest jednak widoczny. W sumie nie dużo roboty, a jeszcze bardziej zbliżysz się do oryginału.

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 57 z 73Strony:  <=  <-  55  56  57  58  59  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024