FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 37 z 73Strony:  <=  <-  35  36  37  38  39  ->  => 
21-05-15 21:56  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI !
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Doody, rozszyfrowałeś mnie, w rzeczywistości ten grosz tak wygląda:



--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
21-05-15 22:00  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI !
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Trzeba dodać, że jest z mosiądzu i waży 30 kg.
A parowóz jest prawdziwy.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
21-05-15 22:09  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI !
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja wiedziałem, że Mariusz przejdzie na 1:45, wiedziałem ;-)

--


 
26-05-15 16:21  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Miałem aparat Zorka 5 i porobiłem kilka zdjęć. Dzisiaj nawet mam zdjęcia robione dwoma aparatami, w różnych ustawieniach. Tradycyjnie prezentuje kilka podobnych zdjęć. W zależności od kąta fotografowania, padania światła, ustawień aparatu, można na fotkach dostrzec różne detale i "smaczki". Jednym zdaniem - do wyboru, do koloru.

Kolejnymi elementami, które zrobiłem, są zawór maszynisty główny - to ten układ z prawej strony, od którego wychodzi najwięcej rur i rureczek, tuż nad nim zawór maszynisty dodatkowy oraz kurek piasecznicy, to ten najwyżej położony element.

Zawór maszynisty, jak sama nazwa wskazuje :), służy, pisząc skrótowo, do sterowaniem układem hamulcowym parowozu i całego pociągu, czyli hamowaniem.

Kurek piasecznicy służy do uruchomiania wydmuchiwania piasku ze zbiornika piasecznicy, poprzez dysze i rurki, wprost pod koła w pobliżu miejsc, gdzie te stykają się z szynami. Robi się to w celu zwiększenia tarcia, np. podczas stromych wzniesień, przy ruszaniu z miejsca z ciężkim składem. Na zmniejszenie przyczepności parowozu mają też wpływ deszcz, lód osadzający się na szynach podczas mrozów, czy też opadające jesienią liście. Posypanie szyn piaskiem, powoduje, że koła nie ślizgają się.

Tyle w części teoretycznej, głównie na życzenia Arta, a reszta pewnie i tak czeka na fotki :), więc już nie truję, tylko wstawiam zdjęcia.













Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
27-05-15 06:07  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI !
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetne zdjęcia, kapitalny "łosz". Jakbym nie widział na wcześniejszym etapie budowy, ze to karton, nigdy bym się nie domyślił. To zdecydowanie najlepszy model parowozu jaki widziałem.

--
Pozdrawiam Darek

 
27-05-15 07:50  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI !
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Doody, to nie jest "łosz", tylko "łożesz!" Mnie ciekawi zarówno rdza, jak i ten szary nalot (kurz czy cuś). Czy dobierać jaśniejsze pigmenty niż wynikowe, czy może "łamać" je jakimś innym kolorem (np. błękitami).

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
28-05-15 10:22  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI !
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Viking_BB "tam są niewłaściwe zastosowania czerni, to nie czernie źle przebijają świetlistość błękitu, tylko właśnie błękity nie dźwięczą." (Poszukiwany, poszukiwana)

No właśnie, błękity nie dźwięczą, bo ich nie ma. Pigmenty dobieram jaśniejsze, gdy je utrwalam, bo wtedy ciemnieją. Pigmenty dobieram "na oko", kwestia wprawy, własnego widzimisie, nanoszenie pigmentów i utrwalanie czasami powtarzam kilka razy. Więcej o nakładaniu pigmentów i utrwalaniu znajdziesz we wpisie z dnia 11-06-14 ( strona 30 ).

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
28-05-15 20:34  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI !
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Hehe, Mariusz, ja wiem, że w tej dziedzinie wszystko sobie trzeba wypracować (tamten post tez przeczytałem), ale liczyłem, że podzielisz się spostrzeżonymi prawidłowościami. Ja na przykład suche pastele używam do rdzawych nalotów, ale zauważyłem, że jasnobrązowa pastela potraktowana rozpylonym pigment fixerem – ciemnieje i trzeba ten brąz nieco rozjaśnić pomarańczowym kolorem. Łajt spiryta jeszcze nie próbowałem w roli utrwalacza.

P.S. Dziś doleciały kaleczki – dzięki wielkie.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
28-05-15 20:59  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI !
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Te rdzawe pigmenty na drzwiczkach popielnika tak ładnie wyglądają, bo są utrwalone lakierem akrylowym z odległości 50 cm, a więc już dosyć nieco podeschniętym. Ale w tym przypadku też nanosiłem kilka razy różne odcienie i psikałem lakierem, aż uzyskałem zadowalający efekt.
Generalnie to pigmenty po utrwaleniu ciemnieją, stają się mniej widoczne, najładniej wyglądają jak nie są niczym utrwalone.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
28-05-15 23:02  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI !
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Nieee noooo... generalnie... faaajna ta dyskusja...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 37 z 73Strony:  <=  <-  35  36  37  38  39  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024