FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 33 z 73Strony:  <=  <-  31  32  33  34  35  ->  => 
13-12-14 11:41  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Viking_BB "woda" będzie zrobiona z lakieru bezbarwnego błyszczącego Humbrol, a "olej" farbką Vallejo nr 73002 Grease & Oil.

Kalafior, to nie moja lokomotywa, bo nie byłem na tym konkursie. Ale takich modelarzy, co robią modele na podobnym poziomie, pewnie jest sporo, kilku prezentuje swoje prace na forach internetowych, ale przecież nie wszyscy.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
13-12-14 19:10  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Prawdopodobnie mówicie o modelu Andrzeja Kamińskiego. Andrzej nie udziela się w internecie, ale jego modele można oglądać na wystawach. I jest na co popatrzeć :-)

--


 
13-12-14 22:29  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mario pewnie chodzi o słynną petuchę Pana Andrzeja.
Jak na razie trochę goło w tej budce ale jak pojawi się osprzęt i trochę oleju na podłodze będzie jak prawdziwy :)

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
17-12-14 11:46  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Kolejna porcyjka zdjęć z frontu budowy. Tym razem drzwi dymnicy doczekały się oznakowania parowozu, które zrobiłem za pomocą szablonu i farbki akrylowej. Zrobiłem także rury doprowadzające parę do silników wraz z otulinami.







O aktywnym udziale w relacji tym razem nie wspomnę :)

To ostatni wpis z fotkami przed Świętami, dlatego już teraz życzę wszystkim forumowiczom zdrowych, spokojnych i udanych Świąt Bożego Narodzenia.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
27-12-14 20:52  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Spójrz Precyzyjny. Twój sprzęt.
Kadr z youtubowego filmu PKP vol. 1 (2). Polecam obejrzeć całą serię.

https://www.youtube.com/watch?v=OnAKjvdhuZk

Z tego co widzę, to filmy te są mało popularne, więc pomyślałem, że niewiele osób widziało takie ujęcie Pu29. :-)



--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
28-12-14 00:10  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Są mało popularne, bo nie są publiczne.

--

 
30-12-14 10:51  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Patryku K., te filmy są mi znane od dwóch lat, obejrzałem je dokładnie. Świat kolei zaprezentowany na nich jest wspaniały, oczywiście z punktu widzenia dzisiejszych kolekcjonerów, modelarzy i miłośników kolejnictwa. Te czasy jednak odeszły i nie powrócą, tak jak żaglowce na morzach, czy szmaciane dwupłatowce, postęp robi swoje. Podejrzewam, że większość kolejarzy kierujących i obsługujących współczesne lokomotywy, nie zamieniłaby ich na parowozy, bo służba na nich była o wiele bardziej ciężka.

Mam w swojej kolekcji zdjęcie Pu29, wykonane zapewne w tym samym czasie i miejscu, i pewnie przez tego samego autora co film.



To zdjęcie przedstawia parowóz z ostatnich lat służby, kilka elementów zostało już zdemontowanych, a parowóz ma doczepiony inny tender.

Życzę wszystkim forumowiczom udanego Sylwestra i szczęśliwego Nowego Roku, niech się spełnią Wasze plany i marzenia.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
14-01-15 11:48  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam w Nowym Roku. W dzisiejszym wpisie prezentuję wykonane wiatrownice. Na razie są przymocowane tymczasowo, ostatecznie będą przyklejone po zrobieniu sprężarki. Ktoś zapyta, to po co je robiłem teraz, zamiast robić sprężarkę ? W końcu wszystkie elementy kiedyś będę musiał i tak zrobić, dla niektórych kolejność nie ma znaczenia, a wiatrownice były łatwe do wykonania. Chciałem też zobaczyć jak będzie wyglądała główna bryła parowozu.









Na koniec mój tradycyjny wpis, niektórzy pytają, czy to ma być żart ?
Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
14-01-15 13:33  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A ja mam pytanie : Ile w tym modelu pozostaje oryginalnych części z wycinanki ?
Opanowałeś do perfekcji wycinanie i kształtowanie kartonu wraz z malowaniem , czy próbujesz , próbujesz , próbujesz az do osiągnięcia spodziewanego efektu. Tak mnie naszło to pytanie bo akurat siedzę przy szalupach których zrobiłem ładnych kilka z ksero zanim wyciąłem oryginał. A u Ciebie to przecież jeszcze nie koniec bo można malowaniem s...ć element.

--

Post zmieniony (14-01-15 13:34)

 
14-01-15 16:13  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Ja z kolei mam wniosek edukacyjny.
Szkoda, że tak późno, ale lepiej... niż wcale.

Kolega powinien nas trochę wyedukować prowadząc tak anatomiczny rozbiór parowozu.
Na ten przykład zapytam i proszę o wyczerpującą odpowiedź, po co te wiatrownice były montowane i dlaczego w tym właśnie miejscu, a nie na całej długości kotła?

Mam nadzieję, że w kolejnych wpisach nie trzeba będzie wnioskować o opowiadanie "ab ovo" o przedmiocie prezentacji i zakamarkach detali.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 33 z 73Strony:  <=  <-  31  32  33  34  35  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024