FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-03-10 19:38  [Relacja/Galeria] Samolot Macchi M.5 wyd. II Answer 8-9.2007
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Ponieważ Halberstadt DII  stoi już gotowy do zajęcia swojego zaszczytnego miejsca na półce  :-D -  trzeba mu tylko pstryknąć kilka zdjęć i zakończyć relację galerią to postanowiłem zająć się kolejnym druciako - szmatopłatem  :-P  a wybór padł na drugie wydanie Macchi M.5 z wydawnictwa Answer projektu Pana P.Śliwińskiego w skali 1:33. Relacji w Internecie żadnej nie znalazłem  a szkoda, bo te modele naprawdę prezentują się imponująco...
A teraz kilka słów o samym samolocie...
Macchi M.5 jest łodzią latającą o konstrukcji drewnianej. Kadłub wykonany ze sklejki a silnik umieszczony na konstrukcji rur stalowych tuż pod górnym płatem napędzający dwułopatowe śmigło pchające. Nie będę się za dużo rozpisywał, ponieważ w necie jest dość sporo wiadomości na jego temat...

Dane techniczne:
Rozpiętość 11.90m
Długość 8.08m
Wysokość 2.85m
Masa własna 720kg
Masa w locie 990kg
V max 189 km/h
Uzbrojenie 2 KM Revelli 6.5mm

Z tego to pisze autor to model należy do pracochłonnych i trudnych w budowie na pierwszy rzut oka mogę powiedzieć, iż II wydanie prezentuje się znacznie lepiej od I co można zauważyć większa ilością rysunków poglądowych, co za tym idzie lepszym opisem elementów...
Kilka zdjęć wycinanki, która na wstępie prac została pociągnięta rozcieńczonym Caponem oraz elementy wycięte laserowo zakupione wraz z modelem...



Elementy wycięte laserowo...



Pozdrawiam...

--

Post zmieniony (27-12-10 21:20)

 
13-03-10 20:19  Odp: [Relacja] Samolot Macchi M.5 wyd. II Answer 8-9.2007
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jakie piękne modele starych samolotów będziesz miał na półce aż mnie zazdrość "zżera", nie mam takich. Powodzenia

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-03-10 15:26  Odp: [Relacja] Samolot Macchi M.5 wyd. II Answer 8-9.2007
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
Przedstawiam kilka zdjęć z powoli posuwających się prac….Z tego, co już zauważyłem to błędy, na które napotkałem się budując wersje I nie zostały poprawione, ale to postaram się opisać w następnej odsłonie….



Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
18-05-10 19:35  Odp: [Relacja] Samolot Macchi M.5 wyd. II Answer 8-9.2007
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
Po małej przerwie chciałem odświeżyć swoja relację i pokazać wam swe skromne wypominki silnika :D. Nie będę się rozpisywać, bo wszystko widać na zdjęciach...



Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
13-07-10 21:00  Odp: [Relacja] Samolot Macchi M.5 wyd. II Answer 8-9.2007
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Sporo czasu minęło, i wypadałoby odświeżyć relację i pokazać to, co powstało nie ma tego dużo, bo i czasu ostatnio bardzo mało, ale jak to się mówi - małymi kroczkami do przodu ;D ;D ;D.



Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
14-07-10 10:31  Odp: [Relacja] Samolot Macchi M.5 wyd. II Answer 8-9.2007
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Precyzja, precyzja i jeszcze raz precyzja wykonania.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
23-08-10 20:10  Odp: [Relacja] Samolot Macchi M.5 wyd. II Answer 8-9.2007
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
Mam prośbę posiada może ktoś schemat usterzenia ogonowego "pionowego i poziomego" Macchiego M.5 konkretnie chodzi mi o element 27C (zaznaczyłem na zdjęciu) gdzie te naciągi oraz jak były zamontowane, bo mam problem jak to ugryźć a z rysunków za wiele nie wynika …
Z góry dziękuje…



Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
23-08-10 21:23  Odp: [Relacja] Samolot Macchi M.5 wyd. II Answer 8-9.2007
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


to sa sztywne popychacze

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
27-08-10 12:34  Odp: [Relacja] Samolot Macchi M.5 wyd. II Answer 8-9.2007
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
Elementy usterzenia ogonowego „pionowego i poziomego” gotowe i zamontowane do kadłuba wszystko dobrze spasowane…
Niestety popychaczy jeszcze nie zamontowałem, ponieważ nie wiem dokładnie, do czego je zamontować czy były one zamontowane do poziomego czy pionowego usterzenia…
Czekam to i może jeszcze poczekam może ktoś podpowie jak to ugryźć…

Kilka zdjęć z wykonanych prac…



Wózek i stojaki…



Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
28-08-10 22:23  Odp: [Relacja] Samolot Macchi M.5 wyd. II Answer 8-9.2007
henryk67 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W sprawie cz.27c są to popychacze steru wysokośći i jest połonczony blisko strony steru kierunku jest wydana monografia po angielsku WINDSOKC DATAFILE 86 możnz pobrać z internetu.JA pośadam,ale nie wiem jak mugłbym udostępnić.Oczywiśćie Ja sklejiłem pierwsze wydanie.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024