FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 13Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
22-09-10 18:34  [Relacja/Galeria] PWS-33 Wyżeł [Quest II nr 12 (2002)]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Modele wykonane: SMOK | RWD-4 i 5bis | SUM | SROKA | CZAPLA | PWS-54 | JASTRZĄB | PWS-10 | SLINGSBY | WILGA | WILK | JUNAK | WYŻEŁ | P.24 | RWD-22 | GACEK | An-2 | CWJ | WRONA | SKOCZEK | KOGUTEK | PWS-3 | KARAŚ | RWD-10 | PRZĄŚNICZKA | LEAPER | RWD-17 | TARPAN | PIPER | ŻUBR | ANBO | M2 | ISKIERKA | RWD-2 | FOKKER F.VII | SM-2 | KOMAR | JEŻYK | GIL | MUCHA ST. | KOBUZ | LIS | BOCIAN | BŻ-1 | RWD-6 | MEWA | ORLIK II | FOKA 4 | SZCZE-2 | ZLIN 42

Technika: Jak zrobić drewniane śmigło | Taśmy w naciągach skrzydeł wielopłatów | Wykonanie żagli wypełnionych wiatrem | Klej - dozowniki | Retusz - TO PROSTE | Skórzane obrzeża kabin | Tłoczenie folii na oszklenia kabin | Jak sobie poradzić z "listkami"

GALERIA

Wyżeł w locie:



Wyżeł przed hangarem:



Porównanie Wyżła z Wilkiem:



Wyżeł w hangarze:



Wyżeł w kolekcji:



_______________________________________________________________

RELACJA:

Następna wycinanka pocięta. Model rzadko spotykany PWS-33 Wyżeł. Jest to 13 wycinanka ale 14 modelik - 13 modelik Junak-3 jakoś nie chciał być pechowy, ciekawe jak będzie z Wyżłem.

Okładka jest nieciekawa:

a tu rysunek montażowy

Oryginalne zdjęcie Wyżła:



O samolocie można poczytać tutaj

Oczywiście zacząłem od segmentu kabinowego. Kolega Messer ostrzegał mnie, że drugi segment pokrycia jest za długi, ja bym raczej powiedział, że podłoga drugiej kabiny wraz z tapicerką boczną jest stanowczo za krótka około 2 - 3 mm.



Ale dużo gorszym faktem jest brak zapasowego koloru w tej wycinance.

--

Post zmieniony (08-01-19 11:24)

 
22-09-10 19:14  Odp: [Relacja] Samolot szkolny PWS-33 Wyżeł Quest II nr 12 (2002)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Wcale się nie pomyliłem - drugi segment to część nr 1, patrząc od dziobu samolotu jest to drugi segment. Problem jest następujący:

To, co zaznaczyłem na czerwono, to fragment który trzeba usunąć, żeby uzyskać właściwy obwód segmentu. Możesz zrobić to dokładniej sam, dopasowując wycięte segmenty na płasko: najpierw 1 z 2, potem 1z 3. Wtedy mniej więcej wyjdzie Ci ile trzeba odciąć. Najlepiej jest to zrobić na linii podziału koloru, zaś z tego co pamiętam to za dużo "materiału" jest w kolorze khaki.



Druga sprawa to wycięcie pod lufę karabinu we wrędze A powinno się znaleźć we wrędzę B:



A co do kabiny to miałem podobną uwagę do podłogi. Na tym etapie zakończyłem budowę mojego Wyżła. Jeśli potrzebujesz zapasu koloru to mogę Ci podesłać resztę części, jakie mi zostały. Adres pocztowy poproszę na maila.

Post zmieniony (22-09-10 19:16)

 
22-09-10 19:49  Odp: [Relacja] Samolot szkolny PWS-33 Wyżeł Quest II nr 12 (2002)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Adres wysłałem. Dzięki za podpowiedzi na temat błędów. O niepotrzebnym wycięciu we wrędze A i jego braku w B sam się domyśliłem. Oczywiście wycięcie we wrędze B nie musi być, wystarczy skrócić obudowę lufy KM-u tak by tylko stykała się z wręgą B, a może jej długość jest odpowiednia - zobaczy się w "praniu". Nie bardzo mogę zlokalizować gdzie wkleić sklejkę 1a, a może jest to błąd w numeracji i powinno być 2a. Pozdrawiam.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-09-10 20:00  Odp: [Relacja] Samolot szkolny PWS-33 Wyżeł Quest II nr 12 (2002)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Sklejka 1a powinna być podklejona pod cz.1 ale osobiście odradzam. Sugerowałbym wykorzystanie tylko jej przedniej cześci do połączenia z cz.2. Natomiast wykonałbym od nowa sklejkę, która bym przykleił z przodu cz.3 i na nią dopiero nasunął cz.1. Takie rozwiązanie jest bardziej logiczne. Części do "Łyżwa" postaram się wysłać jutro, bądź pojutrze. Ogólnie zostały mi skrzydła z silnikami oraz usterzenie.

 
22-09-10 20:05  Odp: [Relacja] Samolot szkolny PWS-33 Wyżeł Quest II nr 12 (2002)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Przytnij te części tak by się zmieściły w zwykłej kopercie.

Zapomniałem więc dopisuję: być może są jakieś błędy w częściach silnikowych więc dobrze by było gdybyś wysłał je jako zapasowe. Z góry dziękuję.

--

Post zmieniony (22-09-10 20:11)

 
22-09-10 20:16  Odp: [Relacja] Samolot szkolny PWS-33 Wyżeł Quest II nr 12 (2002)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Błędy w gondolach są, bo skarżyli się na nie inni sklejący. Jak już napisałem w mailu - dostaniesz wszystko, co mi zostało. Sobie zostawiam jedynie okładkę na pamiątkę.

 
22-09-10 20:27  Odp: [Relacja] Samolot szkolny PWS-33 Wyżeł Quest II nr 12 (2002)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Masochista
Mnie kiedyś udało się sklecić prawie cały kadłub i ...

...poleciał do kosza, bo tam miejsce dla tego gniota.
Zapowiedź twojej relacji spowodowała zakup kolejnych egzemplarzy wycinanki i w odległej przyszłości chęć zrobienia użytku z zakupionej kiedyś owiewki.
Rady i zalecenia jakich udzieli Ci Messer i te które sam odkryjesz z pewnością doprowadzą do szczęśliwego finału i być może będą dla mnie natchnieniem.

Powodzenia.

ps. Tylko przypadkiem nie narzekaj na pracę autora bo on straszy swoim kolegą ( adwokatem ).




--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
22-09-10 20:28  Odp: [Relacja] Samolot szkolny PWS-33 Wyżeł Quest II nr 12 (2002)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dzięki wielkie, czekam na przesyłkę. Mam nadzieję, że dojdzie w poniedziałek.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-09-10 20:34  Odp: [Relacja] Samolot szkolny PWS-33 Wyżeł Quest II nr 12 (2002)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Spokojnie Ceva nie takie "gnioty" się robiło (ostatnio RWD-5 bis i PWS-54 oba z MM oraz Wilgę z GPM) i jeszcze żyję i to dobrze - z humorem. Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (19-12-10 11:20)

 
22-09-10 21:00  Odp: [Relacja] Samolot szkolny PWS-33 Wyżeł Quest II nr 12 (2002)
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Wybierasz nietypowe projekty, to duża zaleta. Zresztą myślę, że chcesz mieć w swej kolekcji jak największą liczbę polskich samolotów. Udanej pracy nad modelem.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 13Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024