FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
15-09-10 08:14  [R/G] Su-101 Answer.
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Witam w kolejnej relacji.
Jak w tytule będzie to prototypowe działo samobieżne Su-101. Na obecną chwilę sklejony jest kadłub z błotnikami. Wszystkie puste przestrzenie w szkielecie zostały uzupełniłem kartonem by uniknąć krowich żeber. Model będzie malowany. Czas na fotki.

Pozdrawiam.

Post zmieniony (11-10-10 07:53)

 
15-09-10 08:22  Odp: [R] Su-101 Answer.
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Krystian jesteś etatowym sklejaczem konserw:) Jedna za drugą i każda dopracowana.

 
18-09-10 09:14  Odp: [R] Su-101 Answer.
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Witam,
Szanowni koledzy i koleżanki postaramy się zwolnić (ja i krasnoludki) - jeśli jest u mnie taka opcja ;-)
Na początek drobnica. Elementy zawieszenia i wahacze, napinacze plus odboje.

Wydech.

Kolo napinające

Z zasady nie opisuje technik wykonania elementów z prozaicznego powodu. Wszystko co wiem jest tu na forum lub sąsiednich trzeba tylko namiętnie korzystać z opcji SZUKAJ. Sam stale czerpię wiedzę z tej studni bez dna. Ale co mi tam naskrobiemy jak to było. Więc na początku było koło :-)

Wyciąłem sobie koło naturalnie takie elementy tylko cyrklem Olfy szybko i równiutko ale schody zaczynają się przy małych otworach a wycinaki nie pasują wiec znów Olfa się kłania AK-3 dziobiemy sobie kółko przed wewnętrzną stroną obrysu potem rozpycham otworek wykałaczką a powstałe wybrzuszenie ścinam i mamy równiutkie kółko. Wszystko widać na 1 fotce wyżej a obok efekt finałowy. Pierścienie są z drutu z kabla telefonicznego owiniętego na wiertle 2mm jak nakazuje instrukcja. Taką nawiniętą sprężynę zdejmuje z wiertła i rozcinam obcinaczkami do paznokci. Takie z kiosku za 2,50pln bo jak bym ruszył te domowe żona była by nie pocieszona :-). Kółeczka dopieszczamy dociskając je na macie czymś twardym i płaskim dla wyrównania powstałego wcześniej skosu. Pozwoliłem sobie ja pewna samowolę stosując kopyto do formowania pierścienia nie z 3 pasków oryginalnej wycinanki ale jednego długiego o właściwej długości.

Na deser dzisiejszej odsłony wstęp do kół nośnych. Kształtowane najpierw na sucho kciuk plus koniec pędzelka potem na BCG jak wyschło SG szlif i ponownie SG zostało jeszcze dokleić śrubki.

Chyba starczy. Pozdrawiam do zobaczenia w kolejnej odsłonie.

 
24-09-10 07:41  Odp: [R] Su-101 Answer.
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Witam,
Czas na aktualizację kółka zrobione, nośne

Dopieszczając swoje lenistwo bandaże kół nośnych jak zawsze zrobiłem pełne bo łatwiej się je potem okleja

Koła napinające i napędowe

Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnej odsłonie.

 
24-09-10 11:36  Odp: [R] Su-101 Answer.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ty to masz zdrowie!
Nadziubałeś się setnie!
Ale dzięki temu osiągnąłeś świetny efekt.
Z przyjemnością oglądam Twoja pracę!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-09-10 12:51  Odp: [R] Su-101 Answer.
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Mariusz gdyby nie to zakichane zdrówko to pewnie bym nie powrócił na łono kartonowej społeczności. A tak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Fajnie, że cieszy oko.
Pozdrawiam.

 
27-09-10 08:38  Odp: [R] Su-101 Answer.
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Witam,
Su-czka rośnie. Dziś mamy trochę detali haki, skrzynie, itp. Zawiasy zrobiłem z izolacji lepiej się prezentują.

Płytę nad silnikową właz kierowcy

Płyta górna z włazami.

na deser grzybek poszedłem na łatwiznę i wytoczyłem go zalałem SG i znów przeszlifowałem widać też moją pomyłkę podstawa wizjera jest przekręcona o 45 stopni

W kolejnej odsłonie okrągłości czyli beczułki.
Pozdrawiam.

 
27-09-10 15:25  Odp: [R] Su-101 Answer.
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajnie jest popatrzeć na Twoje postępy w budowie. Ja z braku czasu na razie utknąłem przy 7TP. Nawet konkurs WAKu sobie odpuściłem, bo za cholerę nie zdążę do 30 września :)

--
Pozdrawiam!

 
27-09-10 16:15  Odp: [R] Su-101 Answer.
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Krystian działasz naprawdę szybko. Zapewne dużo czasu poświęcasz dziennie na klejenie, można wiedzieć ile? Model kleisz dokładnie.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
28-09-10 08:18  Odp: [R] Su-101 Answer.
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Witam,

Jasiek i vice versa szkoda, że nie powalczymy razem w konkursie ale nie ma co kleić na siłę w końcu to hobby i ma dawać frajdę i odprężenie.

Syriuszu - jak sobie nie podłubię po 20:00 do 23:00 to dzień nie zaliczony. Czasem mniej czasem więcej. Pogoda ostatnio dopisuje do klejenia sezon się zaczyna. Po prostu to mnie odpręża wyciszam się bo z natury jestem dość pobudliwy szczególnie od roku taka chodząca uzbrojona bomba iskra i bum. Fajnie że moje zmagania z kartonem cieszą oko.

Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024