FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
24-09-10 10:11  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Wacek   

Witam
Czytając tą dyskusję nasuwa mi sie jeszcze jedna kwestia.
Obejżyjcie uważnie kadłuby z JSC. Nawet stosunkowo nowe modele mają czasami zbyt mocno uproszczone te kadłuby. Szczególnie jest to widoczne na modelach brytyjskich krążowników, na których chrakterystyczny uskok butry na dziobie jest zaznaczony tylko kreską na burcie. Jeżeli chodzi o odwzorowanie nadbudówek i szczegułów wyposażenia, widać ciągły i znaczący rozwój. Dostępność różnego rodzaju laserowych dodatków jeszcze bardziej poprawia wygląd tych modeli. Nie raz zastanawiam się nad takim modelikiem, ale jakoś coś mnie powstrzymuje.

 
24-09-10 14:43  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Dla mnie pomimo swoich uproszczeń modele JSC mają jedną wielką zaletę - rozmiary.

--
Pozdrawiam
___________________________

 
25-09-10 12:14  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
kari   

... zawsze sądziłem, że skale 1/50 i 1/100 były zarezerwowane dla jednostek do ok. 75m, 1/200 i 1/250 dla niszczycieli i lekkich krążowników ok. 100-150m , 1/300 i 1/400 dla krążowników, pancerników i lotniskowców pow. 150m. Oczywiście nie jest to regułą. Historia zna przypadki opracowań dużych jednostek (pancerniki, lotniskowce) w 1/200 jak i niszczycieli w 1/100; tylko gdzie potem trzymać te monstra w i tak nie dużych naszych mieszkaniowych realiach ;-)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
11-11-14 00:16  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Mam prośbę
Powycinałem kiedyś części i zabrakło czasu na sklejenie - mam problem z numeracją.
Może ktoś wstawić lub wysłać fotkę/skan strony na której są części 184, 190 itp
oraz 157.
Jakość zdjęcia mało istotna - chodzi o identyfikację części. Dzięki.

--

Post zmieniony (11-11-14 00:34)

 
15-11-14 22:01  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Nietzwietz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam.
Mam wrażenie, że dyskusja zeszła troszkę na inny temat.
Myślę, że jest tyle skal bo każdy lubi dłubać inaczej.
Kunszt modelarstwa polega na tym, że w każdej skali można zdetalizować model do...absurdu.
Ci co lubią z mikroskopem siedzieć przy wieży artylerii głównej biorą 1/1200.
Ci co lubią z mikroskopem siedzieć przy włazie montując krętliki biorą 1/100.
Dla każdego coś dobrego.

A wracając do tematu. Są to zupełnie nowe modele oparte mam wrażenie na Prinz Eugenie z JSC niemające wiele wspólnego z wydaniem 1993.
Osobiscie chcę zamieścić relację z Bluchera, już niedługo może coś to da.

Saburo napisał:

> Mam prośbę
> Powycinałem kiedyś części i zabrakło czasu na sklejenie - mam problem z numeracją.
> Może ktoś wstawić lub wysłać fotkę/skan strony na której są części 184, 190 itp
> oraz 157.
> Jakość zdjęcia mało istotna - chodzi o identyfikację części. Dzięki.

W tygodniu będę miał dostęp do modelu to wrzucę zdjęcia tych stron.

Saburo czemu nie robisz relacji?

--
Stocznia papierowa.
Ukończone: Gneiseneu(1945), Lutzow, Admiral Graff Spee, T 24, HMS Spey, Shimakaze, Garland, Wicher, Gryf, (wszystkie 1:400 JSC)
W stoczni: Fuso (1:200 AH), Blucher (1:400JSC), projekt indywidualny
Oczekują: Kaga (1:200 DB), Lotniskowiec Seydlitz (1:400 JSC), HMS Ajax (1:400 JSC)
Wolne Miasto Gdańsk

 
15-11-14 23:42  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Dziękuję za reakcję i pomoc.
Na razie nie robię relacji bo modelarstwo poszło u mnie niestety w odstawkę. Kocham modele - nic się nie zmieniło - ale przybyło dzieci i obowiązków - nie ogarniam wszystkiego.
Dlatego czasem coś kleję z JSC - bo tu jest szansa na skończenie. Jak będę bliżej finału to wstawię relacje.
Czekam na zdjęcia.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
16-11-14 09:00  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Saburo:
"Kocham modele - nic się nie zmieniło - ale przybyło dzieci i obowiązków - nie ogarniam wszystkiego."

Qrde, skąd ja to znam... Dzieci, dżona, obowiązki, a do stoczni zajrzeć co by pokłady z kurzu przetrzeć... :(

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024