FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-09-10 20:17  [Galeria] 41.M TURAN II z Orlika
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam, Pokazuje to co przez ponad 4 miesiące wydłubałem na obczyźnie w chwilach wolnych od służby i pracy. Łatwo nie było bo i model wymagający i chęci też od czasu do czasu brakowało. Najbardziej wymagającym etapem budowy jest oczywiście podwozie i cały układ jezdny. Gąsienice dłubałem i dłubałem ,ale ostatecznie bardzo ładnie wychodzą. Miałem tutaj trochę uwag co do kilku elementów , ale szczerze mówiąc na tą chwilę praktycznie już zapomniałem o które mi chodziło. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na koła napinające i napędowe które po przymiarkach nie były w jednej osi z wózkami jezdnymi i kołami podtrzymującymi. Musiałem doklejać dodatkowe 1 mm-etrowe podkładki. Jeśli ktoś robi gąsienice z pojedynczych ogniwek to musi brać pod uwagę większą ich ilość na jedna gąsienicę ok. 128-130, a nie 118-120 jak jest w instrukcji. Po ich złożeniu jest problem z kołami napinającymi i napinającymi bo zęby nie zgrywają się z otworami w gąsienicach. Musiałem odciąć kilka zębów i je potem w gąski wklejałem. Bardzo pracochłonny jest układ jezdny i raczej wszystko pasowało. Trzeba dużo pasować. Jeśli chodzi o kadłub to też trzeba było dużo pasować i w kilku miejscach docinać , ale ogólnie da się ładnie skleić. Kompletnie nie pasuje część 40g podczas budowy jarzma działa. Jeśli dobrze pamiętam były też drobne błędziki w numeracji. Ogólnie bardzo dobry projekt i model po skończeniu może sprawić satysfakcję.
Żeby nie było tylko na projekt to i ja popełniałem błędy. Trzeba powiedzieć też ,że powinienem się cieszyć ,że ten czołg nie ma skrzydeł bo było kilku którzy w ramach pomocy mieli takowe elementy dopasować:). Była też ekipa nadzorców która myślała o uruchomieniu całego układu jezdnego:) na szczęście udało mi się tego uniknąć:). Życzę miłego oglądania.






A tutaj dwaj towarzysze broni:)



Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (13-09-10 20:45)

 
13-09-10 20:26  Odp: [Galeria] 41.M TURAN II z Orlika
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Partyzancie - naprawdę piekny model wyrzeźbiłeś, gratulacje:-)
Nie wiem, czy to wina sztucznego światła, ale żółty i zielony retusz mógłby być nieco lepszy, natomiast ten trzeci (ciężko mi go nazwać) - świetny! Arcyciekawa konstrukcja, chociaż kamuflaż to Węgrzy mieli zabawkowy siakis takiś:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-09-10 21:48  Odp: [Galeria] 41.M TURAN II z Orlika
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Modelik miodzio. Czy to na pewno papier ;)))

pozdrawiam Paweł

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
13-09-10 22:13  Odp: [Galeria] 41.M TURAN II z Orlika
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Modelik przepiękny, szkoda, że nie prowadziłeś relacji ale najprawdopodobniej nie miałeś na obczyźnie zbyt dużo czasu. Co będziesz sklejał w najbliższej przyszłości?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-09-10 19:17  Odp: [Galeria] 41.M TURAN II z Orlika
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Model piekny. Zresztą Turan zawsze mi sie podobal. I pomyslec, że gdyby były pieniądze w latach 30-tych, to Wojsko Polskie moglo dysponowac podobnym czeskim, budowanym na licencji i to bylby nasz... a nie Węgierski. Pozdrawiam

--
gienek

 
14-09-10 23:44  Odp: [Galeria] 41.M TURAN II z Orlika
Matiz1911 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Piękny model, gratuluję :) Te nity naprawdę robią wrażenie !

--
SRH Gloria-Viktoria 1914

Zrobione : Fokker Dr.1, Chi-he, Messerschmitt Bf-109/F4 trop, Flak 38,Polikarpow I-16, Fokker D.VII
Robiony : P38-G Lightning

 
15-09-10 10:13  Odp: [Galeria] 41.M TURAN II z Orlika
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam i bardzo dziękuje za miłe słowa i cieszę się ,że się podoba model.
Stug faktycznie nie przewidziałem blasku flesza dobierając odcień zieleni.Patrzyłem przy świetle dziennym i lampki , ale nie pomyślałem o aparacie. W każdym razie ocenisz sam w Przeciszowie:).
Pawelecd tak, to na pewno papier:).
Ostoja to cud ,że on powstał prawie cały na tej obczyźnie:).Założenia były takie, że może z rozpędu zrobię dwa , Turan-a i Zrinyi , ale na planach się skończyło.W tej chwili z mojej wyliczanki wychodzi mi ,że powinienem zabrać się za jakiś okręt, ale brak weny hamuje wszelkie plany. Siedzę właśnie nad kilkoma wycinankami i się zastanawiam. Wczoraj gremium rodzinne pokazało mi coś czego jeszcze nigdy nie robiłem czyli pojazd. Zobaczymy :)
gienek kiedyś zobaczyłem zdjęcie tego czołgu w jakiejś gazecie i tylko czekałem kiedy ktoś go zaprojektuje.Po jego wydaniu i kupnie to była tylko kwestia czasu kiedy się za niego zabiorę :).Ja też uważam ,że to jest piękna konstrukcja.
Matiz faktycznie zapomniałem wspomnieć o nitach.Robiłem je w 95% samemu wybijając igłami, a że jest ich trochę to się młoteczkiem namachałem:).Mimo tego ,że są może trochę przesadzone wielkością to i tak robi to dobre wrażenie, a model może się podobać.

Dzięki jeszcze raz wielkie.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
15-09-10 10:40  Odp: [Galeria] 41.M TURAN II z Orlika
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cytat: "gremium rodzinne pokazało mi coś czego jeszcze nigdy nie robiłem czyli pojazd. Zobaczymy :)"

Może rzeczywiście pojazd, chociaż ja wolałbym "fruwaka". Zdecydujesz sam. Życzę powodzenia i mnóstwo czasu i chęci do klejenia ale dobrze płatna "robota" też by się przydała. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-09-10 18:49  Odp: [Galeria] 41.M TURAN II z Orlika
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Także szczerze gratuluję Ci tego pięknego i pięknie wykonanego modelu!
Mam identyczny sentyment do niego i jak tylko zobaczyłem go dawno temu na fotkach, to chodziło mi ciągle po głowie by mieć go w kolekcji. Ale teraz robię równocześnie trzy inne modele, a w zasadzie były cztery bo drezynę D-2 już skończyłem więc na razie muszę zostawić tego "pięknisia" na później.
Tobie wyszedł świetnie!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024