FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  -> 
11-10-10 20:16  Odp: [R] 80cm Dora skala1:25 karton projekt własny
krzysztof 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Msrio1970 napisał "Ani wykonanie , ani malowanie nie powala ." czy mógłbyś bardziej sprecyzować swoją wypowiedź.Model posiada wszystkie elementy , zgodne z tym co uzyskałem.Jest tego 250 arkuszy a3. barierki drabinki zawory itd. a samo malowanie jest w kolorze w jakim była pomalowana u Kruppa.Jedynie co to brakuje napisów eksploatacyjnych.Ja krytyki się nie boję tylko bardziej konstruktywnej bo szczątkowe wyrażanie opinii to nie ma celu.Odnosi się wrażenie że opiniodawca napisał tylko po to aby coś napisać {albo z nie znajomości tematu albo z zawiści o co nie podejrzewam}

--
k.rydz.

 
12-10-10 00:24  Odp: [R] 80cm Dora skala1:25 karton projekt własny
dominik294 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 12
 

http://www.vonabt.co.uk/models/Dora/index.html Dora 1/6

http://forum.axishistory.com/viewtopic.php?f=18&t=99025&start=0 Dora 1/35.

Pod tymi linkami masz Krzysztof modele Dory,mimo że to plastik możesz zobaczyc czym się różnią detale w nich od twojego modelu.
Zwróc uwagę nawet na pociski ,czy sprężyny przy wózkach,albo na te ,,zatrzaski,, u ciebie. Niezbyt dobrze to wygląda.
Nie każdemu podoba się twoja twórczośc, a skoro pokazujesz to publicznie to trzeba się liczyc z krytyką.

 
12-10-10 00:45  Odp: [R] 80cm Dora skala1:25 karton projekt własny
Keith   

Uważam, że uwagi m.in. Szebiego, Mario1970 i.t.p. nie są pozbawione słuszności.

 
12-10-10 08:59  Odp: [R] 80cm Dora skala1:25 karton projekt własny
krzysztof 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dominik294-widać że nie przeanalizowałeś wszystkich informacji jakie możesz zdobyć w internecie, oparłeś się na pierwsze lepsze . Pierwszy model {1-6}a model ten plastikowy rożni się nie tylko pod względem wielkości ale i szczegółami konstrukcji .Zdjęć tego typu mam bez liku i co model to jest różnica , nawet w instrukcjach modeli plastikowych.A dokładnych planów Dory to nie ma , zaginęły albo co jest bardziej prawdopodobne że mają je sowieci.Tak więc po przeanalizowaniu wszystkiego co posiadam , zrobiłem taką tak zwaną średnią prawdopodobną posiłkując się zdjęciami "oryginalnymi z prac budowlanych"
Zajęło mi to mnóstwo czasu i podjąłem decyzje o tak zwanym mniejszym złu niż pomijając jakieś elementy.A za uwagi tego typu serdecznie dziękuję, bo w trakcie projektowania tego giganta mogłem coś ominąć.Czekam na dalsze konstruktywne uwagi.

--
k.rydz.

 
12-10-10 09:41  Odp: [R] 80cm Dora skala1:25 karton projekt własny
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Krzysztofie, nikt nie kwestionuje ogromu pracy jaki włożyłeś w wykonanie Dory. Czytając pojawiające się opinie nie widzę w nich wytykania błędów merytorycznych. Przedmówcy wyrazili swoje opinie o wrażeniu modelarskim: wykonaniu, malowaniu, nie zarzucali Ci, że Dora nie wygląda jak Dora itp. Do takich opinii mają prawo i nie muszą nawet być znawcami ciężkiej artylerii z II w św.

Dobrze, że są ludzie budujący takie rzeczy, świetnie że im się chce, że porywają się na takie tematy bo... mają chęć. Z jednej strony Twoja Dora robi na mnie wrażenie tematem, ogromem i pracą jaka włożyłeś w jej wykonanie oraz tym że to Twój projekt, z drugiej strony modelarsko-technicznie (przynajmniej na zdjęciach) niestety mnie nie powala.

Z relacji zrobił się jeden wielki off-top kilka zdjęć i...

Pozdrawiam i czekam na Twoje kolejne dokonania, bo gdy warsztatowo zrównają się z wielkością będą to prawdziwe cudeńka.

 
12-10-10 10:07  Odp: [R] 80cm Dora skala1:25 karton projekt własny
krzysztof 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

TomS nie było moim zamiarem użalać się nad ogromem pracy , bo to widać , ani kwestionować czy komuś model podoba się czy nie. Każdy ma prawo wydać taką opinie.Ale kwestionować czy malowanie nie powala i że są różnice , to moim zdaniem wyrażać opinie powinna osoba będąca w temacie. A jak widzę osoby te które mają wiedzę na ten temat , tylko skontaktowały się ze mną na pocztę.Tak więc nie zrozum mnie źle że inni to nowicjusze (i tacy też mają prawo powiedzieć czy się podoba czy nie)ale oczekuje merytorycznych uwag do których mógł bym się odnieść , i ewentualnie nanieść przeoczone prze zemnie poprawki itd.Tak więc jeszcze raz dzięki za opinie i nadal czekam na konkrety.

--
k.rydz.

 
12-10-10 11:23  Odp: [R] 80cm Dora skala1:25 karton projekt własny
mario1970   

Przecież piszę konkret.

W modelach w mniejszej skali jak 1/ 35 jak się maluje ,zwłaszcza duże powierzchnie , robi się cienie , różnicuje malarską powierzchnię . Uwypukla się załamania powierzchni itp sprawy które można uzyskac aerografem. Tego nie ma jest jednolita powierzchnia pomalowana farbą o zbyt w mojej ocenie grubym ziarnie. I to widac i model na tym traci.

Wielu modelarzy patrząc na ten model zapomina ,że tojest skala 1: 25 w tej skali mozna dorobić wiele detali . I nie bardzo mozna dokonywac uproszczeń . U ciebie jest niestety to widoczne. Kilka lat temu w Łodzi widziałem twój pociąg pancerny . Sytuacja analogiczna . Duzo wagonów , zajmują kilka stołów tylko, że kazdy wagon na niskim stopniu zdetalowania. Malowanie tez nie powalało , I to próbuję Ci przekazac.
Każdy modeluje , co chce , albo jak chce . Bawią Cię duze modele twoja sprawa . Ale duże modele oznaczają , że wielkim wyzwaniem jest zdetalowanie tego i nie oczekuj , że wszyscy padną z zachwytu , ze model jest tylko duzy . Nie neguję wkładu pracy , ale tak jak napisalem poszło w ilość i rozmiar.
Co do braków w dokumentacji odpowiadam tak . Nie mam dokumentacji nie zabieram się za robienie modelu. Jej zdobycie jest niekiedy trudniejsze niz budowa modelu .

--



 
12-10-10 11:43  Odp: [R] 80cm Dora skala1:25 karton projekt własny
krzysztof 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Mario1970 pisze
W modelach w mniejszej skali jak 1/ 35 jak się maluje ,zwłaszcza duże powierzchnie , robi się cienie , różnicuje malarską powierzchnię . Uwypukla się załamania powierzchni itp sprawy które można uzyskac aerografem. Tego nie ma jest jednolita powierzchnia pomalowana farbą o zbyt w mojej ocenie grubym ziarnie. I to widac i model na tym traci.

Nie było moim celem nanosić śladów eksploatacyjnych na model tylko przedstawić go takiego świeżo zbudowanego.Czy uważasz że celowe jest nanoszenie cieni na jednolite powierzchnie moim zdaniem jest to podstawowy błąd (jeżeli robi się nówkę fabryczną)czy widziałeś kiedyś jakikolwiek pojazd - samochód duży czy mały mający namalowane cienie.
Chyba że lakier wypłowiał na słońcu.A co do szczegółów to wydaje mi się (morze masz lepszą dokumentacje )zrobiłem szczegółowo, na zięciach to nie widać z braku odpowiedniego oświetlenia.Jeżeli coś znalazłeś to pokaż , z chęcią naprawie błąd.
Dzięki i czekam na następne błędy

--
k.rydz.

 
12-10-10 12:31  Odp: [R] 80cm Dora skala1:25 karton projekt własny
mario1970   

Napisałem , że malowanie kuleje. czyli, że mogło być lepsze , a nie że jest całkowicie złe. Nie piszę o brudzeniu , śladach eksploatacji . Piszę o generalnie lepszym pomalowaniu modelu. Cienie nie służą brudzeniu tylko uwypukleniu elementów , które pomalowane jednolicie farbą wyglądają monotonnie.
Kwestia błędów. Nie piszę o błędach więc nie pisz , ze oczekujesz na nastepne błędy. Ten model zwyczajnie jak na jego rozmiary jest zrobiony na przeciętnym poziomie i stąd reakcje . Napisze jeszcze raz za rozmiarem modelu nie poszła proporcjonalna jakośc.
Sorry , ale jak piszesz takie teksty to znaczy ,że nie bardzo wiesz o czym piszemy.

--

Post zmieniony (12-10-10 12:33)

 
12-10-10 13:50  Odp: [R] 80cm Dora skala1:25 karton projekt własny
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

krzysztof chłopakom chyba chodzi o to, że do malowania użyłeś zbyt gęstej farby. Przynajmniej ja to tak zrozumiałem i rzuciło mi się na podstawie zdjęć. Tak na marginesie Sam mi coś zasugerowałeś: może warto pokusić się o napisy eksploatacyjne? Takie detale są jak wisienka na torcie. Ja i tak podziwiam cie za ten model bo sam mam problemy z dokończeniem swojego Avro Lancastera, a zakres prac przecież dużoooooo mniejszy.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024