FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-08-10 21:03  [relacja/galeria] Wagon platforma PWM-15 [GPM 1:87]
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Po obejrzeniu pięknej relacji z budowy nastawni Ustroń Polana i wielu elementów dodatkowych postanowiłem powrócic do dawno nie budowanej skali H0. Ponieważ jest to forum kartonowe nie będę wspominał o tworzywowych tworach jeżdżących po moich torach ale postanowiłem zmontowac drezynę motorową WM-15 wraz z wagonem platformą. GPM wydał piękny model, zacząłem od platformy. Chciałem zrobic więcej fotek budowy ale model jest prosty i wszystko widac jak na dłoni.





Koła sobie darowałem z oczywistych względów zastosowałem metalowe.









Do pełnego szczęścia brakuje jeszcze podmalowania sladami eksploatacji ale musze pogrzebac w zdjeciach zeby wiedziec jak takie slady wygladaja.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
30-08-10 09:42  Odp: [relacja/galeria] Wagon platforma PWM-15 [GPM 1:87]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No i pięknie. Czekam na drezynkę. Czy to będzie dioramka?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-08-10 15:00  Odp: [relacja/galeria] Wagon platforma PWM-15 [GPM 1:87]
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Dioramka mi się marzy od wielu lat. Jednak w bloku nie da rady zrobic makiety o której marzę ale taki jeden mały moduł. Myślałem o module "dywanowym". Znalazłem to określenie niedawno w sieci a jest to wycinek makiety do którego można podłączyc tory z lewej i prawej strony i oglądac pociąg tylko w tym miejscu.
Mam jeszcze do sklejenia nastawnię i może zrobię posterunek odgałęźny. Zawsze to będzie zabawa dwoma zwrotnicami. Obok może byc budynek służby drogowej z właśnie WM15 a w przyszłości i SR61.
Niestety muszę wszystko obmierzyc i spradzic gdzie to trzymac w domku ale na razie buduję obiekty które będą w przyszłości na makietce.

Rysiu.

--

Post zmieniony (30-08-10 15:01)

 
30-08-10 21:07  Odp: [relacja/galeria] Wagon platforma PWM-15 [GPM 1:87]
dominik294 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 12
 

Brawo Rysio,temat świetny ,na pewno będe podglądał.
Ps. Wrzucisz zdjęcia swoich wcześniejszych modeli w H0??

 
30-08-10 21:23  Odp: [relacja/galeria] Wagon platforma PWM-15 [GPM 1:87]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A możesz mi podpowiedzieć gdzie nabyć takie kółeczka? i czy są rozbieralne tzn: da się je ściągnąć z osi? Tak offtopowo mam do zreanimowania kolejkę piko i właśnie kółek mi brakuje.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
31-08-10 16:13  Odp: [relacja/galeria] Wagon platforma PWM-15 [GPM 1:87]
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Dominik 294: Postaram się je odnaleźc w pudle, odkurzyc i zrobic fotki
chociaz naprawdę nie ma czym się chwalic za bardzo. Ale będę miał to
na uwadze.

Chopin: w każdym sklepie modelarskim ale chcą za nie straszne
pieniądze. Ja kupuję na allegro (jeżeli chwilowo nie ma w ofercie -
sprawdź za kilka dni) w różnych rozmiarach są, plastikowe, metalowe,
izolowane - do wyboru i koloru. Kosztują grosze. Tak samo sprzęgi.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
31-08-10 17:32  Odp: [relacja/galeria] Wagon platforma PWM-15 [GPM 1:87]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To sobie poszukam na allegro. Dziękuję za info : ) Jeszcze troszkę pooftopuje: A takie gumowe zderzaki H0 do piko gdzieś może widziałeś? Bo też potrzebuje tego parę sztuk a nie rzuciło mi się nigdzie w oczy. Tak przy okazji: Mam jakieś takie małe modeliki kolejowe które się nazbierały jako wkładki i dodatki do rożnych wydawnictw i jak oglądam coraz częstsze relacje i galerie "H0" to kusi mnie strasznie do kolejnej zdrady moich latadeł na rzecz kolejek ; )

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-09-10 15:27  Odp: [relacja/galeria] Wagon platforma PWM-15 [GPM 1:87]
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

"Kolejki" mają coś w sobie. Jest to pewnie tęsknota za wakacyjnymi podróżami, za magią kolei. Ja mam też cały segregator w skali H0. Tylko kleic ;-))

A co do zderzaków to są i okrągłe i kwadratowe.
Teraz sprawdzałem: jest 6 aukcji z kołami i 8 zderzaków różnych. Powodzenia.
Rysiu.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024