FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
25-08-10 22:41  [Nowość] Fantom Model nr 3 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:200
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Właśnie odebrałem z drukarni pół tony modeli z krążownikiem Suzuya w skali 1:200. Zainteresowanych zapraszam, cena 70 zł. Więcej informacji na stronie wydawnictwa.



Kilka informacji:
-34 arkusze A4 z elementami, dość gęsto upakowanych
-stan na 1944, starałem się odtworzyć wygląd okrętu z ostatniej akcji: bitwy w zatoce Leyete
-111 rysunków plus plan generalny. Rysunki wykonane "starą" szkołą, może nie wyglądają tak efektownia jak te wyrenderowane np. z Rhino., ale za to wydają mi się bardziej przejrzyste.

Zasadniczo jest to ten sam model, co wydany wcześniej w skali 1:300. Dokonałem kilka niezbędnych zmian konstrukcyjnych, m.in. zwiększenie grubości tektury do podklejania z 1 mm na 1,5 mm.

Ilość części jest taka sama jak w modeli 1:300, mimo tego mam nadzieję, że dokładność odwzorowania będzie zadawalająca dla większości modelarzy. Nie zmieniłem także w większości przypadków opisu części do wykonania opcjonalnego, to dla uniknięcia pomyłek w oznaczeniach i opisie, oraz przyśpieszenia pracy przy przygotowywaniu modelu do druku. Elementy opcjonalne pozostawiam każdemu do ocenienia samodzielnie czy chce je wykonać. Na pewno w 1:200 można pozostawić więcej tych najmniejszych detali.

Dodatki do modelu - blaszki, elementy wycinane laserowo, będą dostępne wkrótce, będę o tym sukcesywnie informował.

Pozdrawiam

--
wydawca przez małe "w"

 
25-08-10 23:04  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 3 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:200
kanibal   

Po HMS Repulse, wydawnictwo dostaje ode mnie kolejnego wielkiego plusa za ten krążownik. Jak patrzę na zdjęcia tego modelu to aż chce się kleić. Super, że do modelu będą dostępne akcesoria (blaszki, elementy wycinane laserowo) zawsze odstraszała mnie na okrętach IJN drutologia, drobne elementy. Zaoszczędzi to sporo czasu a efekt znacznie lepszy.
Pozdrawiam Wydawcę i wszystkich modelarzy.

Post zmieniony (25-08-10 23:09)

 
27-08-10 17:19  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 3 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:200
Teledzin   

Nareszcie jest... I za cenę, która w zeszłym roku może trochę szokowała, ale teraz w porównaniu z Nischinem czy Takao taniocha. Dobra robota Fantom. Czekam na następne modele... np. Good Hope

 
27-08-10 18:12  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 3 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:200
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

DUZE BRAWA ;-)

Pozdrawiam z daleka ;-D

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
27-08-10 19:42  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 3 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:200
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mniam :)

--

 
27-08-10 20:33  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 3 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:200
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Choć mam w 1:300 to czekałem na 200 i się doczekałem. Piękny okręt, piękny model no i ta grafika jest super o cenie nie wspomnę. Oby więcej takich perełek.
Dzięki Artur!!!

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
28-08-10 07:01  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 3 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:200
Thunder909 

 

No prosze nie tak skromnie. Dwa modele wydane ,dwa trafienia w dziesiatke. Jak dla mnie : Wydawca przez duze W .
Ta okladka tego modelu ma cos z tych tamtych dawnych od Pana Werki. Od razu serce zaczyna szybciej bic. Model z kategorii : "TEN musze miec " .
Zycze mniej pecha niz z Repulse i dobrej sprzedazy !

 
28-08-10 12:57  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 3 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:200
volsebix   

Model z kategorii obowiazkowych.
Czekam na blaszki i laserki .
GRATULACJE ZA JAKOSC I CENE > !

 
28-08-10 20:40  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 3 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:200
ROBO 

 - 10

...no to pewnie jesienia rusza nowe ciekawe relacje :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
31-08-10 07:57  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 3 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:200
krzysiek   

Można smiało powiedzieć, że to Wydawnictwo jest przyjazne modelarzom, bo wydaje wspaniale opracowane modele w przyzwoitej cenie ! A więc każdy modelarz ma niejako obowiązek wspierać takie Wydawnictwo !!!

--

Post zmieniony (31-08-10 07:57)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024