FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-08-10 19:56  [Relacja] HMS BELLONA - Shipyard 1:96
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam Szanowne Grono Modelarzy bardzo serdecznie.
To moja pierwsza relacja na tym forum z którego czerpałem i czerpie inspirację przy budowie modelu Bellony. Przejrzałem naprawdę wiele relacji i galerii i wnioski moje są w tym temacie jednoznaczne - wysoki poziom tej sztuki mnie naprawdę "powalił na kolana" Mam nadzieję że moja praca okaże się równie ciekawa i inspirująca dla szerokiego grona młodych modelarzy którzy tu z pewnością prędzej czy później "dotrą".
Jako "młody " forumowicz bardzo proszę o uwagi odnośnie prowadzenia relacji przeze mnie oraz konstruktywną krytykę od bardziej doświadczonych w tej materii modelarzy.
Na koniec wszystkich bardzo serdecznie zapraszam i życzę miłych wrażeń oraz z góry dziękuje za ewentualne uwagi odnośnie prowadzenia relacji pod względem merytorycznym jak i praktycznym.



Budowę modelu rozpocząłem od zapoznania się z rysunkami montażowymi i dokładnemu przeanalizowaniu każdego etapu budowy modelu. Zeszyt jest formatu A3 więc wszystkie rysunki montażowe są dość dobrze widoczne choć nie obyło się bez drobnych błędów w oznaczeniach części - ale to akurat jest mało istotne bo to naprawdę są drobne elementy.

Jak na razie budowa idzie pełna parą. Poniżej przedstawiam szkielet statku z przyklejonym dolnym poszyciem



--

Post zmieniony (26-08-10 20:21)

 
26-08-10 20:33  Odp: [Relacja] HMS BELLONA - Shipyard 1:96
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kiedy szkielet wraz ze wstępnym poszyciem wysychał, zabrałem się za pokłady - jest ich pięć więc było co robić. Postanowiłem wykorzystać wiedzę zaczerpniętą z forum i zrobić je z pasków okleiny która wykorzystuje się do oklejania obrzeży mebli.
Paski są pocięte na szerokość 3mm i z dłógości przycięte według potrzeby.



--

Post zmieniony (26-08-10 21:00)

 
26-08-10 20:45  Odp: [Relacja] HMS BELLONA - Shipyard 1:96
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oto efekt mojej pracy nad pozostałymi pokładami:



Również pokusiłem się o ułożenie mozaiki w kajucie kapitańskiej - chyba - przynajmniej tak mi się wydaje. Kosteczka czarno biała pocięta na wymiar 3,6 x 3,6 mm i ułożona na uprzednio skserowanej i podklejonej części pokładu :o)



--

Post zmieniony (26-08-10 21:06)

 
26-08-10 20:50  Odp: [Relacja] HMS BELLONA - Shipyard 1:96
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

I jeszcze ogólny efekt całości na tym etapie budowy - w załączeniu kilka zdjęć:



--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
26-08-10 21:00  Odp: [Relacja] HMS BELLONA - Shipyard 1:96
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W między czasie jak coś mi schnie a nie chcę tracić czasu na zbędne rzeczy pociąłem listewki o gróbości 1mm na szerokość 3mm, z arkusza balsy. postanowiłem spróbować okleić wstępne poszycie listewkami i sprawdzić jak to będzie wyglądać w rzeczywistości.

Zrobiłem sobie mały przyrząd który ułatwił mi pracę, listewki cięte skalpelem bez większego wysiłku na równą szerokość -każda.



I efekt końcowy:



--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
26-08-10 21:23  Odp: [Relacja] HMS BELLONA - Shipyard 1:96
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Zasiadam w pierwszym rzędzie ;) też sklejam Bellonę, więc życzę powodzenia w budowie.

 
26-08-10 21:52  Odp: [Relacja] HMS BELLONA - Shipyard 1:96
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

dzięki Piotrek - mam nadzieje że zobaczę twoją relacje w budowie "tego modelu" i mam nadzieję że mogę liczyć na pomoc? :o)

--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
27-08-10 08:41  Odp: [Relacja] HMS BELLONA - Shipyard 1:96
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
Projekt ambitny efekt końcowy wynagrodzi wszystkie chwile zwątpienia. Z przyjemnością popatrzę i powspominam swoje zmagania z tym modelem. Maszty i reje domyślam się, że Wykonasz samodzielnie?
Pozdrawiam.

 
27-08-10 09:43  Odp: [Relacja] HMS BELLONA - Shipyard 1:96
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki Krystian - Twoja galeria również była moją inspiracją i nie jako podjęcie decyzji o Bellonie było wynikiem obejrzenia również Twojej pracy. Naprawdę podoba mi się ten "stateczek" i mam nadzieję że budowa będzie ukończona. Jednak na pewno nie jest to model który buduje się w kilka miesięcy - mam tego świadomość. Maszty i reje - nie wykonam samodzielnie, z dwóch względów - pierwsze jest to że w ten sposób mogłem przyspieszyć budowę i tak dość trudnego i pracochłonnego modelu, a drugi powód - to wynik końcowej estetyki modelu - z pewnością taki zestaw masztów dokładnie wytoczonych będzie prezentował się lepiej i nie udałoby mi się zrobić takich masztów przy tak skromnym warsztacie jaki posiadam. Jednakże założenie jest jedno - wykonać jak najwięcej elementów samodzielnie - jedno odstępstwo które zrobiłem to - maszty i reje - w dalszej pracy nad Belloną nie przewiduję kupowania gotowych elementów.
Pozdrawiam i czekam na uwagi :o)

--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
27-08-10 11:46  Odp: [Relacja] HMS BELLONA - Shipyard 1:96
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No to kibicujemy. Powodzenia!!

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024