FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
31-08-10 10:25  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 3 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:200
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


No cóż, każdy ma swoją politykę cenową, zależy czy woli sprzedać 100 modeli po 100 zł czy 200 po 50 zł. Ale 70 zł to IMHO nadal dużo, więc nie ma co mnie tak chwalić.

Ponieważ już rozesłałem pewną ilość modeli, więc wyprzedzam pewne uwagi i wyjaśniam błąd, który wyszedł już podczas druku. Mogłem go poprawić dodając erratę, albo drukując cały arkusz, ale zdecywdowałem się zostawić (koszty, koszty) ponieważ nie ma on żadnego znaczenia w sklejonym modelu.

Na jednej z części 81L, na arkuszu , wiadomo, trzynastym, podczas układania części wysuneły mi się nożyczki. Ale jest to podstawa pod działo 125 mm, w gotowym modelu ten fragment zostanie całkowice zasłonięty przez działo, więc będzie niewidoczny. Na załączonym obrazku pokazuję o co chodzi. Czerwony kontur to obrys podstawy działa 125 mm.



Pozdrawiam

--
wydawca przez małe "w"

 
31-08-10 11:39  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 3 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:200
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Kiedyś to pisałem na temat ceny modelu, że łatwiej sprzedać 200 po 50zł, niż 100 za 100zł.
Bo nawet większości nawet jak nie skleją modelu to kupi za 50zł.

 
31-08-10 15:17  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 3 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:200
kanibal   

Witam.
Fantom Model- nie ma co się przejmować tym drobiazgiem, przecież i tak nie będzie tego widać. Drukowanie erraty w tym przypadku wydaje się niepotrzebne.
Pozdrawiam i życzę kolejnych świetnych modeli.

 
31-08-10 15:46  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 3 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:200
ROBO 

 - 10

Ale 70 zł to IMHO nadal dużo, więc nie ma co mnie tak chwalić.



- ale bardziej przyjazne kieszeni niz 120-150 czy 200 zeta :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
20-09-10 10:52  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 3 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:200
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Informuję, że są dostępne: szkielet i detale wycinane laserowo.

Natomiast blaszka fototrawiona i toczone lufy powinny być dostępne na początku następnego tygodnia.

--
wydawca przez małe "w"

 
27-09-10 00:24  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 3 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:200
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Widziałem w czerwcu ten model w 1:300 i od tego czasu ostrzyłem sobie zęby na 1:200.
Warto było czekać model naprawdę dobrze opracowany - szczegółowość, parę możliwości wykonania niektórych detali czyni go naprawdę atrakcyjnym.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
28-09-10 20:10  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 3 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:200
Thunder909 

 

Bardzo pozytywnie przyjalem ze duzo czesci jest dodanych jako zapasowe. Tej rezerwy jest od groma i w razie zepsucia czesci mozna bez problemu siegnac po nastepna. Super pomysl !

 
21-10-10 10:13  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 3 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:200
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Informuję, że do modelu dostępnę są blaszki fototrawione (dwa w komplecie).

--
wydawca przez małe "w"

 
22-10-10 11:31  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 3 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:200
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Niżej przestawiam kilka zdjęć z budowy "dużej" Suzuya w wykonaniu Sylwka Grabarczyka - Syjka. Nie wiem ile przy okazji budowy kadłuba poleciało "mięsa", ale dla mnie efekt wygląda ok :-) Więcej informacji jeżeli będą pytania udzieli Syjek.

Nie tworzę odrębnej relacji, bo według słów Syjka nie gwarantuje, że będzie w stanie robić regularnie zdjęcia.















--
wydawca przez małe "w"

 
22-10-10 14:35  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 3 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:200
mak 

 

Czy mi się zdaje, czy są niejednolite odcienie poszycia w okolicach rufy?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024