FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-08-10 19:40  [Galeria] DHC-1 Chipmunk wyd. WAK
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Witam Was ponownie!

Dziś kolejny model, sklejony niemal przed chwilą, forumowiczom na pewno dobrze znany. Jest to mój trzeci model. Dobrze opracowany, prosta konstrukcja, niemniej nie ustrzegłem się błędów dzieki czemu wyszło jak wyszło...
Zapraszam do ogladania, zadawania pytań, komentowania i co kto chce...

OK. Zdjęcia:



Na razie tylko tyle. Bardziej szczegółowe zdjęcia w późniejszym terminie :)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
22-08-10 21:53  Odp: [Galeria] DHC-1 Chipmunk wyd. WAK
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Gratuluję, widać że robisz postępy i szybko się uczysz. Jak na trzeci model jest super, razi jedynie "rozlany" retusz na niektórych częściach, widać też drobne niedokładności. Nieźle radzisz sobie z okrągłościami. Krawędź natarcia kształtowana na mokro?

--
pozdrawiam
Piotr


 
22-08-10 22:19  Odp: [Galeria] DHC-1 Chipmunk wyd. WAK
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dobrze sklejasz, możesz napisać czym retuszujesz? I czy go lakierowałeś. Jedyne co mi się nie podoba to tło :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
23-08-10 08:32  Odp: [Galeria] DHC-1 Chipmunk wyd. WAK
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Piotr D. co do krawedzi natarcia i innych zaokraglen to bylo tloczone, giete na sucho, zadnych kombinacji z woda... Model przed wycieciem zaimpregnowalem lakierem nitro i to sporo. Robiłem to wałkiem, po ktorym pozostawaly miejscami drobne pecherzyki, ktore potem likwidowalem drobnym papierem sciernym. Lepiej tak niz pedzlem. Robiac pedzlem tego lakieru po jednym malowaniu byla wg mnie zbyt cienka warstwa... Gruba warstwa z wałka dala niemal efekt koncowego lakierowania. na zdjeciach tego nie widac ale w rzeczywistosci tak.
Retusz pactrami glownie. Czarny kolor natomiast to black grey z model master, pasuje on do czarnego koloru z wycinanek:) Musze sie przyznac ze jestem leniem w retuszowaniu i jak masz zołty to nie rozjasniam go tylko daje taki jaki mam i robie to tak, ze leje kolor i scieram nadmiar, czasmi zbyt pozno i powstaje to co zauwazyl Piotr. Model jak wspomnialem sporo zaimpregnowany wiec farba nie lapie tak szybko i mozna tak robic, kwestia wprawy:) Na koniec miejscami polakierowalem blyszczacym humbrolem, np kolpak smigla, ale nie chce sie za bardzo swiecic. Moglem go pomalowac na srebrno i wtedy lakierowac, lepiej by chyba to wygladalo. Gdzies w necie widzialem zdjecie tego samolotu z takim wlasnie kolpakiem.
Pierwszy raz też robiełem otwór WPS (wyciać po sklejeniu), jakieś techniki tego? Mordowalem sie niezmiernie z ta czescia... prosze o rady

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
24-08-10 20:28  Odp: [Galeria] DHC-1 Chipmunk wyd. WAK
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1



--

Post zmieniony (25-08-10 15:00)

 
24-08-10 22:41  Odp: [Galeria] DHC-1 Chipmunk wyd. WAK
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Moje gratulacje. Mój trzeci model w życiu nawet nie dorastał do pięt Twojemu wykonaniu. Myślę że możesz śmiało brać się za modele z wyższej półki. Wbrew pozorom wcale nie są trudniejsze do wykonania, co najwyżej bardziej pracochłonne. Powodzenia.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
25-08-10 07:05  Odp: [Galeria] DHC-1 Chipmunk wyd. WAK
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

RomanC tak na dobra sprawe to jest moj model numer dobrze ponad 10, tyle ze trzeci po 11-letniej przerwie;) ale dzieki.

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
25-08-10 08:42  Odp: [Galeria] DHC-1 Chipmunk wyd. WAK
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Owiewka tłoczona, kupna?

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
25-08-10 12:49  Odp: [Galeria] DHC-1 Chipmunk wyd. WAK
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Płaskie kawałki folii, troche grzane pod zarówka, reszta przyklejona co tam nie pasowalo w ksztalcie...

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
13-09-10 02:37  Odp: [Galeria] DHC-1 Chipmunk wyd. WAK
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Tak na szybko ;) (4h walki z zaznaczaniem kopiowaniem poprawianiem rozjasnianiem itp)


--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024