FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-08-10 07:34  [R/G]Sd.Kfz. 132 Marder II - WAK
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam w kolejnych zmaganiach z materią zwana kartonem. Pora podjąć temat znany nie ruszany wszyscy kleją Mardery więc i ja sobie skleję ale dla przekory tego z Waku. Zaczynamy miętolenie tematu Sd.Kfz. 132 Marder II. Podobno najgorsze w nim jest działo i działo się jak je sobie miętosiłem i coś mi wyszło

Pierwszy raz zaimpregnowałem karton lakierem akrylowym efekt jest ok trzeba tylko uważać na nity bo gorzej się trzymają. Najbardziej kłopotliwym elementem był sam zamek zawsze mam z tym jazdę. Retusz drucików nie trafiony ale już jest to poprawione do sprawdzenia w kolejnej odsłonie. Pozostało jeszcze ulepić podwozie ale to już znamy w 80% z Faminga w sumie to rodzinka.
Pozdrawiam.

Post zmieniony (09-09-10 08:36)

 
23-08-10 10:57  Odp: [R]Sd.Kfz. 132 Marder II - WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czekałem kiedy weźmiesz się za ten model : ) I bardzo się cieszę, że to zrobiłeś. Prawdę powiedziawszy też go już miałem na warsztacie, lecz w którymś momencie przerosły mnie gąsienice - na chwilę obecną nie jestem w stanie ich zrobić tak jakbym chciał.
Powodzenia, będę podglądał.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
23-08-10 13:23  Odp: [R]Sd.Kfz. 132 Marder II - WAK
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kuuuurcze...
Też bym chciał tak szybko,ładnie i dużo sklejać... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-08-10 07:39  Odp: [R]Sd.Kfz. 132 Marder II - WAK
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
Dziś mała aktualizacja przed urlopem żeby nie było że nic się nie dzieje. Działo skompletowane z poprawionym retuszem.

Buda podwozia nabiera koloru. Nity będą później bo BCG gorzej trzyma na lakierze.

Na koniec rzut ogólny na całość.

Znalazłem mały błąd z kolorami jest lustrzane odbicie barw ale da się przeżyć. Chodzi o dolną prawą osłonę wizjera.
Pozdrawiam

 
28-08-10 21:27  Odp: [R]Sd.Kfz. 132 Marder II - WAK
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Widzę że przewaga "pancerki" a ta Bellona to przypadek?
Nieźle Ci to wychodzi i chyba musisz mieć na prawdę sporo czasu, żałuje że tyle nie mam.
Pozdrawiam SEB :o)

--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
06-09-10 08:18  Odp: [R]Sd.Kfz. 132 Marder II - WAK
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
Trochę mnie nie było ale kuna rośnie.

Koła już są

Demon problem z gąskami rozwiązany - będą laserki ale to nie takie chop siup sam jestem ciekaw ja sobie z tym poradzę.
Pozdrawiam.

 
06-09-10 11:41  Odp: [R]Sd.Kfz. 132 Marder II - WAK
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Podoba mi się taka "robota" - precyzja i dokładność - przy tej materii niezwykle wskazane -
Pozdrawiam SEB.

--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
09-09-10 08:36  Odp: [R/G]Sd.Kfz. 132 Marder II - WAK
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
Kuna jest już kompletna czas na galerię. Budowa była przyjemna choć jak ostrzegał Mario9 dość pracochłonna (działo) ale efekt końcowy jak zawsze wynagradza wszystkie wylane krople potu. Dwie rzeczy zrobiłem pierwszy raz. Zaimpregnowałem wycinankę lakierem akrylowym (w WAK-ach to raczej konieczność - moim zdaniem) oraz zastosowałem gąsienice laserowe GPM-u (zostało mi jeszcze 15szt ogniw zapasu - reszta jest na modelu). Gąski też impregnowałem ale caponem z obu stron arkusza – matko jaki on ma intensywny aromat. Od siebie dołożyłem klasyczne wiaderko trochę linki na boku i zrolowana siatka maskującą na „pałąku” nie wiem jak to fachowo nazwać.
Za sugestią Jaśka lewarek saperka i nożyce pomalowane na czarno i przetarte gunmetalem - efekt mi się podoba.
Pora na fotki.

Na koniec zdjecie z braciszkiem.

Pozdrawiam.

 
09-09-10 10:01  Odp: [R/G]Sd.Kfz. 132 Marder II - WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jestem na "tak", bardzo ładny model Ci wyszedł. Mam pytanie odnośnie gąsek. Że z GPMu to już wiem, że caponowane to już wiem, ale jak klejone - rozcinałeś na pojedyncze ogniwa, czy kleiłeś całą taśmę? I jak Ci się z nimi wogóle pracowało.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
09-09-10 10:19  Odp: [R/G]Sd.Kfz. 132 Marder II - WAK
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Demon mało mogę powiedzieć bo to debiut ale nie rozcinałem pasków na pojedyncze ogniwa. Na koło napinające i napędowe uciąłem po ok 14 ogniw ciągłego paska po czym delikatnie naciąłem z zewnątrz. Cały element bez problemu naddał się do pożądanego kształtu potem dokleiłem zęby, pazury i dołączyłem do reszty gąsienicy. Widzę, że jak sam czegoś nie skopie to jest ok. Polecam innym.
Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024