FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-08-10 14:06  [G] Błyskawica-powrót po latach.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum kilka słów o sobie. Mieszkam w Wagrowcu, mam 46 lat i jestem leśnikiem. Modelarstwem zajmowałem się w ubiegłym wieku, w czasach podstawówki. Ostatni model skleiłem w ... 1979 ! roku. Potem jakoś nie było czasu.Pomagając znajomemu w remoncie domu , znalazłem w piwnicy cztery kartonówki : MM Błyskawicę, MM Breguet XIX B2, Fly Model Blohm-Voss BV 138 i HMV torpedowiec/kontrtorpedowiec B98. Niestety ten ostatni i Breguet uszkodzone przez wilgoć. Po tym odkryciu coś we mnie zaskoczyło i zacząłem przeglądać różne fora modelarskie. No i w marcu ruszyła budowa Błyskawicy (na Blohm-Voss BV 138 jakoś nie miałem chęci i miejsca w domu). Model ten potraktowałem jako ,,ćwiczebny". Pierwszy raz wykonywałem retusz, relingi, drabinki i inną delikatną waloryzację. W czasie budowy zrobiłem kilka/ kilkanaście jak to piszą niektórzy, baboli i nie wszystko wyszło mi tak jak bym chciał. Ale mam nadzieję że z każdym nastepnym modelem palce będą coraz sprawniejsze i będzie coraz lepiej. Życzę miłego ogladania.








--

Post zmieniony (10-08-10 14:15)

 
10-08-10 14:45  Odp: [G] Błyskawica-powrót po latach.
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Widzę, że dbasz o szczegóły Borowy. Bardzo dokładnie, równo wykonałeś relingi i inne elementy z drutu oraz bulaje. Mnie się podoba. Jest czysto. Do pełnego efektu brakuje wykonania poszycia okrętu.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
10-08-10 14:50  Odp: [G] Błyskawica-powrót po latach.
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Mnie się podoba. Model zrobiłeś na przyzwoitym poziomie. Pontony i działka p.lot wyglądają super. Reling też prezentuje się nieźle. Życzę kolejnego udanego modelu!

--
Pozdrawiam!

 
10-08-10 15:59  Odp: [G] Błyskawica-powrót po latach.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Borowy, piękny Twój powrót.
Mnie zachwyciła dbałość o czystość kartonu i to, że nic Ci się tam nie wichruje. Druty też ok.
Oczywiście do potrenowania parę powtarzalnych chwytów (m in. retusz – przed, nie po łączeniu; samo łączenie na styk na BCG po zeszlifowaniu pod skosem krawędzi, nacięcia i wycięcia kartonu od wewnątrz przy skalaniu pudełek).
Generalnie – fajnie.
Powodzenia z następnym projektem.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
10-08-10 22:34  Odp: [G] Błyskawica-powrót po latach.
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Bardzo ładnie i czysto sklejony model. Gdybyś nie napisał że to Twój pierwszy po tak długiej przerwie to nikt by się pewnie tego nie domyślił :) Widać że czerpiesz garściami z informacji i patentów na forach modelarskich, i bardzo dobrze, tak trzymać!

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
10-08-10 23:12  Odp: [G] Błyskawica-powrót po latach.
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

A czemu zes dna nie zrobil?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
11-08-10 14:25  Odp: [G] Błyskawica-powrót po latach.
ROBO 

 - 10

.....szkoda,ze dna nie ma ale tak i tak mi sie podoba :)


- gratuluje Błyskotki i powodzenia przy nastepnym modelu :]

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
11-08-10 20:01  Odp: [G] Błyskawica-powrót po latach.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Dziękuję wszystkim za opinie. Cieszę się że są pozytywne, chociaż zdaję sobie sprawę z niedoskonałości modelu w porównaniu do większości forumowiczów. Oglądając niektóre relacje szczęka leży na podłodze, tak jak wczoraj gdy przeglądałem relację z budowy Bismarcka przez Arta (na 100 % tworzy go przy pomocy jakiś czarów bo bez nich to jest niemozliwe !). Napewno przy następnym okręcie wykorzystam uwagi zawarte w postach oraz nowinki wyczytane na forum i postaram sie o jeszcze lepsze wykonanie. Model robiłem bez dna po pierwsze z tego wzgledu, że półka na któerj będzie stał (w biurze) ma tylko 17 cm wysokości, a po drugie chcę zrobić do niego ,,sztuczne morze" (sprawdzić się jak mi to wyjdzie). Pozdrawiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024