FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1 
10-08-10 13:09  [G] Kawasaki Ki-78 Ken-san 1:50
piotter 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 12

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Witam

Kawasaki Kenzan to japoński samolot badawczy i rekordowy ( w zamierzeniach ) z 1941 roku.
Samolocik zaprojektowany przez Krzycha 74, relacja do obejrzenia tu, dostępny będzie na Ecardmodels.com.

Wnętrze kabiny, bardzo ładne podwozie z wnękami, duża ilość segmentów kadłuba daje ładny kształt ( daje też w kość wykonawcy :) ).
Ale warto, bo to ładny samolot jest.

Kolejny "cudak" na półkę.

No i te akcenty patriotyczne w malowaniu ;).

--

Post zmieniony (13-08-10 13:04)

Odpowiedz na tę wiadomość 

10-08-10 14:53  Odp: [G] Kawasaki Kenzan 1:50
syriusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9

- 16

piotter jak sam napisałeś "cudak" - zgadzam się. Model ma nie duże rozmiary. Jest ciekawy. Przyczepie się do kabinki, mogłeś dokładniej wyciąć jej elementy, za to wnęki podwozia OK.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

10-08-10 15:18  Odp: [G] Kawasaki Kenzan 1:50
Jorzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 19

- 2

Samolot jak samolot wydawałoby się.
Krzychu74 utwierdził nas w przekonaniu iż warto brać na tapetę niecodzienne projekty mało popularne i mniej znane szerszemu gronu modelarzy.
Ten japoński samolocik bez uroku i wojskowego kamuflażu, jednak wart jest chwili uwagi.
Nie był przeznaczony do zastosowania bojowego, budowany z myślą o pobiciu swiatowego rekordu prędkości, oraz badania innych parametrów w locie choćby z tego względu zasługuje na poświęcenie mu chwili uwagi.
Modelik bardzo ciekawie się prezentuje, podwozie wraz z wnekami jest bardzo ładnie wyeksponowane.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,Typ 5 Chi Ri,

10-08-10 15:31  Odp: [G] Kawasaki Ki-74 Ken-san 1:50
Stealth 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24

- 1

Wyjątkowo ładny samolot. Aż się prosi o powiększenie do 1:33, ładnie by wyglądał obok Me-209...

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

10-08-10 15:37  Odp: [G] Kawasaki Ki-74 Ken-san 1:50
piotter 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 12

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Ano święta prawda. I co do kabiny i co do wartości tematu ;).

Kabina to moja zupełna porażka.
Kleiłem ją z bardzo cieniutkiej folii. Ładna ale piekielnie trudno się formuje i klei. I im bardziej chciałem to poprawić tym gorzej wychodziło. Chyba lepiej byłoby ją po prostu wytłoczyć.
Wnęki podwozia też zresztą wymęczyłem nieźle...

A co do atrakcyjności takich tematów to co tu dużo pisać?
Więcej proszę ! :)

Chciałbym jeszcze raz zwrócić uwagę na staranny projekt tego modelu.
Wciąż podziwiam to, że można (a może się nawet powinno :) ) przeskalować go do 1:33 i będzie to model BEZ uproszczeń.

[ Uprzedzając pytania i ewentualne komentarze - z tego co wiem będzie dostępny tylko w wersji 1:50 na Ecardzie. ]

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

10-08-10 15:53  Odp: [G] Kawasaki Ki-74 Ken-san 1:50
Ziga 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4

Piękny samolot. Gratulacje dla projektanta za tak mało znany temat i dla testowego sklejacza ;-) Więcej takich modeli!

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

10-08-10 15:57  Odp: [G] Kawasaki Ki-74 Ken-san 1:50
Stealth 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24

- 1

Piotter, w sumie masz rację - myślę że wystarczyłoby przeskalować ten model, chociaż przy powiększeniu jeden element mógłby nieco razić, mianowicie kołpak śmigła, który przy tej skali lepiej byłoby skonstruować z segmentów.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

10-08-10 22:35  Odp: [G] Kawasaki Ki-74 Ken-san 1:50
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16

- 8

Piotrze, a może by tak jeszcze zdjęcie rodzinne wszystkich Twoich 50-tek?

--

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

11-08-10 13:27  Odp: [G] Kawasaki Ki-74 Ken-san 1:50
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4

Witam!
Dziękuję za miłe komentarze. :-)
Specjalne podziękowania dla piottera, który poświęcił swój czas, papier i tusz na jego przetestowanie. Dzięki Piotrek! :-)
Do niedawna sam nie wiedziałem o Ken-san`ie i trafiłem na niego przypadkowo przy szukaniu dokumentacji do innego samolotu. Spodobał mi się i mimo, że próżno szukać u niego uzbrojenia i bojowych osiągnięć, pomyślałem sobie, że może być ciekawym tematem jako model.
Co do skali 1:33 to już wypowiadałem się kilkakrotnie na jej temat (np. w temacie Hawker Heron`a) więc nie ma sensu się powtarzać.
Przyznam, że z podwoziem miałem wiele obaw ponieważ był to mój pierwszy model z podwoziem chowanym w skrzydła. Podpatrywałem rozwiązania w relacjach sklejania modeli projektowanych przez bardziej doświadczonych Kolegów i na szczęście obyło się bez większych boleści.
Na podstawie bardzo skomplikowanych wyliczeń wykonanych za pomocą liczydła wychodzi na to, że następny model będzie moim 10-tym w skali 1:50 więc taki mały jubileusz. :-)
Jeśli Piotrek będzie mieć chęć prowadzić dwie równoległe relacje to i tutaj was trochę pomęczymy relacją (chociaż podczas relacji ze sklejania Folkerts`a zmęczenie było ogromne i nikt oprócz Piotrka nie miał sił na pisanie... ale może za drugim razem się uda. ;-) ). Uprzedzając pytania nie będzie to tym razem samolot japoński bo 5-ciu "Japończyków" na 10 modeli to trochę za dużo. Pozwólcie, że narazie nie zdradzę co to będzie (chyba na stare lata robię się coraz bardziej przesądny ;-) ), ale mam nadzieję, że wam się spodoba.
Przyłączam się do prośby Maćka o "rodzinne" zdjęcie. :-)

Pozdrawiam.

--
"P" G i N
Blog

Sklepik

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018