FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-08-10 13:23  [G] Type 95 Ha Go - GPM 1/25
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Z tygodniowym opóznieniem w stosunku do zakładanego planu, na poligon wyjechał japoński czołg Type 95 Ha Go.
Prace nad modelem trwały od zeszłego roku, jednak zostały zawieszone, na dłuższy czas, projekt został wstrzymany na etapie zamkniętego kadłuba i wieży, bez układu jezdnego i detali.
Pod koniec czerwca 2010 prace wznowiono i oficjalnie z dniem 08.08.2010 wciągnięto czołg na ewidencje wyposażenia ,,poznanskiej armii"
Cóż mogę powiedzieć o tym modelu, jako iż jest to stare opracowanie GPM-u nr 113 model na ówczesne czasy nie był rewelacyjnie opracowany i posiada kilka nieścisłości w opracowaniu.
Niemniej temat podjąłem przy założeniu że nic nie będę zmieniał i wykonam model tak jak to projektant opracował. Będzie to model porównawczy z nowym wydanym przez WAK.
Jedyne na co sie zdecydowałem,to zmienić malowanie i użyć laserowych gąsek (dedykowanych do Wakowskiego modelu).
Malowanie ręczne, wstępnie podkład-pierwsza warstwa, kolory właściwe-druga warstwa, lakier i na koniec suche pigmenty. Efekt jak dla mnie zadowalajacy.
Jedyne co sknociłem to koła napinające, wyszły za szerokie i gąski w tym miejscu ledwo sie zmiesciły.
Co do reszty to widoczna na zdjeciach, Model ten rzadko albo wcale nie jest widoczny na forach, choć Nasz kolega Sławek ma go w kolekcji.

Model przedstawia czołg w malowaniu 3 kompanii, 14 Pułku Czołgów z Birmy.

Zapraszam do oglądania






Zdjęcia w wyższej rozdzielczości.




--

Post zmieniony (19-02-13 20:11)

 
08-08-10 13:41  Odp: [G] Type 95 Ha Go (GPM)
MAREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17


 - 11

Brawo !! model super , gdyby nie wzmianka ,ze jest malowany to bylem pewien ze super dobrales retusz , dla mnie bomba , pozdrawiam MAREK.

 
08-08-10 14:00  Odp: [G] Type 95 Ha Go (GPM)
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo ładnie wykonana trumna japońskich czołgistów:) Jedynie z tego co widziałem w monografii Ha-go wydawnictwa Lampart, to nity na błotnikach powinny być bardziej płaskie, przynajmniej tak stoi na fotkach. Ale poza tym - ładny model, zwłaszcza, że opracowaanie ma swoje lata.

Pozdrawiam!

 
08-08-10 15:53  Odp: [G] Type 95 Ha Go (GPM)
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Pełen realizm. Gratuluje tak dobrego wykonania.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
09-08-10 15:29  Odp: [G] Type 95 Ha Go (GPM)
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Świetnie zrobiony i pomalowany. Aż się nie chce wierzyć, że to ten stary z GPM. Zresztą, jak go projektowalem z 15 lat temu, to mialem tylko plany z japońskiego czasopisma modelarskiego, ale zdjęć nie było zbyt wiele, by coś poprawić. Nawet z malowaniem byl problem. Model mial mieć malowanie w Tankomastera z 1992 roku, podobne do tego, z modelu, ale nie udalo się tak zrobić. Dlatego jest zielony, taki jaki był w Muzeum w Kubince. Pozdrawiam

--
gienek

 
09-08-10 17:52  Odp: [G] Type 95 Ha Go (GPM)
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Świetny model :) i pytanie skad lub z czego ta siateczka na osłonie wydechu?

--

 
09-08-10 20:37  Odp: [G] Type 95 Ha Go (GPM)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowa.

Stachowitz - masz rację nity na błotnikach powinny być płaskie i mniejsze, ja miałem takie pod reką więc takie zastosowałem;

Syriusz - realizm faktycznie udało mi sie osiągnąć przy użyciu odpowiedniego malowania i delikatnego brudzingu i przypruszenie wszystkiego suchymi pastelami;

gienek - jak na ówczesne czasy zaprojektowałeś dobry model, w miare posiadanej dokumentacji. Obecnie bogatszy w odpowiednią literaturę mogę stwierdzić iż tylko układ wydechowy odbiega od rzeczywistego, mogłem to poprawić bez problemu ale jakoś mi to umknęło.Malowanie faktycznie zdecydowanie podnosi atrakcyjność tego modelu.

Benek- ta siateczka to cienkie tworzywo, kiedys mi sie taki arkusik trafił, nie jest to typowy modelarski dodatek. Wzór siateczki powinien być w romby a nie taki jak na modelu.

Niemniej bardzo jestem zadowolony z wykonania tego modelu.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
09-08-10 22:52  Odp: [G] Type 95 Ha Go (GPM)
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Romby uzyskałbtś kładąc siatkę pod kontem 45 stopni a przynajmniej coś przypominającego rąby tak mi się wydaje ale moge się mylić :)

--

 
09-08-10 22:53  Odp: [G] Type 95 Ha Go (GPM)
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Nie jestem znawcą japońskiej pancerki ,ale dzięki tak pięknym modelom rozpocząłem zapisywanie w komputerze wszystkiego co dotyczy tych czołgów .Mają swój urok w realu ,a także , szczególnie te malowane w kartonie.Gratulacje ,piękny czołg !

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
09-08-10 23:55  Odp: [G] Type 95 Ha Go (GPM)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Niezłe dzieło. Brawo. A te nity to już zupełna korba. Świetny model.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024