FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-07-10 13:38  [R/G] KRAB - Modelik 3/02
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Witam w kolejnej relacji. Ostatnio kleiłem same samoloty więc teraz dla urozmaicenia będzie pojazd. Model zamierzam wykonać w całkowitym standardzie. Autorem opracowania jest p. Waldemar Rychard.
Tak wygląda okładka:

Z powodu ostatnich upałów prace szły powoli, teraz powinny nabrać większego tempa. Budowę ''skorupiaka'' rozpocząłem od podklejenia, wycięcia a następnie sklejenia szkieletu. Szkielet ma bardzo solidną konstrukcję ale mimo tego wzmocniłem podłogę kawałkami tektury. Model można wykonać z otwieranymi włazami ale wg. mnie mija się to z celem ponieważ nie posiada wnętrza, dlatego otworów na włazy nie wycinałem. Miejsca łączenia wręg zalałem bcg i przeszlifowałem.


Obecnie jestem w trakcie oklejania szkeletu poszyciem. Wkrótce pokażę dalsze postępy.
Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (21-09-10 15:19)

 
23-07-10 15:04  Odp: [R] KRAB - Modelik 3/02
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Witam.
Kadłub oklejony. Bardzo nie lubię kleić tak dużych powierzchni i nie za bardzo to wyszło ale pocieszam się tym, że zawsze mogło być gorzej. Aby ułatwić sobie oklejanie siatki poszycia porozcinałem wzdłuż lini gięcia. Retusz nie wyszedł najlepiej, będzie jeszcze poprawiony.


Następnie skleiłem szkielet wieży i okleiłem go poszyciem. Tutaj także siatkę porozcinałem.

Teraz kolej na podwozie.
Pozdrawiam!

--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
24-07-10 00:38  Odp: [R] KRAB - Modelik 3/02
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Bryła gotowa więc czas na drobiazgi :) Ciekaw jestem efektu końcowego. Jak na razie wszystko wskazuje na to że będzie dobrze :)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
19-08-10 10:13  Odp: [R] KRAB - Modelik 3/02
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Witam!
Prace nad modelem cały czas trwają. Na chwilę obecną mam skończony układ jezdny. Był to dość pracochłonny etap budowy dlatego tak długo mi z nim zeszło.
Tak wyglądały poszczególne etapy:
Rolki podtrzymujące oraz wahacze z osiami kół. Tutaj mała uwaga. Instrukcja zaleca zwinięcie osi kół na drucie o śr.2mm ale w takim przypadku nie zmieściłyby się w otwory dla nich przewidziane. Zwinięte ciasno dobrze pasują. To jedyne niedopatrzenie na jakie natrafiłem przy budowie podwozia.


Komplet kół jezdnych:


Koła napędowe:


Napinające:


I złożone w całość:


Następnie zabrałem się za gąski. Są to standardowe paski jakie oferuje wycinanka. Po sklejeniu mają grubośc 1,9 mm co powoduje, że bez rozcinania założenie ich jest praktycznie niewykonalne. Dlatego porozcinałem je na krótsze odcinki oraz pojedyncze ogniwa w miejscach zawijania na kołach napędowych i napinających. Na górnym odcinku nie przyklejałem imitacji gumowych nakładek bo po zamontowaniu błotników nie będą widoczne:


A tak się prezentuje z założonymi kapciami:


Pozdrowienia.

--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
19-08-10 22:14  Odp: [R] KRAB - Modelik 3/02
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Mogłeś jeszcze dać po jednym ogniwie luzem na dole za kołami jezdnymi. Szczególnie z tyłu mi się to rzuciło w oczy. Ale tak to wygląda całkiem do rzeczy :)

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
20-08-10 09:53  Odp: [R] KRAB - Modelik 3/02
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Gdy przymierzałem gąski do kół wydawało mi się, że jest ok ale jak teraz na to patrzę, widzę że faktycznie nie zaszkodziłoby dać po jednym ogniwku. No ale teraz to już po ptokach. Musi zostać tak jak jest.
Pzdr.

--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
21-08-10 15:04  Odp: [R] KRAB - Modelik 3/02
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Witam
Przybyło kilka elementów.
Lemiesz:


Błotniki:


I parę drobiazgów na klapie silnika:

pozdrawiam.

--

Post zmieniony (24-09-10 08:09)

 
21-08-10 15:32  Odp: [R] KRAB - Modelik 3/02
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Paweł kleisz model za modelem. Masz tempo, a i poziom wykonania jest bardzo dobry. Podoba mi się. Zapewne cały czas wolny, poświęcasz klejeniu.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
21-09-10 15:09  Odp: [R] KRAB - Modelik 3/02
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Witam!

Syriusz, cały to może nie, ale napewno większość :)

To ostatnia już odsłona zwana galerią końcową :grin:. Na początku chciałbym przeprosić wszystkich tych którzy liczyli na szczegółową relację. Jakoś nie za bardzo idzie mi prowadzenie relacji. Zdecydowanie bardziej wolę pokazywać już gotowe modele. Mam nadzieję, że ta galeria jakoś wynagrodzi braki w relacji :oops:. Co do samego modelu to jest dobrze opracowany i nie sprawia problemów w budowie a sklejony prezentuje się jak na mój gust dość efektownie. . Ze swojego wykonania jestem nawet zadowolony, choć kilka niedoróbek pewnie by się znalazło :P. Zapraszam do obejrzenia zdjęć jak i komentowania. W razie pytań służę odpowiedzią.

Model skończyłem w ubiegłą sobotę a obecnie mam na warsztacie Hanriota HD 1 z Modelika. Wkrótce zamieszczę jego galerię :)
Tradycyjnie dziękuję wszystkim tu zaglądającym i pozdrawiam.

EDIT: poprawiłem zdjęcia.

--

Post zmieniony (21-09-10 20:32)

 
21-09-10 15:27  Odp: [R] KRAB - Modelik 3/02
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cytat: "choć kilka niedoróbek pewnie by się znalazło"

Ja nie widzę żadnych niedoróbek, co prawda jak na mój monitor zdjęcia są stanowczo za ciemne i musiałem je rozjaśniać by się przyjrzeć szczegółom. Modelik jest precyzyjnie sklejony.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024