FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
24-06-10 23:23  [R/G]Krótka relacja z cyklu ''czas na budowę''
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam :)
Kiedyś wspomniałem, że będę chciał postawić Stara 20 na dioramce ;) , lecz cuś na niej musi być :roll: postanowiłem więc wykonać parę przedmiotów. A oto efekty mojej pracy :

Betoniarka




Kibelek :lol: - w końcu gdzieś trza się załatwić :)


Zastanawiałem się jak zrobić " papę " i kiedy szlifowałem deseczki rozwiązanie samo się nasunęło ;) wziąłem papier ścierny ( granulacja 100 ), przykleiłem go "śliską" stroną do wcześniej przygotowanego dachu i pomalowałem na czarno :)
oto efekt ( większego zbliżenia nie dam rady zrobić, ale myślę że widać )


Zawiasy wykonałem z aluminium :


Pozostały sprzęt


Póki co wstrzymuję pracę przy makiecie, zabieram się za TYTANA 34 D, prace za niedługo ruszą. :mil23:

--

Post zmieniony (05-09-11 14:33)

 
25-06-10 00:23  Odp: Krótka relacja z cyklu " czas na budowę "
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Fajny ten tuning Stara w tle.
Czy obeschnięty beton jest ze szpachlówki Wamodu?

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
25-06-10 03:12  Odp: Krótka relacja z cyklu " czas na budowę "
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Betoniarka fajna, tylko że brakuje jej paru istotnych elementów, czyli mieszadła w środku, sprzęgła przy kole spustowym i kabla zasilającego :) I chyba jest zbyt współczesna jak dla Stara 20 :) Ja bym tu widział raczej coś w tym stylu: http://www.najpewniej.pl/foto/normal/20830.jpg

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
25-06-10 08:08  Odp: Krótka relacja z cyklu " czas na budowę "
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Tomex [Batonus] : obeschnięty beton to wymieszane ze sobą 2 plakatówki - biała i czarna, chciałem zobaczyć jak wyjdzie i jest nawet nawet ;)

Kat : co do mieszadła, to jeszcze je zrobię ;) tak samo jak kabel zasilający ;)
Betoniarkę zrobiłem taką, ponieważ wzorowałem się na zdjęciach z google, i jak szukałem fotek, to tylko takie znajdywałem ;) , ale teraz, jak podałeś fotkę to skuszę się na wykonanie takiej betoniarki ;)

I mam jeszcze pytanko : Betoniarki są elektryczne, prawda ? Więc skąd brali prąd ?? Czy w tamtych czasach mieli już agregaty ?? Jeśli tak , czy mógłbym poprosić o podanie fotki lub linka do fotek z takim agregatem ?? Byłbym wdzięczny :)
Pozdrawiam

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
25-06-10 08:22  Odp: [R]Krótka relacja z cyklu
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

No bez przesady. Star to nie epoka kamienia łupaneg tylko juz połowa XX wieku, prąd juz był. Ale co do przenośnych agregatów prądotwórczych to pewnie były na budowach ale np. gmachu KC PZPR, bo to wiadomo, a na " normalnej" budowie to raczej podłączenie do słupa przez jakiś transformator lub coś w tym stylu bo betoniarka to raczej luksus.
A same akcesoria to SUPER a najleprzy to wychodek hi hi. Tylko za czysty, i drzwi nie ma jak otwierać.

--

Post zmieniony (25-06-10 08:23)

 
25-06-10 08:56  Odp: [R]Krótka relacja z cyklu ''czas na budowę''
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Altrad Spomasz co prawda powstał w 1952, ale nie wiem czy ten model betoniarki już wtedy robili wtedy ;-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
25-06-10 12:05  Odp: [R]Krótka relacja z cyklu ''czas na budowę''
bandi   

Betoniarka to moidel współczesny, Kat zapodał fotkę z ,,właściwą,, betoniarką, no i ,,wtedy,, malowano betoniarki na kolor szary.

 
25-06-10 13:17  Odp: [R]Krótka relacja z cyklu ''czas na budowę''
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Wtedy jedyne generatory były chyba w wojsku, niektórych waaaaaażnych szpitalach i na fermach kurzych.

Na budowę przychodził "pan z elektrowni" , do (najczęściej) linii napowietrznej podłączał kabel, który doprowadzał do "rbetki" czyli rozdzielni budowlanej, którą była zwykła skrzynka blaszana, z piękną trupią czaszka na drzwiczkach. W skrzynce tej były z reguły bezpieczniki , gniazdo "siły" czyli 380V i parę zwykłych gniazdek 220 v.

http://hotlink.empikfoto.pl/albumy24_115019_390816_previews_10749708_1.jpg to taka współczesna wersja.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
25-06-10 17:39  Odp: [R]Krótka relacja z cyklu ''czas na budowę''
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

sony... ale przy klopie brak butelki po denaturacie czyt: nalewka na kościach albo ,, ss spirytus,,

Pozdrawiam
Andrzej K.

 
25-06-10 17:55  Odp: [R]Krótka relacja z cyklu ''czas na budowę''
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

albo jagodzianka na kościach :-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024