FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
24-06-10 19:41  [Relacja/Galeria] Lexington (Shipyard)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Galeria:


Witam,
Długo wahałem się, wybierając model na przywitanie. Nie jest to wcale proste, biorąc pod uwagę, że zakładanie relacji zobowiązuje do jej zakończenia. A nie ukrywam, że choć rozpoczynanie budowy modelu nie sprawia mi większych trudności, to już jej zakończenie jest często nieosiągalnym wyzwaniem:). Dodatkowo, ponieważ moje modelarstwo pełne jest pomyłek, co niestety prędzej czy później przekonująco udowodnię, wybór był tym bardziej trudny.
Wybrałem zatem model, któremu do końca zbyt wiele nie brakuje, czym niesportowo zwiększyłem sobie szanse na zakończenie relacji:).

Model, choć niewielki i stosunkowo mało pracochłonny, może po złożeniu prezentować się całkiem efektownie (nawet jeśli moje wykonanie może świadczyć o czymś całkowicie przeciwnym:)).
Na forum jest już pełna relacja wykonania tego modelu zaprezentowana przez Ikemota. Ani myśląc jej dorównać, pozwalam sobie niejako zdublować temat, podchodząc jednak do tematu od nieco innej strony.
Model wykonany jest całkowicie z wycinanki, choć nie ukrywam, że chroniczny brak czasu oraz lenistwo, skłoniło mnie do wykorzystania również elementów wycinanych laserowo. Niemniej jednak, podstawowym budulcem kadłuba modelu pozostał papier.
Shipyard świetnie wydaje swoje modele. Pomysł podwójnego poszycia sprawdza się znakomicie. W modelu wystarczyło zatem delikatnie zeszlifować pierwszą warstwę, nałożoną bezpośrednio na wręgi, aby otrzymać w miarę poprawny kształt bryły kadłuba. Po poszyciu podwodnej części kadłuba, ewentualne ubytki uzupełniłem niewielką ilością szpachli.


Część podwodną, stosownie do niepisanej mody, pomalowałem na kolor biały (zwykły humbrol). Z górą zakombinowałem nieco bardziej – burty z wycinanki nakleiłem na grubszą tekturę i odwróciłem je tak, by przykleić je właśnie od strony nadruku. Z widocznej strony pozostała zatem „goła” tektura, zabarwiona bejcą, a następnie woskiem. Sama bejca byłaby zbyt mdła, czemu zapobiega właśnie położenie warstwy wosku, znacznie „ożywiającej” powierzchnię burt. W efekcie, zamiast pełni brązu, modelik dostał koloru „zmęczonego”, szarawego drewna, czyli koloru dokładnie takiego, jaki zamierzałem uzyskać.
Nie bez znaczenia, przy takim wykonywaniu kadłuba jest też niska toksyczność użytych środków – obydwa preparaty są prawie bezzapachowe – no może wosk czuć nieco bardziej, jednak można go zupełnie spokojnie stosować w domowych (i wietrzonym) zaciszu.
Podobnie wykonany został pokład. Podobnie – bo pokład pokryty został tylko delikatną warstwą samego wosku, a następnie został przetarty papierem ściernym.
Niestety, zarówno na pokładzie jak i na burtach widać jak nierówno ucięte są deski poszycia. Od czasu do czasu próbuję się oszukać, że „zawalenie” pokładu różnymi rupieciami odwróci choć trochę uwagę od tych niedoskonałości. Z pewnością jednak do końca się to nie uda. Nie będę jednak ingerował w tym momencie w konstrukcję kadłuba. Pozostaje nauka na przyszłość.
Po zbudowaniu kadłuba, reszta już poleciała. Laserowe elementy to wygodny dodatek. Pozostało barwienie i montaż. Troszkę trudu zadałem sobie przy armatach – zwinięte są z papieru w wycinance – drukowanie ich na offsecie to dobry pomysł, a następnie owinięte kawałkami drutu o wcześniej przygotowanym kształcie (różne średnice). I armaty gotowe. Żeby odróżnić je od matu czarnych fragmentów burt, maźnięte zostały czarną błyszczącą, choć spod warstwy kurzu domyślenie się tego może być dość kłopotliwe. W ogóle po obejrzeniu zdjęć ze zgrozą zobaczyłem ile znajduje się na nim kurzu – zapewniam, że ten efekt „postarzania modelu” wyszedł całkiem niezamierzenie i serdecznie za niego przepraszam.

Obecnie na modelu wisi więcej żagli niż widać to na zdjęciach. Chciałbym jednak kolejne zdjęcia zrobić w naturalnym oświetleniu – jak widać eksperymenty ze światłem elektrycznym stosowane na niektórych zdjęciach nie sprawiają korzystnego wrażenia.


Ciąg dalszy prawdopodobnie nastąpi:)
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (04-10-19 23:09)

 
24-06-10 20:40  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Bardzo dużo jest już zrobione. To właściwie nie relacja ale prawie galeria choć jeszcze trochę brakuje. Dotychczasowa jakość pracy na wysokim poziomie sądzę, że tak będzie do skończenia modelu.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-06-10 21:43  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Piękny!
Fajny pomysł z wykonaniem poszycia burt (tektura).
ciąg dalszy musi nastąpić :)

P.S. Pomyśl o jakiejś gablocie. To chyba jedyna opcja na zabezpieczenie żaglowca przed kurzem.

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
27-06-10 22:42  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Ostoja: Rzeczywiście, wydaje się że już bliżej niż dalej. Jednak do galerii jest jeszcze trochę czasu i pracy, a do tego najtrudniejsze przed nami - trzeba się zebrać w sobie, żeby zakończyć. A koniec może być różny - znajdując się w obecnej mundialowej rzeczywistości trzeba pamiętać, że dopóki piłka w grze, wszystko może się zdarzyć:)

Kudłaty998: Dzięki. Choć z zazdrością muszę przyznać, że Twoja „La Belle Poule”, której zdjęć udostępniłeś niestety tylko kilka, pozostaje dla mnie na razie niedoścignionym wzorem. Mam również nadzieję, że na nową aktualizację „Lewczenki” nie każesz długo czekać – bardzo, bardzo interesujący model.
Co do dalszego ciągu - skoro musi nastąpić, to niech następuje:)
Z ociąganiem zabrałem się za wyblinki na wantach i niestety osiągnąłem efekt, którego się obawiałem. Średnica wyblinek, choć wykonana z dużo cieńszej nici, jest za bardzo zbliżona do średnicy want. Przyczyna wtopki prosta – za cienka nić na wantach, a poza tym na wantach jest mocniej naciągnięta. Bałem się dawać grubszej, żeby zachować odpowiednie proporcje. Mierzyłem do tej, którą przeznaczyłem na wyblinki i wyszło jak wyszło. Zapewne swoje zrobiło to, że do obydwu nici stosuję nawilżenie, aby zapobiec mechaceniu, a że nici te są innego pochodzenia to różnie na to nawilżenie reagują – te na wantach straciły trochę na swojej objętości a te z wyblinek niestety nie:)A obiecywałem sobie, że będzie inaczej niż zawsze:)
Dochodzą też kolejne żagle. Na razie jednak ze szmatami się wstrzymuję – czas wzbogacić je o trochę lin, później może już być ciężko. Już teraz mam dziwne wrażenie, że im więcej lin montuję na kołkownicach tym ten model robi się coraz mniejszy, co jest o tyle przerażające, że nigdy za wielki nie był. Choć z drugiej strony mieści się dzięki temu w całości w kadrze:).


Pozdrawiam
Mariaszek

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
31-08-10 11:13  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Odcinek trzeci mocno przesunął się w czasie. Na wakacje postanowiłem bowiem zrobić sobie przerywnik i skończyć Kersainta. I już był w ogródku, już witał się z gąską, gdy w jednym miejscu za mocno pociągnąłem, w drugim nie przytrzymałem i … poszło. Teraz wygląda to tak, jak na obrazku i choć do końca, poza naprawieniem szkód, brakuje niewiele, wracam do koniecznego relaksu przy żagielkach. Kersaint może kiedyś doczeka się galerii, bo samo opracowanie tego modelu z pewnością zasługuje na uwagę, tym niemniej – teraz czas na żagle.

Przy zawieszaniu żagielków, chciałem nadać im pewną wypukłość. A, jako że dla zdrowotności, jako i ze zwykłego lenistwa staram się unikać środków toksycznych (zawsze się czymś takim ubrudzę, wszystko dokoła się lepi, a potem nie mogę siebie i otoczenia domyć i do tego śmierdzi) spróbowałem zrezygnować ze specyfików nitro podobnych. Z krochmalem też jakoś nie szło się nam do pary, zatem postanowiłem ową wypukłość uzyskać jeszcze prościej, według następującego przepisu:
_ _ _ _

„Zaweźmij pół łokcia płótna, o substancji wiotkiej, a barwy jasnej i nakreśl linie podług wzorca, jaki Ci w mądrości pokazano.
Onego nurzaj w mazi lepkiej, przejrzystości pełnej, z wody i bcg się składającej (dodanie syku węża ani nie zawadzi :)).
Takąż płachtę na garniec obły, gładki na powierzchni, nałóż i czuwaj, cierpliwość wykazawszy, aż płachta zmieni stan na suchy
(pamiętaj jednako wprzódy, by garniec ów odpowiednio do czynienia sprawić, smarując go mazidłem tłustawym, lecz nie bardzo).
Zdjąwszy suche płótno, tnij je równo, nakreślonych zawczasu linii przestrzegając.
Uzyskaną formę obtocz linką, by strzępieniu materii odpór dać godny a skuteczny.
Na koniec, gotową płachtę uzyskawszy, na drzewcu ją umieść, ku większej modelu urodzie.”
_ _ _ _

W efekcie wygląda to jak następuje:

Troszkę przybyło na kołkownicach (na razie w stanie surowym:)) i rzut oka na całość:

I teraz, jak w dobrym serialu, przez następnych kilka odcinków oglądalibyśmy to samo, zatem, kolejna emisja będzie dotyczyła epilogu tego etapu, czyli efektu zawieszenia wszystkich płachetek.

Pozdrawiam
Mariaszek

 
31-08-10 11:48  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pięknie. Może byłoby lepiej wcześniej unurzać płachty w herbacie, nabrałyby odpowiedniego kolorku. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-09-10 14:01  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Ostoja: Dziękuję, cieszę się, że Ci się podoba. Natomiast co do herbaty – w rzeczy samej płótno, z którego powstały te i powstaną następne żagle, przeszło kąpiel w herbacie. Nie chciałem z tym jednak przesadzać i może wyszło rzeczywiście zbyt lekko – przemyślę to, ale to już wskazówka do następnego modelu. Może spróbuję też z cebulą - słyszałem, że to dobry patent, ale nigdy go nie wypróbowałem.
Teraz można co prawda dodać ma koniec trochę „brudzingu” do żagli, ale - pierwsze primo – za bardzo się boję:), a drugie primo - patrząc na model "na żywo" wydaje mi się, że ten odcień komponuje się odpowiednio z kolorem kadłuba i olinowania. Dobrze jednak dostać uwagę od kogoś, kto patrzy na to samo, że się tak wyrażę - "z boku". To weryfikuje pewne założenia i na pewno zmusza do jednej refleksji więcej na przyszłość, ku, mam nadzieję, ogólnemu pożytkowi:) Dzięki.

Pozdrawiam
Mariaszek

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
01-09-10 14:30  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cebula powinna być dobra, skoro pisanki na Wielkanoc się barwi w cebuli to i płótno powinno, tylko trzeba wypróbować na próbkach. Co do brudzenia - nie robiłbym tego - można przedobrzyć ale z drugiej strony patrząc to trochę zacieków na żaglach przydałoby się. Sam zdecydujesz.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-09-10 16:51  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

A ja pomimo tego że podoba mi się to i tak pomarudzę. Fajnie że zagle są wydętę ale popełniłeś błąd. Na fotce widać mocno naprężone (aż za mocno naprężone) szoty sztaksli. Naciągnięty powinien być tylko jeden, zawietrzny, bo drugi nawietrzny powinien luźno przechodzić nad niższym sztagiem chodzi mi o sztaksel naiwyższy między masztami. Gdy wiatr zmieniał kierunek lub zmieniał się kurs wolny róg żagla prześlizgiwał się nad niższym sztagiem na drugą burtę a u ciebie jest to niewykonalne i sam żagiel też wygląda trochę blaszano widać że jest sztywny i kantem (likiem) opiera się o środkowy sztag (jeśli dobrze pamiętam to nazywa się on grot sten sztag). po dokładnym przyjżeniu się wydaje mi się że błąd z przebiegiem szotów sztaksli zrobiłeś przy wszystkich sztakslach. Druga sprawa to błąd który popełnia 99% modelaży budujących żaglowce. Ustanienie żagli rejowych i sztaksli razem. OK jest normalne ale wystarczy spojżeć na obojętne jaka fotkę żaglowca pod żaglami żeby zauważyć że reje nie są prostopadle do symetri okrętu ale są skęcone tak żeby ustawić żagiel najbardziej do kierunku wiatru. Czyli zawietrzny nok reji najbliżej rufy jak się da. Wtedy brasy są różnej długości. Zwinęty bezan świadczył by z kolei o wietrze prosto od rufy a wtedy sztaksle powinny być luźne a postawione i wydęte wszystkie żagle rejowe. A jeszcze zauważyłem że sztagi są powyginane do góry (tak mi się wydaje może to wina fotek lub mych oczu) ale jeśli tak jest to jest to całkowicie wbrew natuże. Na osłodzenie dodam że to całe moje pisanie to takie marudzenie. Tych szczegułów i tak nikt nie zauważy bo szczęka mu opadnie jak model zobaczy.
Pozdrawiam i wytrqwałości życzę

--
Pozdrawiam

 
02-09-10 13:29  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Waldi, bardzo dziękuję. Nie odpowiadałem od razu, bo próbowałem zrozumieć to, co napisałeś (i mam nadzieję, że mi się to udało:)) Trafiłeś w sedno. Faktycznie olinowanie i ożaglowanie jest nieco jakby z odpustu. Troszkę zbagatelizowałem temat, traktując ten modelik, a właściwie olinowanie i ożaglowanie na nim ulgowo, ale Twoje sugestie dały mi do myślenia i chyba powalczę trochę z tematem. Zatem po kolei:
Szoty sztaksli – zainteresowałeś mnie tematem. Poszukałem, popytałem i w efekcie ze wstydu zarumieniłem się jeszcze bardziej. Przyznam szczerze – nie wiedziałem o tym. Poluzowanie szotów sztaksli od nawietrznej jest jak najbardziej wykonalne i zdecydowanie je zrobię. Dowiedziałem się też, że szoty od nawietrznej w takim układzie mogą być tak poluzowane, że nawet leżą na pokładzie. Nie wiem, czy jest to zbieżne z Twoją wiedzą, ale zamyślam nad takim właśnie rozwiązaniem.
Reje i sztaksle razem – tutaj mógłbym zacytować pieśń” „ To nie tak miało być…”:). Początkowo planowałem układ rozwiniętych tylko żagli rejowych. Dlatego też zacząłem od sztaksli, by łatwiej było mi je zwinąć, ale kiedy już je zawiesiłem to… spodobały mi się rozwinięte. Modelik jest naprawdę mały i rozwinięte żagle znacznie dodają mu wielkości i odpowiednio – wrażenia. Natomiast spieszę wyjaśnić, że reje nie są jeszcze ustawione do wiatru, czy też na wiatr:). Brasy nie zostały jeszcze zamontowane i docelowo reje rzeczywiście będą obrócone, tak aby noki rej od zawietrznej były zwrócone w stronę rufy. To akurat planowałem i da się to jak najbardziej obecnie zrobić. Wydaje mi się nawet, że reja wtedy powinna być ułożona nie całkowicie poziomo, ale z lekkim „skosem w dół” do zawietrznej. Jeśli źle myślę, proszę o korektę, zanim szaleństwo popchnie mnie do czynu.
Jeszcze raz dzięki za inspirujące uwagi.

Pozdrawiam
Mariaszek

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024