FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
22-06-10 21:18  [R/G] Japoński miniaturowy okręt podwodny Ha-19 1:100
Marchewa 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Na początek wypadałoby się przywitać. A więc witam, mam na imię Michał, pochodzę z Trójmiasta, jestem nowy na forum. Moją działalność rozpocząłem od wpisania się w kilku wątkach, ale tylko po to, aby moje konto nie zostało usunięte. Będzie to moja pierwsza relacja, choć nie pierwszy model, mam już pewne doświadczenia w tej materii. Relacja to może za duże słowo, gdyż model nie jest specjalnie skomplikowany. Przechodząc do meritum, głównym bohaterem tej relacji będzie japoński miniaturowy okręt podwodny typu A, a konkretnie Ha-19. Model zaprojektowałem ponad rok temu, miała to być wprawka, ale także dodatek do większego modelu. Planowałem wtedy dorysować do niego "mamusię”, która zaniosła go aż do Pearl Harbour, niestety nie zgromadziłem dostatecznie dużo materiałów żeby się za to zabrać i tak mój Ha-19 stał się samodzielnym modelem :-) . Skleić się go da, wiem, bo skleiłem wtedy surówkę, bez koloru, zdjęcia nie wstawiam, gdyż wyglądała dosyć obleśnie, ( przy czym zastrzeżenia mam do estetyki modelu, nie do jego spasowania). Jako że model nie ma okładki, wstawiam wszystko, co posiadam:



Arkusz już zaimpregnowany tym oto specyfikiem:



Sama budowa ruszy pewnie w okolicach weekendu. Wszelkie pytania i komentarze mile widziane, do usłyszenia
Marchewa.

 
22-06-10 21:45  Odp: [R] Japoński miniaturowy okręt podwodny Ha-19 1:100
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam na forum
Z zaciekawieniem będę zaglądał do Twojej relacji. Bardzo ciekawy temat, z kregu moich zainteresowań.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
22-06-10 21:49  Odp: [R] Japoński miniaturowy okręt podwodny Ha-19 1:100
Seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam!
Ciekawa relacja się zapowiada :) Często będę tutaj zaglądał.

 
23-06-10 02:07  Odp: [R] Japoński miniaturowy okręt podwodny Ha-19 1:100
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No i mnie nie zabraknie ;) Jest jakaś możliwość zdobycia/nabycia od Ciebie tego modeliku?

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
23-06-10 07:43  Odp: [R] Japoński miniaturowy okręt podwodny Ha-19 1:100
Gdaś 

 

witam
w jakim programie projektowaleś model?
czy móglbyś sie skontaktować na priv lub gg ?

--

Post zmieniony (23-06-10 07:48)

 
23-06-10 10:52  Odp: [R] Japoński miniaturowy okręt podwodny Ha-19 1:100
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Cześć, zapowiada się ciekawie. Przyłączam się do pytania Szebi'ego czy będzie możliwość nabycia tego modelu?

 
23-06-10 11:35  Odp: [R] Japoński miniaturowy okręt podwodny Ha-19 1:100
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo fajny debiut (umownie tak to nazwijmy) na forum- wszystko czytelnie, ładnie, zdjęcia są. Powiem szczerze, że sporo nowych użytkowników mogłoby się na początku Twojej relacji wzorowac.

BTW- Ha-19 to nie jest przypadkiem jednostka por. Sakamakiego, która jako bodajże jedyna wdarła się do Pearl Harbor 7 grudnia 1941r ?

życzę powodzenia
Maciek "elessar.telc"

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
23-06-10 18:55  Odp: [R] Japoński miniaturowy okręt podwodny Ha-19 1:100
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Ja też chcę... ;-))

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 
23-06-10 21:13  Odp: [R] Japoński miniaturowy okręt podwodny Ha-19 1:100
Mirek 



 - 2

Taki sam model juz jest dostepny w necie
Tu byl ogloszony http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=128543&t=128543#reply_128543

A tu link do strony http://udonfact.hp.infoseek.co.jp/paper/down/kodown.html

--
Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
23-06-10 21:15  Odp: [R] Japoński miniaturowy okręt podwodny Ha-19 1:100
Marchewa 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Widzę, że modelik spotkał się z pozytywnym odzewem, miło. Co do dostępności to się prawdę mówiąc nie zastanawiałem, coś się wymyśli. Ha-19 to ten, któremu kompas odmówił posłuszeństwa i zamiast do portu to wpłynął na plażę i tam go amerykanie zdobyli, po czym wozili po całych stanach i pokazywali, a obecnie stoi jako obiekt muzealny.
Model projektowany przy użyciu Rhino 3D i Corela 12.
Gdaś a jak tu się pisze privy?
Przy samym modelu postępy ograniczają się do natryskiwania kolejnych warstw lakieru :-)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024