FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-06-10 14:56  [G] Młyn wodny z Suwalszczyzny - AH 1/87
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
W ramach totalnego relaksu i odpoczynku od japońskich tematów (czytaj mobilizacji przed nastepnym projektem) razem z moją córeczką zbudowaliśmy ten bardzo ciekawy obiekt.
Jest to młyn wodny z Suwalszczyzny, w skali 1/87, Kartonowy Model nr 2/2000 wydawnictwa Haliński.



Model prosty w budowie i aż się prosił o walorkę. Jednak głównym wykonawcą była Madzia i ona to decydowała co i jak. Moja rola zamknęła się w stworzeniu podstawki i wycinaniu co pomniejszych elementów.Do imitacji trawy użyłem maty ciętej na odpowiedni kształt i rozmiar, posypek oraz krzaczków.
Uwaga dla budujących.
Podstawka koniecznie musi być wzmocniona od wewnatrz, zaprojektowana w wycinance jest nieciekawa i boki są dziurawe. Ja wzmocniłem od wewnątrz całość i dodałem pełne boki i dno.
Jak nam ta praca wyszła oceńcie sami.






--

Post zmieniony (19-02-13 20:12)

 
20-06-10 19:34  Odp: [G] Młyn wodny z Suwalszczyzny(Hal)
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Piękny model ,bardzo klimatyczny. Najbardziej podoba mi się otoczenie -trawa, kamienie, krzaki. Tylko koń jakiś taki wychudzony :) . Przy następnym modelu warto byłoby wyciąć okna i wkleić przezroczystą szybę, ale ten nawet bez tego jest świetny.

 
20-06-10 20:46  Odp: [G] Młyn wodny z Suwalszczyzny(Hal)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.
Fajny modelik, a jest napisane w instrukcji gdzie dokładnie znajduje się ten młyn?
Mam rodzinę w Suwałkach w wolnym czasie odwiedziłbym to miejsce.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
20-06-10 21:52  Odp: [G] Młyn wodny z Suwalszczyzny(Hal)
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Zapewne Udziejek. Podaję za wujkiem G.

--


 
21-06-10 10:55  Odp: [G] Młyn wodny z Suwalszczyzny(Hal)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

klaymen
koń jaki jest każdy widzi, to tylko papier więc sylwetka taka płaska.

Windus
Raduss słusznie podał to obiekt liczący ponad pół wieku, postawiony w górnym biegu rzeczki Szeszupa na pólnocnej Suwalszczyznie, niedaleko wsi Udziejek.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
21-06-10 13:26  Odp: [G] Młyn wodny z Suwalszczyzny(Hal)
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Jorziku, wielkie dzięki za Tą galerię!
Młyn w Udziejku po raz pierwszy widziałem w 1997 roku, pracował wtedy jeszcze. W środku były tabliczki z napisami w stylu: „Plucie we młynie to dowód twego wychowania” i takie tam. Później w 1999 już nie pracował, stawik został spuszczony i sobie zarastał, a młyn zaczął popadać w ruinę (no, może trochę przesadziłem, w każdym razie był mniej zadbany niż wtedy gdy pracował), podobno ktoś go kupił. Szeszupa natomiast niesłychanie ciekawą i piękną rzeką jest, zwłaszcza jej górny bieg.
Ehhh, łezka w oku mi się zakręciła; trzeba jechać na Suwalszczyznę!!

Jorziku, jeśli pozwolisz wrzucę kilka fotek oryginału…jak znajdę…

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
21-06-10 14:18  Odp: [G] Młyn wodny z Suwalszczyzny(Hal)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Tuco
Zapodawaj fotki jak najbardziej, takie obiekty mają duszę i swoisty urok, warto je zachować dla potomnych chocby w formie takiej makietki.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
21-06-10 20:00  Odp: [G] Młyn wodny z Suwalszczyzny(Hal)
MAREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17


 - 11

Jorzik, REWELACJA , u mnie ten model pewno by czekał na dobre czasy , a tak Magda mogła wykazać swoje umiejętności modelarskie , Gratulacje pozdrawiam MAREK .

 
22-06-10 13:37  Odp: [G] Młyn wodny z Suwalszczyzny(Hal)
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Obiecanych kilka fotek.
Lipiec 1997:



Pierwsze zdjęcie pokazuje fragment doliny Szeszupy, kolejne wnętrze młyna.
Wrzesień 1998:



Lipiec 2000:



Drugie zdjęcie – Szeszupa przepływająca przez spuszczony „staw”, trzecie – mostek, tuż obok młyna…
… i ten sam mostek tyle że 4 lata później, przełom 2004 i 2005:



Dużo tego nie ma, ale tylko tyle udało mi się wygrzebać na szybko z moich zasobów, niestety mam utrudniony dostęp do negatywów kolorowych z lat 1999-2003, więc jeśli chodzi o zdjęcia mojego autorstwa, to będzie póki co już wszystko.

Na koniec prezentuję kilka fotek wykonanych przez mojego kolegę w maju 2009. Na ich podstawie chciałem waloryzować model młyna, jednak chyba będę musiał postarać się o dokładniejszą dokumentację ;-)


[


P.S: Jakieś 3 km na północny zachód od Udziejka, we wsi Jaczno znajduje się kolejny młyn, może kiedyś zostanie wydany jako model kartonowy?



--

Post zmieniony (10-01-11 11:09)

 
22-06-10 14:31  Odp: [G] Młyn wodny z Suwalszczyzny(Hal)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Tuco
Wielkie dzięki że zamieściłeś te fotki. Na pewno bedą one pomocne komuś kto ma w planach budowę tego obiektu. Choć sam młyn i jego otoczenie zmieniały sie przez lata, to na podstawie Twoich zdjęć można stworzyć wizję terenu otaczającego młyn i przełożyć to na makietę.
Jeszcze raz dzięki za update.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024