FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-06-10 22:21  [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Powitać;-)

Ukazanie się tytułowego modelu w tym konkretnym malowaniu doprowadziło mnie do modelarskiej ekstazy;-) Wczesne wersje Nieuporta są wg. mnie jednymi z najładniejszych samolotów pierwszej wojny światowej. Model ten zacząłem kleić krótko po ukazaniu się. Obyło się bez większych problemów, jedyną rzeczą, która sprawiła kłopot jest laserowy szkielet. Mniejszy niż ten z wycinanki, doprowadził do kilku zgrzytów. Musiałem przez to przycinać poszycie boków kadłuba. Nie wyszło mi tak jak bym sobie tego życzył, stąd czarne okleiny na krawędziach. Okleiny takie występowały w oryginalnych Nieuportach 11, jednak w przypadku tego konkretnego malowania, były po prostu zamalowane na kolor kamuflażu - w związku z tym jest to pewne odstępstwo od oryginału.
Z efektu końcowego byłbym w sumie zadowolony, gdyby nie to, że udało mi się model "pięknie" upaskudzić paluchami w trakcie manewrowania kadłubem podczas klejenia (widoczne jest to zwłaszcza na białych krawędziach) - no cóż, taki urok modelu z białymi akcentami kamuflażu.
Z uwag marudzących mam tylko jedną;-) - szkoda, że w jednym zeszycie ukazały się aż 3 wersje malowania francuskiego. Można to było bardziej urozmaicić, np jedno francuskie i jedno belgijskie, albo francuskie/rosyjskie(radzieckie). Trudno, mam drugi egzemplarz, więc będzie okazja, żeby sobie w corelu co nieco poszaleć i samemu zrobić co dusza zapragnie;-) Zapraszam do oglądania.










--
pozdrawiam
Piotr


 
12-06-10 22:48  Odp: [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Gratulacje !!!
Prześliczny "BeBe" Ci wyszedł,
a śmigło to normalnie "klasyka". ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
12-06-10 23:06  Odp: [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Aj ja jaj ...
Jak już nie pojechałem do Wrocławia, to myślałem że nic ciekawego modelarsko nie zobaczę a tu proszę...

Nieuport'y 11 bronią się same - są piękne.
Ale tym modelem można długo oko sycić :).

Ładne śmigło - z czego ?
Lakierowałeś onego Nieuporta? Czym ?
A karabulec maszynowy to przecie nie standard ?
A naciągi ?

No i żeby ci za dobrze nie było, to powiem ci, że opony to chyba nie powinny być czarne, mogłeś dorobić cięgło spustu do karabulca i amortyzatory podwozia i mogłeś też spiłować te paskudne wcięcia na śmigle ( np. nieuport3.jpg ).

Ale nie daj się zwieść - to tylko takie tam zazdrosne marudzenie.

Model jest w dechę ;).
Gratuluję.

Pozdrawiam - Piotter

PS> Całkowicie się z tobą zgadzam co do tych malowań - jest co najmniej kilka które obowiązkowo powinny być.
Jak już wyda Autor tego wznowionego i poprawionego Fokkera D VIII / E V ( :) ) to będziemy go dręczyć o Nieuporty !

--

Post zmieniony (12-06-10 23:11)

 
13-06-10 00:27  Odp: [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

>Ładne śmigło - z czego ?

Śmigło z kartonu rzecz jasna:-) Brązowy brystol klejony na przemian ze ścinkami z Małego Modelarza z lat 70-tych.

>mogłeś też spiłować te paskudne wcięcia na śmigle ( np. nieuport3.jpg )

Niestety skalpel werżnął mi się za głęboko, gdybym próbował to spiłować zniekształciłbym śmigło.

>Lakierowałeś onego Nieuporta? Czym ?

Przed sklejeniem lakierowałem arkusze lakierem nitro do drewna. Na koniec jedna warstwa błysku i jedna matu revella. Muszę się zastanowić nad zmianą lakieru. To głównie przez niego powstały wszystkie zabrudzenia. Niestety, żeby całkowicie wysechł, potrzeba kilku tygodni. Niekiedy jeszcze po miesiącu potrafi się lepić do palców i zbierać z nich każdy brud.

>A karabulec maszynowy to przecie nie standard ?

Karabin powstał w dużej mierze z oryginalnych części, dodałem kilka rzeczy od siebie, ale i tak jest dość uproszczony. Malowany gunmetalem no name;-)

>opony to chyba nie powinny być czarne

Wiem, ale oringi kiepsko się maluje;-)

>mogłeś dorobić cięgło spustu do karabulca i amortyzatory podwozia

Następnym razem;-)

>Jak już wyda Autor tego wznowionego i poprawionego Fokkera D VIII / E V ( :) ) to będziemy go dręczyć o Nieuporty !

Ooo, w dręczeniu to ja jestem bardzo dobry ;->

--
pozdrawiam
Piotr


 
13-06-10 08:51  Odp: [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ładny!
Ponieważ też mam go w planach, wybiorę inne malowanie dla odmiany :)

--
Pozdrawiam!

 
13-06-10 11:09  Odp: [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja
Matiz1911 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Gratuluję !! Piękny model wyszedł :) Może kiedyś też go zrobię ...

--
SRH Gloria-Viktoria 1914

Zrobione : Fokker Dr.1, Chi-he, Messerschmitt Bf-109/F4 trop, Flak 38,Polikarpow I-16, Fokker D.VII
Robiony : P38-G Lightning

 
13-06-10 14:12  Odp: [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Piotrze, gratuluję przepięknego modelu. Ze swej strony zwrócę jeszcze uwagę na doskonale wytłoczone okapotowanie silnika (swoją drogą - niestety, jak widzę ten model posiada ten sam błąd, co wersja GPM - czyli nieprawidłowy kształt wycięcia na przedniej ścianie okapotowania).

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
04-07-10 14:56  Odp: [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
„Piotrze” model wykonany świetnie, śmigło, jeśli wykonałeś je z papieru to niczym nie odbiega od tych wykonanych ze sklejek, wielkie gratulacje ukończenia Bebe….
Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
04-07-10 18:30  Odp: [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj Piotrze
Przepiękny modelik wyciąłeś, miło popatrzeć.
Mam takie pytanko dotyczące steru kierunku. Na jednej stronie ożebrowanie wyszło Ci wypukłe a na druigiej wklęsłe.Czy to jest prawidłowe.

--

Post zmieniony (04-07-10 21:28)

 
04-07-10 19:54  Odp: [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Piękny fruwacz. Mam go w planach więc miło popatrzeć, że może z tego wyjść takie cudo.
A śmigło... strach próbować powtórzyć ;-)

Tylko ten pałąk nad płatem trochę psuje efekt zwłaszcza przy tak wiernie zrobionym karabinie.

Tych podpórek lufy było parę wariantów. Np takie:
http://albindenis.free.fr/Site_escadrille/Photos/012_Nieuport11.jpg
http://www.baha.be/images/Milpics/Markings/nieuport_soit_pil_lt_anciaux.jpg
http://d.imagehost.org/0838/nieuport-11-rockets.jpg

Ten z modelu to chyba najbardziej przypomina wariant trzeci.
Zresztą widać go wyraźniej na zdjęciu Nieuporta Olieslagersa na ostatniej stronie okładki modelu.

Kształty były różne ale jeden wspólny element: wygięcie/mocowanie pod lufę.
Myślę, że jedynym logicznym powodem istnienia tego ustrojstwa było trzymanie lufy POZA kręgiem śmigła.
W modelu pałąk nie ma wycięcia ani żadnego innego mocowania ale lufa nadal jest POD nim
czyli teoretycznie rzecz biorąc możnaby ją opuścić i strzelić sobie w śmigło.
Za to nie da się jej podnieść czyli opuścić tylnej części karabinu czyli wymienić magazynka.

Rozumiem, że brak jakiegoś mocowania lufy to uproszczenie ale w tym przypadku moim zdaniem upraszczanie wygrało z logiką.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024