FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 19Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
25-01-11 21:29  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Paolo vanKossi: jeszcze trochę, model buduję głównie w weekendy i w przerwach pomiędzy pracą a spaniem, więc tego czasu nie ma zbyt wiele a jeszcze dzieciaki biegają dookoła... Zakładam więc, że relacja będzie trwała cokolwiek długo :) Samo życie.

Post zmieniony (25-01-11 21:31)

 
25-01-11 21:37  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Paolo mylisz się bo to jest aluminium a aluminium się utlenia tak jak ocynk i zwykła farba podkładowa nie wystarczy bo będzie się łuszczyć! Wiesiek mam dostęp do różnych farb ale farba gruntująca niestety nie występuje w sprayu. Jutro poszukam na ej mojej wiosce foli i jak coś to dam znać.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
25-01-11 21:43  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Audi mają karoserię z aluminium więc radzę podjechać do lakiernika po poradę .Sklepy sprzedające lakiery naładują spraj,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-01-11 22:40  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Marek akurat ja jestem lakiernikiem samochodowym i nie spotkałem się z gruntem w sprayu ale spotkałem się i to dość często z podniesiona farbą na tego typu autach. W swoim magazynie mam dość sporo podkładów i gruntów dlatego postaram się wypróbować co mogło by być dobre na tego typu powierzchnię i nie sprawiało by problemu z nanoszeniem. Mam nadzieję że znajdę jakiś produkt może nawet w sprayu ale lepiej żebym to ja zrobił na próbce niż kto inny na modelu a następnie zrywał całość bo coś zaczyna odpadać. Poinformuję Was o tym jak tylko zrobię próby.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
25-01-11 23:19  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Paolo vanKossi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witku, moja rada wynikała z doświadczeń z malowaniem tablicy rejestracyjnej w komarku w czasach kiedy były one w kolorze zielonym i wykonane z tandetnej ocynkowanej blachy. Oryginalna farba złuszczyła się po ok pół roku natomiast po mojej "renowacji" według sposobu, który opisałem nic nie odłaziło przez ładne parę lat a pojazd ów większość czasu garażował pod chmurką. Nie chciałem broń boże nikogo wprowadzić w błąd. Dzięki Tobie Witku wiem, że z aluminium ten trick nie zadziała choć wydawało by się, że powinien bo aluminium,cyna,cynk to metale nieżelazne. Dzięki za sprostowanie.

--

Post zmieniony (25-01-11 23:31)

 
25-01-11 23:20  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witek: dzięki bardzo za zachód, mam nadzieję, że ewentualne wyniki takiego testu przydadzą się nie tylko mnie, tak na marginesie jak oglądałem twoją relację z Yamato to po warsztacie w tle miałem podejrzenia, że masz coś wspólnego z lakierowaniem samochodów :)

 
26-01-11 10:08  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

P.S. W 1974 roku pomalowałem model farbami nitro, detale takie jak drzwi,klapy w modelu okrętu i trzyma do dzisiaj ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
26-01-11 14:07  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Ja się tak zastanawiam po co Ci te problemy z alu.
Efekt postarzenia kadłuba jaki chcesz osiągnąć będziesz musiał i tak zrobić przy pomocy farby. Nie będziesz przecież przecierał kadłuba do metalu bo tak to tylko w samolotach.
Tu z pod farby powinna wyzierać rdza a nie połysk alu.
Padł tu pomysł zastosowania folii reklamowej. Sam stosuję i nie narzekam.
Bardziej wytrzymała na odgnioty od alu, klej trzyma mocno,maluje się bez problemu, elastyczna więc na krzywiznach można ją formować.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
27-01-11 09:10  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

stary: jeśli jakiś materiał sprawia problemy nie znaczy to że od razu trzeba go sobie odpuszczać. Spokojnie trzeba zrobić kilka testów, jeśli się okaże, że gra jest niewarta świeczki to temat się odpuści i z przyjemnością skorzystam z Twojego patentu. Daj mi jednak możliwość choć spróbowania :) Przy okazji, świetnie Ci wychodzi "AGASSIZ"

Witek: wyszperałem coś takiego: Podkład w sprayu do aluminium to jeden z pierwszych linków, który wyskakuje na Google, co o tym sądzisz?

Post zmieniony (27-01-11 09:16)

 
27-01-11 15:00  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Oczywiście że trzeba nowy materiał przetestować.
Ja z ogromną ciekawością czekam na wyniki prób.
Wszyscy się czegoś nowego nauczymy i na tym cała ta zabawa polega :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 19Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024