FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 19Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
09-11-12 20:57  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Futer 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Ja w temacie klejenia pleksi - przepraszam że w relacji. Gablotę z pleksi mieszczącą shikishimę skleiłem klejem magic. Ten w czerwonych tubkach. zauważyłem ze na płytkach cd tworzy on przezroczysta elastyczna masę po wyschnięciu. Gablota ma już ze 3 lata i ani sladu by to łączenie osłabło. Fakt - nie przenoszę jej wiec i naprężeń jakichś wielkich nie jest zmuszona znosić.

 
09-11-12 22:27  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Czyli ten klej spełnia podobną rolę jak klej do szklanych elementów akwariów- jest elastyczny. Czy chodzi o ten klej?

http://swiatpasji.pl/sklep/userdata/gfx/67345ad27f8d99f0e9decb7f99f0487a.jpg

 
09-11-12 23:00  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Pytano mnie, więc pozwól Wiesław, że tu odpowiem.
Moją gablotkę z pelsy kleiłem UHU allplast. Miałem podobne doświadczenia jak Akra, nie jestem zadowolony z tych łączeń. Teraz zleciłbym to właśnie akwarystom, aby skleili bezbarwnym silikonem (pomęczę na PW Akrę, aby zdradził, jak ładnie i bez zacieków łączyć silikonem pudełko z pleksy).

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
09-11-12 23:26  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Futer 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

PiterATS Tak. Dokładnie ten. Próbowałem właśnie silikonem bezbarwnym ale nie po drodze nam widać było:) A że przy klejeniu jako podkładki używam płytki cd - czasem zdarzyło się wydusić więcej kleju niż potrzeba- a po zastygnięciu zostaje właśnie przezroczysta elastyczna masa którą trudno od tejże płytki oderwać - jak się okazuje pleksi trzyma równie dobrze.

 
10-11-12 09:19  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wiesław, model ma około 28 cm wysokości.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
10-11-12 09:35  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Spychacz dzięki za info.

 
10-11-12 22:20  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wiesław najtaniej i najlepiej wychodzi zamówić gablotę z pleksi we Wrocławiu. Ja za pleksi do Yamato która została zagięta na gorąco i sklejona zapłaciłem 145zł. W klepie zamówiłem płytę meblową na wymiar i kupiłem też kątowniki które przykręciłem od spodu do płyty a pleksa wchodzi między płytę a kątownik. Jak chcesz nr tel. do firmy to mogę Ci podać, zdjęcia gabloty mogę wstawić albo wysłać na priv aby relacji nie zaśmiecać.
Fajnie się prezentuje ten pokład bo trochę jest za jasny ale jeśli masz zamiar go zabejcować to spoko, czekam na końcowy efekt.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
11-11-12 00:51  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witek dzięki za info. Poproszę ten numer telefonu na priva, wątku nie zaśmiecisz kilkoma zdjęciami gabloty więc spoko wklejaj. Sam jestem ciekaw jak ona wygląda. Co do pokładu - drewno tekowe oczywiście jest mocno ciemniejsze więc bez bez jakichś eksperymentów się nie obejdzie.

 
25-12-12 20:20  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam chyba już ostatni raz w tym roku,

Udało mi się wreszcie po wielkich bólach uporać z głównym pokładem. Uprzedzam od razu pytanie - nie, nie będę wszystkiego naklejał na "dechy" (np. barbety, nadbudówki). Wiem, że już nieco Was zmęczyłem tym kadłubem ale żywię nadzieję skończenia go niebawem i zabrania się wreszcie za wszystkie detale.

Co do pokładu: deseczki jak wcześniej pisałem to brzoza, wyszlifowana, potem bejcowana delikatnie szmatką (bejca Teak), jeszcze raz szlifowana, na zdjęciach jeszcze przed gruntowaniem Caponem.

Pozdrawiam i dla wszystkich najlepszego w Nowym Roku.


 
26-12-12 08:10  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Super wyszedł pokład. Moje skromne zdanie, ja bym jeszcze popracował nad ściemnieniem go bejcą tekową. Jeśli jednak miało by to pogorszyć wygląd, to zostaw tak jak jest, wygląda extra ))

Post zmieniony (26-12-12 11:22)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 19Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024