FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-06-10 10:48  [R/G] EMW Wasserfall W 1
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Witam

Dzięki uprzejmości kolegi Chatona mam możliwość testowego sklejenia modelu rakiety EMW Wasserfall W1. Model jest opracowany w skali 1/33. Posiada standardowy dla niemieckich prototypów rakiet kamuflaż złożony z czarnych i białych prostokątnych powierzchni. Dzięki temu, silnie kontrastujące barwy biała i czarna, sprawiają, że obiekt, lecący wysoko na niebie, jest lepiej widoczny dla obserwatora z ziemi.

Wracając do modelu to do tej pory skleiłem kadłub i jedno skrzydło:



Jak na razie wszystko klei się bez zarzutu. Sam projekt jest bardzo dobrze przemyślany. W szczególności podoba mi się to, że najdłuższy, centralny segment rakiety, cz. 6, posiada dodatkowe podposzycie.
Nieco uwagi musiałem poświęcić ostatniemu segmentowi z dyszą wylotową. Segment ten, za sprawą wyprofilowań pod powierzchnie sterowe, mocno zmienia swój przekrój z okrągłego w coś na kształt czteroramiennej gwiazdy.
Skleiłem też jedno skrzydło. Jest ono pozbawione szkieletu, posiada jedynie wręgę przy podstawie. Wg mnie to rozwiązanie jest wystarczające, ponieważ skrzydło ma bardzo cienki profil i posiada symboliczną rozpiętość.

To na razie tyle, pozdrawiam.

--

Post zmieniony (08-07-10 11:14)

 
28-06-10 17:33  Odp: [R] EMW Wasserfall W 1
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Niezwykle ciężka sesja zaliczona, a więc z czystym sumieniem mogę wrócić do sklejania surówki. Skleiłem resztę skrzydeł i stateczniki:



Do wykonania pozostały jeszcze stery i podstawa startowa.

--

 
29-06-10 10:36  Odp: [R] EMW Wasserfall W 1
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Cieszy mnie postęp prac :-) Model, moim zdaniem, zdecydowanie lepiej wygląda już pomalowany. Ja swój również niedługo będę malować.Czekam z niecierpliwością na Twój wózek startowy. Ciekawe jak sobie dasz z nim radę :-)

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
29-06-10 18:42  Odp: [R] EMW Wasserfall W 1
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Jeśli chodzi o malowanie, to zmieniłem nieco koncepcję. Postanowiłem, że model zbuduję w standardzie, żeby było widać, że surówka jest w pełni sklejalna. Planuję tylko białe obszary zamaskować, a czarne powierzchnie pokryć cienką mgiełką czarnej farby z aerografu. Zauważyłem, że surówka była wydrukowana na laserówce, więc wypadałoby po jego sklejeniu wyrównać czarne obszary.
A co do wózka, to mam już patent na jego zrobienie. Zamiast drutu, użyję plastikowych profili modelarskich Evergreena. Dzięki temu stworzenie konstrukcji wózka będzie o wiele prostsze niż klejenie/lutowanie go z drutu. Podobnie profili użyję to wykonania szyn.

--

 
30-06-10 16:07  Odp: [R] EMW Wasserfall W 1
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Wykonałem stery, i tym samym rakieta jest już wstępnie gotowa:



Kolejnym etapem jest budowa wózka startowego. Do budowy jego ramy wykorzystałem profile modelarskie Evergreena:



Pozdrawiam

--

 
01-07-10 09:19  Odp: [R] EMW Wasserfall W 1
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

No super ta rama! Mam kilka pytań: czy były jakieś problemy ze sterami? Czy długości "rur" ramy wózka się zgadzały czy trzeba było coś docinać? Czy i jak użyłeś szablonu do montażu ramy? Jeśli masz ten szablon to może wrzuć jego fotkę.

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
04-07-10 11:50  Odp: [R] EMW Wasserfall W 1
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Ze sterami nie było żadnych problemów, wszystko sklejało się bez żadnego zbędnego pasowania, czy docinania.
Jeśli chodzi o rury ramy, to wydaje mi się, że wszystkie rury biegnące w górę są o jakieś 1mm za długie. Skutkuje to tym, że pierścień na ramie ma nieco mniejszą średnicę. Z drugiej strony jednak dzięki trochę mniejszej średnicy, sama rakieta znacznie lepiej i stabilniej na nim leży.
Ramę budowałem oczywiście z wykorzystaniem szablonu. Zrezygnowałem tylko z jego górnych części, na których opiera się pierścień ramy, bo po prostu tak mi było wygodniej :) Tak to wygląda:



Wracając do modelu to wózek dostał kółka. Jest już więc gotowy i na razie czeka na malowanie, na kolor mini:



Zająłem się również wykonaniem podstawy. Efekty wylewania betonu :)



I pogląd z założonymi na sucho, jeszcze niepomalowanymi szynami i wózkiem. Szyny to oczywiście przycięte profile Evergreena:



Pozdrawiam

--

 
05-07-10 08:39  Odp: [R] EMW Wasserfall W 1
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

No to teraz mów jak zrobiłeś to piękne betonowanie. :-)

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
08-07-10 11:14  Odp: [R] EMW Wasserfall W 1
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Bardzo prosto. Najpierw podstawę pomalowałem szarą akrylową farbą. Potem to już zabawa z artystycznymi farbami olejnymi. Użyłem do tego koloru czarnego, białego i odrobiny brązowego. Plamy oleju, to czarna farba olejna, zmieszana z benzyną lakową. Taką zupkę nakładałem pędzlem.

A w między czasie dokończyłem budowę surówki.

Pomalowałem i wkleiłem szyny, skleiłem też zraszacze. Następnie pomalowałem wózek na kolor mini, skleiłem wszystkie elementy w całość i polakierowałem. Końcowym etapem było wykonanie ozdobnej ramki.



Podsumowując samą surówkę model, to jest ona opracowana szczegółowo i wszystkie elementy są spasowane bardzo dobrze. Model jest ogólnie prosty w budowie, choć największą uwagę należy zwrócić przy budowie konstrukcji ramy wózka startowego.

Model jest więc już skończony. To tyle, pozdrawiam.

--

 
08-07-10 14:51  Odp: [R/G] EMW Wasserfall W 1
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Widzę że ostatnio wysypało Wunderwaffe. Fajnie, będą mi pasować do V-2 i V-1. Mam nadzieję, żo obydwie rakiety w końcu się ukażą, i że w 1:33.
Piter, rakietka fajna, ale wózek to obłędny :-)

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024